Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

lakier do wędki


Bzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wędkarzy. Całkiem nie dawno kupilem okoniówkę. Bardzo przyjemnie sie łowiło do czasu kiedy wklejona szczytówka się złamala. Pobieglem do sklepu, kupilem węglową końcówkę, wstawilem, uzbroiłem i pozostalo polakierować (nizbedne zabespieczenie). I tu zaczyna się problem - gdy zobaczylem cenę 10ml lakieru epoxydowego specjalnego do wędek: 50 - 60 pln, szczena mi opadla! Panowie prosze jesli ktoś wie, jaki tańszy lakier zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Szczezre mówiąc, nie spotkałem się z zamiennikami. Wszystkie podejmoweane próby kończyły się popękaniem lakieru zamiennego

On musi być twardy i za razem elastyczny, by podczas ugięcia blanku nie odspoił sie od niego i nie popękał.

Jestes poprostu skazany na wydanie takich pieniążków, ewentualnie z komś do spółki :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy malowanie szczytówki jest naprawdę konieczne ? Nie może być taka jaka jest ?

wydaje mi się ze tak, gdyż w razie jakiegos otarcia, przetarcia żyłką po prostu znów trzasnie, tym bardziej, ze jest to cieniutka wklejanka i stąd te obawy.

dziekuję Panowie za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Lakier do wędki.

Przyznaję, że niechętnie zdradzam tajemnicę, ponieważ dochodziłem do tego latami i wydałem masę pieniędzy na różne lakiery, które w rezultacie okazały się kiszkowate.

Ponieważ sam opracowuję (obliczam test krzywizny - *curve*, minimalną i maksymalną wytrzymałość żyłki, ciężar wyrzutu do danej wędki specjalnego przeznaczenia, a więc używam surowych, lub używanych blanków), swoje wędki również maluję, co jest oczywiste.

Do wędzisk, jak i woblerów proponuję tani (niecałe 50 zł) lakier 3V3. To 0,75 litra lakieru i utwardzacz.

Przykład. Swoich wędzisk nie noszę w pokrowcu, dla celów badawczych kładę na kamieniach, a nie na podpórkach, narażam je na słońce i mróz, to celowo przygotowane 4 wędki tak traktowane przez 3 lata nie mają widocznych pęknięć, odprysków lakieru.

Owszem, widać uszkodzenia przeciągając nić od damskiej pończochy (tak, jak sprawdza się przelotki), lub pod mikroskopem. Ale co ja z nimi wyprawiam, jak traktuję...

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 years later...

Nie chcę zakładać nowego wątku ale mam takie samo pytanie.

Jakim lakierem "potraktować" bolonke? Z upływem lat warunki atmosferyczne odbijają się na stanie technicznym wędki. Mam popękany lakier na mojej bolonce i chciałbym temu jakos zaradzić.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia ze stosowaniem lakieru lub płynnego grafitu w wędce teleskopowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskrob lakier i wypoleruj papierem ściernym, zależnie od metody uzyskasz grafitowy kolor i satyne, mat, chyba że chodzi Ci o omotki, jeśli ekonomicznie to w fishing rod za 20zł jest jakiś lakier Pac Baya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wernicjusz, przejrzyj ten wątek, powinno to Tobie pomóc

http://www.jerkbait.pl/fo...=18144&start=0&

artech, przejrzałem. I powiem Ci, że wolałbym chyba nowego kija kupić niż tyle żeźby tworzyć.

Mi zależy na tym aby w jak najmniejszym stopniu ingerowac w fabryczne wykończenia. Nie zamierzam wędki obdzierać z przelotek SIS aby móc ją dogłębnie zakonserwować. Mam zamiar zmatowić lakier na mojej bolonce bez zdejmowania przelotek. Nie wiem jedynie jakim lakierem powinienem później pokryć ten mój kijek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.