Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przeprowadzka z koła do koła


Konriz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ze względu na niekorzystne dla mnie porozumienia okręgu mazowieckiego chciałem przeprowadzić się do jednego ze świętokrzyskich kół wędkarskich.

Gdzieś usłyszałem, że potrzeba jest wyciągnąć jakieś dokumenty, kartotekę z koła z którego się wynosimy. Zadając to pytanie na miejscu w PZW starsi panowie poinformowali, że nie prowadzą żadnej dokumentacji, a jedyne co muszę zrobić to po prostu opłacić składkę w innym kole.

Jakie było moje zaskoczenie po przejechaniu 200km do świętokrzyskiego gdzie powiedziano mi, że muszą mieć moje papiery z poprzedniego koła :evil:, skarbnik podał przykład: mogę być dyscyplinarnie wyrzucony z koła i próbuję się wkraść do niego :evil: .

Komuś tu należy się niezły raban...

Jak to wszystko powinno wyglądać? I o jakie papiery chodzi ? Bo oni potrafią tylko pobierać pieniądze, wklejać znaczki i knuć intrygi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Chodzi tylko o kartoteke. Ja kiedyś przenosiłem się z jednego koła do drugiego bo miałem bliżej i nawet nie jechałem do starego koła. Po prostu opłaciłem składki w nowym i tyle. Teraz jak będe opłacał za miesiąc to też zamierzam zmienić koło ale po kartoteke pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając to pytanie na miejscu w PZW starsi panowie poinformowali, że nie prowadzą żadnej dokumentacji, a jedyne co muszę zrobić to po prostu opłacić składkę w innym kole

To jest niemożliwe co Ci powiedziano, na jakiej podstawie rozliczają się z pobranych znaczków, coś tu bardzo śmierdzi przestępstwem skoro nie posiadają kartotek to nie ma koła,ja bym to zgłosił najpierw w okręgu a jeśli skutki będą mierne to pozostanie prokurator- to jest szokujące i dla mnie nie pojęte. Procedura przeniesienia z koła do kola jest oparta na kartotece i jak Ci powiedzieli w nowym kole to tak jest, ludzie czasem emigrują z koła do koła aby ukryć swoje kary, tacy też bywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe co Ci powiedziano, na jakiej podstawie rozliczają się z pobranych znaczków, coś tu bardzo śmierdzi przestępstwem skoro nie posiadają kartotek to nie ma koła,ja bym to zgłosił najpierw w okręgu a jeśli skutki będą mierne to pozostanie prokurator- to jest szokujące i dla mnie nie pojęte. Procedura przeniesienia z koła do kola jest oparta na kartotece i jak Ci powiedzieli w nowym kole to tak jest, ludzie czasem emigrują z koła do koła aby ukryć swoje kary, tacy też bywają.

Właśnie o to mi chodziło :)

Jeszcze dzisiaj się do nich wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sytuacja się wyjaśniła

Za pierwszym razem o braku kartotek informował mnie skarbnik.

Dzisiaj zastałem prezesa koła, który potwierdził, że kartoteki są ale sprawą zajmie się skarbnik ponieważ kartotek jest bardzo dużo i szukanie tej jednej może trochę potrwać :wink: .

Czyli lenistwo albo burdel w papierach, na dniach mam dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie,bo niższe opłaty to wędrówka z koła do koła,może to i słuszne-niewiem.w moim kole jest nas garstka bo 34,wszyscy sie znają,organizacja zawodów itp,wielu przyjeżdza po to tylko by pogadać,pośmiac sie itp,nie ma jakiejś złości,pseudo rywalizacji.Wydaje mi się iż koło nie służy do tego by było taniej ale,by zrzeszało pewna społeczność wędkarzy dbających o swoje wody i wspólne relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, nie wiem wybadam w okolicach 10 marca :) pisałem w tej sprawie do madi ale chyba nie odwiedza już haczyka przemekCLI, niby tak, ale zobacz taki głupi "czyn" nie interesują mnie jakieś połowy karpi w jakimś ich bajorze 15x10m więc dlaczego mam coś odrabiać jak i tak mnie takie zbiorniki nie interesują. Zresztą nawet jak opłace łowienie za ich kałużę to jakbym chciał zabrać rybę musze znowu bulić :D wole samotne łowienie i chce mieć tylko opłaty dzięki którym będe mógł łowić, niechce być zmuszany do płacenia za coś czego nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój znajomy (o czym pisałem na priva z kol. Technops) przeniósł się z moje rodzimego koła do koła we wrocku, z racji zmiany miejsca zamieszkania. Efekt to 50 zeta oszczędności - skąd??? a no ..... 25 zeta mniej na czyny i 25 zeta na "działalność statutową koła". Na następny rok sam się tam przeniosę będę wysyłał kumplowi kartę i kasę, a On odeśle "gotowca ze znaczkami" (50 zeta drogą nie chodzi - mam prawie OPOLE) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

suhhar, napisałem w weekend email do Pana prezesa w kole Paczków, dzisiaj dostałem odpowiedź. PZW Okręg Wałbrzyski nie ma porozumienia z opolem i nie płacimy 80zł jak w roku ubiegłym tylko "Opłata na wody Okręgu opolskiego kosztować pana będzie 125 zl plus dobrowolna opłata na sprzątanie brzegów Rzeki (...) " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mojej dziewczyny kuzyn opłacał w tym roku na opolskie i płacił 80zł(dziwne)

Jak już pisze to się zapytam czy oplacajac składkę na dolnośląskie mogę łowić na wszystkich rzekach w całym województwie czy jest podział na górskie i nizinne ( kiedyś był a parę lat nie oplacalem karty i nie wiem) oraz czy ten owy znaczek mogę kupić tylko w rodzimym kole czy też w innym ( np w Opolu bo moje koło jest wiejskie i sądzę że od ręki takiego znaczka nie będą posiadać)

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.