Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Podstawy zanęty.....


maciekxxl

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Bogdan oczywiści że karp trawi suchą [otaką chodzi ?] kukurydze ale może to trwać nawet tydzień ,a w skrajnych wypadkach i dłużej[ochłodzenie] aprzecież nie chodzi nam żeby ryba żadko była włowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Są takie chwile nad wodą ,że zastanawiamy dlaczego inni łowią , a u nas nic....... Ryby żerują , zanęta dobrze wyrobiona, ładnie pracuje na kuli kontrolnej pod nogami, osypuje się idealnie......tylko dla czego u mnie nie biorą ? Jeszcze raz gruntujemy, sprawdzamy zestaw, rozmieszczenie ołowi , haczyk też wporzo ! Czyli --> coś jest w zanęcie co rybom nie pasuje...bo łowimy tak jak wszyscy, czyli umiejętności są.Lub jest coś takiego u innych, że ryby trzymają się w tamtych zanęconych miejscach !

no czasem zanęta sąsiada jest lepsza.. nie każda kupiona zanęta sie sptrawdza na danej wodzie..sąsiad może łowić na lorenca a ty na trapera i lipa.. już sie przekonałem ostatnio na kanale gliwickim.kumpel obok może z 7 metrów łowił na trapera a ja na lorenca i jemu dużo szybciej weszła ryba niż mi,więcej wyciągnął. łowilismy tak samo...może głupi ma szczęście? jak to mówią :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
A ja bym chciał poprosić o odpowiedź na pytanie: łowię na Sanie jest to rzeka. Ile dać kleju i gliny na 1 kg zanęty aby nie była spłukiwana przez prąd(jest on niewielki).

Na to pytanie zza ekranu monitora chyba ciężko odpowiedzieć ale jeżeli ktoś potrafi to chylę czoła.

Natomiast nad wodą łatwo to sprawdzić:

Znajdź sobie kawałek wody o takim samym uciągu jak w miejscu, w którym masz zamiar wedkować ale żebys widział dno.

Wrzuć kulę zanętową i zobaczysz jak ona się zachowuje i będziesz wiedział czego dodałeś za dużo lub czego brakuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.