Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wybór wędki 2,40 3-15g


gp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pierwszy raz na forum :wink:

Stanąłem przed dylematem jaki spinning kupić. Ponieważ w sklepach stacjonarnych jest niewielki wybór chcę kupić w sklepie internetowym, ale wiadomo - ciężko sprawdzić. Proszę więc o pomoc w wyborze:

Łowię głównie w małych rzekach pstrągi klenie okonie na małe błystki 3-6g.

Chcę coś wybrać pomiędzy:

- DAIWA Megaforce Jiggerspin 2,40m 2-14g

- Cormoran Black Bull LRC Twister 2,40m

- Catana CX Spinning 2,40m 3-14g

A może coś innego?

Jest jeszcze Dragon Millenium HD X-FINE 2-12g, często słyszałem o nim dobre opinie, ale jest trochę droższy bo 200 zł

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam...Jestem posiadaczem Catany 2,40 CX ML c.w. 7-21g. I tylko mogę o niej coś powiedzieć. Jeśli chodzi o pracę przy woblerach to drgania przenoszone przez pracę przynęty jest nieźle przenoszona na szczytówkę i blank. Przy blachach nr 2-3 również przenoszenie pracy przynęty jest dobre. Co do samej pracy kija...to sama marka trochę tu daję pewności, że powinno być dobrze i tak też jest w praktyce. Miękka praca szczytówki i szybka praca daje dużo frajdy nawet przy mniejszych pstrągach nie mówiąc już o walecznych okoniach :)

Mówiąc krótko kij bardzo fajny, który powinien długo posłużyć. I jak na markę i wykonanie...bardzo ciekawy kijek za dobre pieniądze. Teraz jeśli mam dać najlepszą radę idź do sklepu i "dotknij" Sobie każdą z wybranych przez Siebie wędek. Bo ważne żeby Tobie "dobrze leżała w ręce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak powiedział kadzis, . Najlepiej jakbyś pochodził po sklepach. Podotykał trochę kijów, popytał o opinie i napewno coś znajdiesz. Kupowanie kijów biorąc pod uwagę tylko o opinie na forach czy w internecie musze być poprzedzone osbistym wymacaniem kija:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam właśnie Catane CX w wersji 3-14 2.70m. Przed kupnem nie mogłem się zdecydować czy wybrać ten kijek czy konger wch iri. Dużo ludzi twierdzi że catana to witka jednak dla mnie to chyba plus :D Gdy pierwszy raz ciągnąłem nią okonia na 35 cm (po przerzuceniu się z sztywnego kija) wydawało mi się że ciągnę jakiegoś olbrzyma :D

Ja używam jej właśnie do okoni i kleni i jestem jak najbardziej zadowolony chociaż łowić nią pstrągi w górskich potokach trochę sobie nie wyobrażam gdyż wygina się pod samym naporem wody :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi twierdzi że catana to witka jednak dla mnie to chyba plus :D Gdy pierwszy raz ciągnąłem nią okonia na 35 cm (po przerzuceniu się z sztywnego kija) wydawało mi się że ciągnę jakiegoś olbrzyma :D

TO właśnie największa frajda :grin:

Ja używam jej właśnie do okoni i kleni i jestem jak najbardziej zadowolony chociaż łowić nią pstrągi w górskich potokach trochę sobie nie wyobrażam gdyż wygina się pod samym naporem wody

Najczęściej łowię z prądem, ale 1-11g będzie pewnie jeszcze bardziej wiotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele zależy jeszcze od specyfiki rzeki - tak ogólnie: im więcej pniaków i przeszkód tym wypada mieć mocniejszy patyk...im silniejszy prąd tym sztywniejszy

co do propozycji - odradzam catane - za długi dolnik - za mała operatywność

cormoran lrc twister - to wklejanka - pod obrotówki nie za bardzo

daiwa megaforce - j/w wklejanka

dragon hd fine - to samo wklejanka

ideałem byłby klenio-jaziowy kijek o pełnym ugięciu z nie wklejaną szczytówką

jeśli cormoran to black bull jigger (tania fajna kluseczka)

jeśli daiwa to exceler (ciut sztywniejszy niż poprzednik, bardziej uniwersalny)

dragon w tym budżecie w ofercie nic wartego uwagi nie posiada

osobiście polecam kongera iri lucky , lub ciut mocniejszego - kongera wch dancer (tego sam posiadam, jeździ ze mną jako zapas)- oba fajnie się gną, ładnie ładują od 2-3 gram. dolniki za łokieć nie wystają, wykonanie przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze czasem zapytać :smile:

Byłem w sklepie przed chwilką "dotknąć" te wędki i macie rację. Shimano Catana jest kluskowaty, za bardzo paraboliczny dla mnie. Owszem ładnie wykonany kij, ale to wszystko.

Oglądałem Daiwę Exceller i Kongera iri lucky. Obydwa są super :smile: , Daiwa delikatniejsza, węższy blank.

Nie widziałem polecanych przez Was Cormorana black bull jigger i Konger World Champion Dancer :sad: Cormoran nie ma w ofercie 2,40, Konger Dancer droższy więc odpadają.

Pozostają więc do wyboru 2 kije:

Daiwa Exceller

KongerWorld Campion iri lucky

Ceny podobne. Macie porównanie jakie mają akcje?

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, zdecydowanie daiwa ... jest szybsza akcje przenosi po braniu czyli pod ciezarem i to jest lepszy wybór nizli LUCKY do twoich błystek ... poniewaz 3-6 g to błystki koło nr 2 a konger jest za delikatny zwłaszcza gdy bedziesz miał posłać wabik w szybszy rwacy nurt ...

Jacek1981, heh chciałbym zobaczyc world champion dancer za 200 zł :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gp, zdecydowanie daiwa ... jest szybsza akcje przenosi po braniu czyli pod ciezarem i to jest lepszy wybór nizli LUCKY do twoich błystek ... poniewaz 3-6 g to błystki koło nr 2 a konger jest za delikatny zwłaszcza gdy bedziesz miał posłać wabik w szybszy rwacy nurt ...

Jacek1981, heh chciałbym zobaczyc world champion dancer za 200 zł :twisted::mrgreen:

W sklepach stacjonarnych polecają częściej właśnie Daiwę, choć mniej sprzedali na razie niż kongera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem szczerze przed chwilą ze sprzedawcą który ma wiele wędek w sprzedaży różnych firm. Odnośnie pytania o Daiwę i Kongera przekonywał mnie zdecydowanie do Kongera. Mówił, że płacąc za Daiwę płacę dużo za reklamę. Dla niego lepszy Konger, lepszy serwis, gwarancja i sam kij lepszy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Daiwa nie jest tania zwłaszcza w porównaniu do Kongera :)

Co do Catany... nie do końca zgodzę się z Tobą ChaoTic, .

Nie jestem za wysoką osobą wię dobranie wędki z odpowiednim dolnikiem jest czasem problemem. Przy wybieraniu wędki w sklepie i oględzinach jak dostałem Catane do ręki od razu przypasowała mi zwłaszcza właśnie odpowiednią długością dolnika.

Co do wiotkości to tu bardziej skłaniałbym się do wyboru odpowiedniego modelu i długości. Ja łowię na Bobrze okolice jeleniej góry, wlenia i Lwówka Śląskiego. Nie jest to mała rzeczka. Posiada wszelakie urozmaicenia. Zacząć by można od płytkich rwących zakrętach, głębokie spokojne "doły" kończywszy na leżące drzewa ze zmiennym nurtem. Nie dopasujesz tu wędki bo nie znajdziemy wędki aż tak uniwersalnej miekkiej i sztywnej za razem. Tu tylko długość wędziska więcej nam da. Za długie wędzisko będzie w trudnych miejscach będzie wadziło o każdy krzak, drzewo i wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda...tak samo było z wędkami Cormorana...nie wiem jak te nowe modele ale starsze były bardzo dobrze wykonane, a cena przy innych firmach była momentami śmiesznie niska. Teraz już niestety już jakość się zmieniła.

A Konger posiada fajne wędki za przyzwoite cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tym dolnikiem Catany to jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi aby był zbyt długi. Ma 22,5 cm podczas gdy np konger carbomaxx masterspin 21 cm. Nie odczułem nigdy aby Cataną źle mi się operowało ale to może przez długie ręce przy 190cm wzrostu :D

gp widzę że niedaleko mieszkasz, macie w Krośnie jakiś przyzwoity wędkarski? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem trochę fotek Kongera Champion Lucky i Daiwy Exeler. Patrząc tylko na fotki, nie dotykając kijków...bardziej przychylam się za Kongerem. Układ przelotek...wykończenie i kształt dolnika bardziej przemawiają właśnie za tym wędziskiem.

Milosz a jakiej długości masz tą Catane?

P.S. Mała rada...popatrz na allegro. Powinieneś Swoj już wybrany kijek znaleść za mniejszą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,70 cm:)

A z tym allegro to racja. Pamiętam że gdy zastanawiałem się pomiędzy Cataną a Iri Lucky , shimano kosztowała 170zł~ podczas gdy Konger 200 zł. Teraz z tego co widzę najtańszy konger lucky jest za 190 + przesyłka 15 więc ja pozostane przy swoim schemacie że do sklepu idę tylko pooglądać/porównać wędki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosz nie wiem jak mierzyłeś ten dolnik, ale u Mnie wyszło 27,5cm. Licząc od samego dołu do końca rękojeści z korka. Ale przy moim wzroście to i tak dolnik ledwo wychodzi poza łokieć.

gp, co do wyboru między firmą Konger, a Daiwa zapewne usłyszysz więcej dobrego o produktach tej drugiej. Fakt Marka itd.Ale Dla Ciebie rady tego sprzedawcy są trafne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.