Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Czy używasz OSĘKI ?


miron

Czy zdarza Ci się używać osęki do podbierania ryb?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zdarza Ci się używać osęki do podbierania ryb?

    • tak
      2
    • nie
      39
    • czsami
      1
    • już nie
      1
    • zmieniłem ją na podbiierak po pierwszych rybach
      0


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość Dwie_sety

Jak biorę spining i idę łowić w niewielkich i zakrzaczonych siurkach to długa teleskopowa osęka stanowi podstawowe wyposażenie i bardzo się przydaje.

Używam jej wyłącznie do uwalniania wabików z gałęzi, osęką prawie zawsze da się przygiąć gałąź i sięgnąć po woblerka czy blaszkę, bez niej straty w sprzęcie byłyby bardzo duże albo nie łowiłbym w miejscach w których teraz łowię bez obaw.

Większe problemy bywją tylko jak się zapnie krzaki po drugiej stronie, trzeba przechodzić, często przez wodę, wodery są więc drugim niezbędnym elementem wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zobaczyłem jak wędkarz z bardzo dużym stażem, do tego nazywający się karpiarzem, "podbiera" a raczej zahacza karpie za grzbiet przy lądowaniu :evil: - powiedziałem sobie: nigdy tego cholerstwa nie wezmę do ręki :???: . Wolę stracić największą rybę ale nie użyję do jej wyjęcia osęki. Jest wiele innych sposobów na wylądowanie ryby. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W ankiecie brakuje opcji "mam nadzeję że niedługo będę używał" :shock:

Osęka kojarzy mi się przedewszystkim z wędkarstwem morskim. Ryba podbierana osenką nie może być wypuszczana - tzn. przeznaczona jest do konsumpcji.

Dodatkowo ryby wyholowane z dużych głębokości nie nadają się do wypuszczania więc użycie osęki do ich podebrania jest uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja osęki nie używam ,używam tylko podbieraka.

ja nawet nie uzywam podbieraka tylko ręka przeciez podbierak takze kaleczy ryby!

@DAWID przecież dotykając ręką (nawet mokrą)możesz zetrzeć śluz lub możesz uszkodzić łuskę ryby nie mówiąc o tym że podbierając mokrą dłonią ryba może ci sie wyślizgnąć i spaść przez co może doznać uszkodzeń ciała i/lub narządów wewnętrznych!!!! ,możesz także zarazić rybę chorobami skórnymi.

Idąc twoim tokiem myślenia należało by kategorycznie zakazać połowu ryb bo przecież zacinając i wyciągając rybę na brzeg też kaleczymy/męczymy rybę .

NIE POPADAJMY KOLEGO W PARANOJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE POPADAJMY KOLEGO W PARANOJE!!!

a czy ja popadam w paranoje przestań :evil:

najczęsciej łapie bolenie a boleń po walce w podbieraku sciera sobie tyle łusek że sobie nie wyobrazasz jeden pewny chwyt odczepienie przynęty i do wody, łapie tak również dlatego bo zobaczyłem to na filmie z Markiem Szymańskim więc jesli on mówi ze lepiej podebrać ręką bolka a nie podbierakiem to mu wierze bo złapał raczej więcej ich odemnie i jak mysle od ciebie :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE POPADAJMY KOLEGO W PARANOJE!!!

a czy ja popadam w paranoje przestań :evil:

najczęsciej łapie bolenie a boleń po walce w podbieraku sciera sobie tyle łusek że sobie nie wyobrazasz jeden pewny chwyt odczepienie przynęty i do wody, łapie tak również dlatego bo zobaczyłem to na filmie z Markiem Szymańskim więc jesli on mówi ze lepiej podebrać ręką bolka a nie podbierakiem to mu wierze bo złapał raczej więcej ich odemnie i jak mysle od ciebie :neutral:

To oki ja miałem na myśli też inne ryby np bo 5kg szczupca trudno by było w ten sposób podnieść,chyba że łape masz jak Shwarzeneger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oki ja miałem na myśli też inne ryby np bo 5kg szczupca trudno by było w ten sposób podnieść,chyba że łape masz jak Shwarzeneger.

hehe :mrgreen: a wiesz ze dwie grube 80 podebrałem ręką :mrgreen: a wcale łapy takiej niestety nie posiadam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.