Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konger Spirado Spin 240/20g spiningowanie


bartekdgr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam > Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.Ostatnimi czasy łowię metodą spiningową. Dotychczasowo łowiłem na wędzisku kumpla (2kg szczupak).Teraz posatnowiłem zakupic coś dla siebie ,wiec kupiłem konger spirado spin 240/20g cw... Na pierwszy rzut oka wędka super sie prezentuje ,lecz szczytówa wydaje mi się troszeczkę za licha ... Moje pytanie :Zamierzam łowić głowinie spore okonie i sredniej wielkości szczupaki.Czy cw do 20g starczy na okazy do 3 kg ? Łowione bedzie na rużnego typu stawach ,kanałach,zbiornikach,odnogach,ewentualnie odra/barycz <(rzadziej).Ehh moje przynety to ,,kopyta ,, małe/srednie blaszki 3-4cm i tak samo z woblerami.Wiem 20 g to mało tzn duzo osob sie smieje ze nie dam rady na tym sprzecie ... Jakie sa wasze opinie.Prosze o duza wyrozumiałość ... :roll:(podałem do 3 kg ,ale i tak 90% to 50 cm szczupaki w naszych zbiornikach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jedyne co mogę powiedzieć to idź i łow. Nie znam tego kija ale 3kg to nie wyzwanie dla sprzętu. Większe szkody może wyrządzić szarpanie sie z zaczepem kijem oraz przeciążenie i nieumiejętne rzucanie niz 3kg rybka.

Jeśli obawiasz się o kij używaj odpowiednio cieńszej żylki i ustrawiaj odpowiednio hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja ciągnąłem szczupaka na lekkie przynęty nawet Kongerem Tango (1-10) trafialy sie sztuki po pare kilo i nie bylo z nimi problemu i wcale to nie był przyłów przy okoniu (jezioro). Po prostu lubie łowić lekkim kijem. Moim zdaniem uniwersalny kij spinningowy na lekko i średnio ciężko to dla mnie max do 20 - 25 g Drugi kij mam Millenium SF 270 5-25 - dla mnie troche za ciężki, choć teraz się z nim przeprosiłem przy szczupakach. Millenium ma moim zdaniem tą wadę ze jest za sztywny do połowu okonia (głównie szczytówka) - nawet dużego, szczególnie na plecionki.

Jesli boisz sie ze szczytówka bedzie za cienka/licha to ja jestem pewien ze to bedzie wlasnie odpowiedni kij na takie ryby o których piszesz ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dziękuję za wszystkie odp. Apropo w tym roku to już koniec.Zaczniemy dopiero od maja :) HEh.Mam pytanie! Jezeli woblerek wazy z 6 g to musze dodawac dodatkowe obciążenie ? to samo z blaszkami itp?

dlaczego od maja ? sezon spinningowy trwa cały rok, ja mam zamiar zacząć dużo wcześniej, bo wtedy jest względny spokój i ja też osobiście nie lubie majowego tłumu dziadków z karasiami jako "przynęta" nad wodą. Zimą zbieram przynęty, mam zamiar troche ich tez sam wyrobić (woblery owadopodobne itp). Cały czas pokutuje opinia ze spinning to tylko "szczupok" a wiosną można połowić naprawdę ciekawe rybsony - np jazie, które z powodzeniem Cię naucza tego co w spiningu jest najważniejsze, czyli finezji, umiejętności obserwacji przyrody i pokory ;)

co do obciązania wobka, to wobek 6g wcale nie jest jakis lekki - ja łowie czasem na 1g a nawet i czasem mniej. Z zasady woblerów sie nie dociaża, choc kto nie eksperymentuje... ;) za to niektórzy łowią się nimi np. na boczny trok co zamierzam właśnie wiosna sprawdzić tylko troche w innej konfiguracji polując na kwietniowego jazia w płytkim jeziorze ;). Jak masz optymalnie dobrany zestaw rzucisz odpowiednio dobrze prawie wszystkim.

a propos wędki - dobrze dobierz sobie do niejkołowrotek - źle dobrany (za lekki) kołowrotek nie wyważy wędziska i będziesz sie z nim męczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w maju>? hmmm .Od marca do kwietnia ,trzeba ostro się za naukę zabrać,gdyż wtedy trzeba ocenki poprawic :D mam kołowrotek 7 łozyskowy + 1 oporowe ,młynek jest marki Rumpol :D powiem tak : Nie znam się na kołowrotkach i nie wiem czy pasuje do mego wędziska.Co sądzicie na ten temat >?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dołóż trochę bo warto. Kolowrotek spinningowy musi dziaac poprawnie i niezawodnie - kup np spro passion - okolo 120-140 zł ma super opinie, posłuży pare lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja dłuuuugo przewracałem fora w poszukiwaniu opinii na temat kołowrotków - wybór padł na SPRO tylko ze ja mam red arca - ale brałem pierw pod uwage włascie spro passion 730 (mam lekka wędkę)

do drugiego kija musze na wiosnę dokupić młynek - a że nie chce kupowac drogiego red arca to kupię właśnie SPRO Passion i nawet nie bede szukał innych - dobiorę tylko rozmiar do wędki - co jest kluczowe więc jak kupujesz młynek zawsze sprawdz go jak wyważa Twoją wedkę ! Ja polecam SPRO ale pewni ejest więcej fajnych młynków w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złe wieści:d Mianowicie wędzisko zostało uszkodzone podczas transportu (z winy oczywiście osoby 3 ;///) dałem na gwarancje ,ale wiem ,że nie bedzie uznana,gdyż zawinił człowiek :D hmm musze kupić coś nowego>tyle szczęscia,iż osoba ktora spowodowała szkoda zdeklarowała oddac kase :) hihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.Jeżeli chodzi o reklamacje to nie została uznana :D Wiadomo... kolega oddał mi kase ki teraz mam dylemat.Musze kupić coś nowego.Musze zakładać nowy temat ? hmm :D wiem nie ma czegoś takiego jak ,,uniwersalne wędzisko,, .No ale musze kupic coś,co sprosta takim rybom jak ;szczupak,sandacz ,no i większe okonie.Max dł 2,40.Coś do 110 zł :D widziałem w slkepie konger arcus spin cw do 40 g :D Jakies propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego że mamy podobne oczekiwania co do kijka. Też przymierzam się do zakupu spina, nieco tylko droższego (150 zł) i rozważam Daiwa Sweepfire 2.4m i 10-40g cw.

Tylko narazie opinii brak :P

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.