Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

wędkarska kuchnia - czyli co na haczyk i do wody


artech

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy przepis: twarde ciasto nie spadające z chaczyka.

1 jajko :shock:

trochę mąki 8)

wody :wink:

soli

cukru

zapachu wg uznania jaki kto sobie życzy

zrobić z tego takie niezbyt miękkie ciasto takie żeby się dało uformować kulki, łezki lub inne kształty, narobić tych kulek od groma i ugotować w lekko osolonej lub osłodzonej wodzie z dodatkiem zapachu

serio miałem niezłe efektyna to gotowane ciasto kiedyś na Dolnej Odrze (kanał zrzutowy elektrowni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Szybkie ciasto z serka topionego na lód. jeden serek topiony zagniatamy z odrobiną mąki kukurydzianej .ja wyrabiam widelcem. zamiast mąki można wyrobić z biszkoptem. czasami lepszy od tego ze strzykawki nawijanego wokół haczyka. lepi się malutkie kuleczki jak kropelki wody. Mozna dodawać do ochotki i pinka. mozna dodać kropelkę barwnika. żółty lub czerwony. czasami przynosi wieksze efekty. pozdroffki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejsz są chyab ciata z kaszy manny, można do nich dodać przeróżne zapachy i smaki.ja bardzo często do ciasta z kaszy dodawałem kisiel wiśniowy, jeśli nei miałęm w domy żadnego atraktora. na ciasto z kiślem najczęściej łowiłem karasie na nie wiekim stawie na 7-metrowego bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ugotowanego ziemniaka do tego dodajemy miąż z bułki i ugniatamy aż do uzyskania odpowiedniego stanu jeżeli jest za twarde dodać odrobinę ziemniaka a na koniec odrobina oleju słonecznikoweo i szczypta czosnku.Zakładać na haczyk w kształcie łezki.Lowiłem kiedyś na to ciasto duże patelniaki[leszcze] oraz karasie :wink: CIASTO z kukurydzianki wsypujemy do małego baniaczka pół szklanki kukurydzianki i zalewamy wodą tak żeby odrobinę przykryła zawartość nastepnie gotujemy ciągle mieszając aż do odparowania wody mozna dodać troche miodu na koniec ugniatamy troche zapachu albo nie i już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć ładny żółty pęczak :?:8)

wystarczy do gotowania dodać, oprócz nostrzyka, łyżeczkę kurkumy a napewno będzie żółciutki jak się patrzy i to bez żadnych sztucznych barwników :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
najpopularniejsz są chyab ciata z kaszy manny, można do nich dodać przeróżne zapachy i smaki.ja bardzo często do ciasta z kaszy dodawałem kisiel wiśniowy, jeśli nei miałęm w domy żadnego atraktora. na ciasto z kiślem najczęściej łowiłem karasie na nie wiekim stawie na 7-metrowego bata.

Jak się robi ciasto z kaszy mannej ? napisz , bo to ciekawe a ja dopiero zaczynam. Nara !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bogdan na Manika możesz liczyć .Tylko odrazu musze powiedzieć,

idzie wiosna ,już mam mało czasu ale wmiare możliwości będe odpowiada.

Nie będe ci zanudzał całą tą historią kulek proteinowych, tylko od razu

do dzieła .Po pierwsze to czy sam bedziesz robił kulki , czy kupne ze

sklepu tojest ważne.Po drugie czy kulki mają byc na kąkretną , rybe,

wode , musze to koniecznie wiedzieć . Opisz gdzie bedziesz łapać ,

na kulki jakie masz miejsce ,jaka glębokości ,jakie ryby, to tyle nara.

Sory koledzy za błędy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan napisz czy już robiłes kulki , jaki ma być przepis na kulki ,

łatwy z składników ogólnodostępnych , czy może lepszy na bazie

kupnej np. TB. Opisz łowisko ,jakie dno , z której strony masz miejsce

względem strony świata , jakie drzewa nad brzegiem . Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan przepisy są w drodze , musze sprawdzić swoje zapiski.

A teraz skupmy się na twoim miejscu , bo miejsce dobre miejsce to

połowa sukcesu, piszesz że dno muliste ale płaskie jak stolnica czy

są może wypłycenia nawet niewielkie i jak daleko od brzegu to istotne.

Nie napisałeś nic o rybach jakie karpie i ile ich jest , czy są amury

bo to konkurent karpia , i zanęty trzeba dwa razy tyle. Jak dotąt nęciłeś?

jaką zanętą, i ojakiej porze sam widzisz ile pytani i odpowiedzi się nasówa . nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpia jest dużo amura tam nie złapałem dno muliste płaskie do 13 m dalej podwodna górka na szczycie głebokość 1,5 m szerokości jakieś 5m co pozatym roślinność wodna i mój korytarz o szerokości 4 m dochodzący do tej górki. neciłem kukurydza gotowana i surowa do tego konopie otreby itd...... łapałem tam jeszcze karasia lina leszcza noi czasami brał jaż z opadu . :wink: do pory karmienia nieprzywiązywałem wagi przeważnie po południu po pracy a łapałem rano i rano były najlepsze efekty .sypałem przeważnie 4 kilo w łowisko i 3 garście 2 m od brzegu na widoku gdy ta zanęta nikneła wtedy dosypywałem do łowiska i pod brzegiem. NO chyba wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdanie no już mniej więcej coś wiem ,o twojm miejscu. Bardzo dobre

na karpia ale na wiosne, latem może się płoszyć ,proponuje latem sprubować łapać w nocy [spokuj] .A najlepiej na lato zanęcać drugie miejsce ale głębsze no i w spokojnym miejscu żadnych kąpiących się i

wędkarzy to oczywiście hipopotycznie.Ja oczywiście łapie na rzece , ale co roku zmieniam miejsce i zawsze karpie wędrują za mną tam gdzie ja tam i one.Przekonałem się że każda zmiana na brzegu [wycinałem trzcine]

te starsze roczniki stawały się nie ufne , dlatego jesienią nęce sobie nowe

miejsce żeby się przyzwyczajały ,jak jesień długa to na tym miejscu lapie jeszcze wpażdzierniku albo dopiero na wiosne. Dobrze że nęcisz kukurydzą gotowaną żle suchą napchają sobie bebechy i trawią tydzień, albo idłużej a nie oto chodzi, konopie mogą być ale zkukurydzą i tylko wiosną póżniej można zrezygnować,można dodawać też łubinu moczonego[leszcz wchodzi] tylko słodki albo groch gotowany [płoć duża]

Pora nęcenia ma jakiś mały wpływ na obecność ryb w łowisku, natomiast

duże znaczenie ma systematyczności nęcenia , jak się zacznien nęcić co

drugi dzień to trzeba tego pilnować, ja nęce dwa razy w tygodniu i starczy.

A płoć i leszcza w zeszłym roku nęćiłem nawet raz w tygodniu, tylko musiało być tego duzo igrubo i brania murowane były.Bogdan napisz czy

dodajesz coś do kukurydzy na karpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MANIEK niemam az tak dużego doświadczenia i zaneta była jednakowa kukurydza otreby pasza sojowa bułka tarta konopie mielone i kitykat mielony na łowisku zostawałem do czerwca a pużniej przechodziłem na głebszą wodę przez tydzień dodawałem ziemniaka gotowanego i to zrobiło robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszanke wszystkich składników nazywamy baza.Na jeden kilogram

bierzesz 30% mąki kukurydzianej

20% mąka sojowa

20 % kaszy manny

10% kaszy kukurydzianej

10% mąka ziemniaczana

10% mleko w proszku

do tego proso całe [łyżka stołowa] ,prażone konopie ok. 15dkg [Mielone]

jajka 10-12 szt ,słodzik, aromat.Przepis nie jest mój ,ale ja nanim prubowałem, robiłem experymęty na własne łowisko[rzeka].Efekty raczej

średnie lub słabe zależy jaki rok. Dopiero się zmieniło jak zaczełem używać bazy Tandem Baitsa , iwszelkich dodatków ,aromaty wzmacniacze

betajna,dipy. Naj lepszy rok 2003 ,łapaliśmy zkumplem od lipca do listopada, kumpel 52 karpie iamury ja ...acha miałem śie nie chwalić.

Jak masz pytanie to śmiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, czy z tego dałoby radę zrobić kulki ciut mniejsze? Na jazie i klenie? Bo mnie korci ,żeby spróbować połowić jazie i klenie na kulki ! Co myślisz?

ps.

ile minut gotować i jak suszyć?

pozdrofki maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciku sam jestem w fazie eksperymętów , jak pisałem już , kulki nie tylko na karpie są dobre , Klenie łapie na owocówki od dwuch sezonów ,

wyniki mam rewelacyjne ,jakościowo nie ilościowo . Natomiast jazia są

problemy z dobraniem zapachu czy aromatu , wogle u mnie jaż to tylko wiosna dlatego to dłużej potrwa .Kulki możesz formować jakie tylko chcesz, ja robiłem nawet kwadratowe [nie turlają się, rzeka] ,oczywiście jak kulki mniejsze to gotujesz krucej , np 16 minuta po wypłynięciu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.