Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupakówka z Łódki !!!


Piniu81

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Temat wałkowany wielokrotnie w innych miejscach ale skoro konkretnie na łódkę to:

Jak tylko gumy.

Exceler Jiggerspin 2.40m 5-25g

Bardziej uniwersalny i dobrze współgra z woblerami blachami obrotówkami (wszystkie przynęty z wyraźną pracą)

Exceler Spin 2.40m 10-40g lub jeśli CW wystarczy to mój ulubiony rozmiar na łódkę

Exceler Spin 2.10m 10-20g

W przypadku dwóch pierwszych cena troszkę większa ale warto dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na uwadze właśnie też taki patyk chodzi mi o Exceler Spin 2.40m 10-40g i tez pod uwagę brałem Shimano Nexave 2.40m 10-30g cena także podobna i oby dwa praca paraboliczna nie szczytowa.W przyszłym tygodniu dokonam zakupu wiec jeszcze się prześpię z tym.Dzięki abra za podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Shimano Nexave bo mam złe doświadczenia z tą firmą w dziedzinie wędkarstwa, lepiej dla wędkarstwa będzie jak zostaną przy produkcji części rowerowych to tak z mojego doświadczenia no może kołowrotki mają takie w miarę ale to też części mechaniczne jak w rowerze poniekąd.

Exceler niema akcji parabolicznej jest to wędzisko semiparaboliczne i chyba najtańsze o takiej akcji przy czym posiada taką akcje a nie jak w innych tańszych.

Kijek ma przy łowieniu typową akcje szczytową co ułatwia łowienie na gumy i zacinanie ryby, zaraz po zacięciu zaczyna się uginać w środku co ułatwia hol i wybacza wiele błędów.

Jak na łódkę to 2,40 trochę długi osobiście zachęcam do długości 2,10-1,90m to taka najlepsza długość jak nie masz zamiaru łowić nim z brzegu

Z wędek o których nie mogę wiele powiedzieć ale brałbym pod uwagę a przynajmniej chciałbym pomacać to:

Inspira Jig 21 - 2.30m 6-21g

Veritas Spin 6FT6 MH 2,00m 7-22g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołączę się do pytania kijek do 150zł na szczupaka z łódki myślę tak max długość 2.20m.

Myślałem nad:

- cormoran bull fighter x 10-40g na allegro za 100zł

- daiwa sweepfire 2,10 10-40 gr cena coś koło 130zł

może inna propozycja? będę głowił na woblery jak i gumy i blachy do 20gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.