Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach? Luty 2013r.


Winko

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki DAWID :oops: Złowiony został na odc. gdzie obowiązuje całkowity zakaz zabierania złowionych ryb a sama woda jest na prawdę dobrze pilnowana przez SSR tak więc jest szansa na to że będzie mu dane dorosnąć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał:

W szczecińskim żeby "zrobić" wymiar trzeba się bardziej postarać - 35 cm

Zapewne ta różnica bierze się stąd że w szczecińskim na nizinnych wodach pstrąg nieco później osiąga wiek w którym może przystąpić do tarła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łysy72 mogła być i rybka my wczoraj z kolegą mieliśmy podobną sytuację nagle spory wir na wodzie za chwilę rybka na około 30cm odskakuje w bok jakby została przestraszona stwierdziliśmy że mógł to być atak sporego drapieżnika kolega schodzi w owe miejsce i kilka rzutów daje mu zębatego pod 70cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze przedpołudnie spędzone nad wodą razem z kumplem ... to już za tydzień sami będziecie mogli zobaczyć :mrgreen: a od południa spining w kropki:

160213r7.jpg

160213r21.jpg

I to jest właśnie ten moment w którym na ogół DAWID pisze kolejnego posta wrzucając foty spasionych kabanów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z doświadczenia nad moim dzikim łowiskiem, że jak się boberkowi nie spodobasz, to chce Cię wyprosić i zaczyna uderzać ogonem w wodę. Dźwięk jest tego typu jak opisałeś, czyli głaz wpada do wody. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał:

Winko, tu raczej chodzi o nie beretowanie niewymiarowych troci z tłumaczeniem "myślałem że to pstrąg"

Fakt że na żyznych wodach pstrągi szybciej rosną.

Rozumiem Cię doskonale. Na odcinku na którym najczęściej łowię w lutym pstrągi nie ma żadnego tłumaczenia się gdyż zasady są jasne: ,,Złów i wypuść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od rana na Grabowie w okolicach Kamienia Pomorskiego, bardzo delikatnie przy samym brzegu skubały płotki na białe i kukurydzę, czasem trafił się krąp, jazgarz, okonek. W kilku miejscach na czerwonego widziałem że ciągają garbuski od 5-25 cm.

Do godziny 12 z ojcem, mieliśmy ok 70 płoci i 25 krąpi i jakieś sporadyczne jazgarze i okonki. Przyjemnie było się pobawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wyprawy , za okoniem i kleniem i 0 wynik :( Nie wiem czemu, ale w "zimne" dni nie potrafię nic złapać. W miejscu gdzie jakiś mały klenik zawsze się zawiesił ani 1 brania , wczoraj na miejscówce gdzie w na jesień zawsze 2-3 okonie się złapało również bez brania... Nie wiem czy to ja robię coś źle czy w zimne miesiące ryb po prostu tam nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad na lód, nastawiłem się na płotki i okonie, garbuski niestety gdzieś wymiotło, ale płoć szybko podeszła do zanęconego miejsca. Niestety bez okazów, największa około 20cm, ale ilościowo nieźle, razem z ojcem złowiłem koło 30 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, zimowe łowienie okoni jest specyficzne, ale z początku bardzo krzepiące, gdy złowisz nawet jedną sztukę mikro. Wierz mi, jeśli znajdziesz jakieś dołki ze spokojną wodą, prądami wstecznymi... Małe gumki (najlepiej na troku) i leniwe prowadzenie z licznymi stopami. ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadziłem bardzo powoli pozwalając przynęcie co jakiś czas opadać na dno, łowiłem malutkimi ripperkami (trochę zostawiłem w wodzie :D). Czy możliwe że okonie "przeniosły się" w inne miejsce i wrócą gdy się ociepli? Jesienią było ich tam naprawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócić - na pewno wrócą. Gdybym szukał okoni tam, gdzie je zazwyczaj w cieplejszej wodzie łowię (a dają się złowić prawie wszędzie), wówczas zero zaliczałbym za zerem.

Widocznie źle wybrałeś miejscówkę, może zły kolor przynęty lub złe prowadzenie. Albo najzwyczajniej nie brały. ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś miał być dzień bez ryb wyszło inaczej 3 godz po południu spędzone nad wodą w mrożny dzień z kolegą dało kilka rybek rozmiarówka różna jedna nieco fajniejsza rybka warta sfotografowania zamedowała się u mnie na wędcep2171597.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny grubasek kamilo, nie to co moje chuderlaki :???:
inny charakter rzeki , choć ta ryba przy swej długości była wyjątkowo gruba też są rybki chudsze jak u ciebie, nie możesz na rzekać też masz fajne klimaty klenie ,brzany ,głowacice no inne gatunki także jest za czym pochodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzisiaj udało mi się upolować mojego pierwszego lipienia na muchę (własnoręczną) ;)

+ kilka mniejszych pstrągów

5c7da6d43459b16a0ec0d95.1100x1100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.