Skocz do zawartości
tokarex pontony

Blachy wahadłowe


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Idzie jesień więc cała wędkarska brać zaczyna przygotowania do sezonu na drapieżnika. Spinningiści robią remanenty w pudełkach z przynętami. Wielu a może nawet wszyscy łowili blachami wahadłowymi typu gnom, alga, wydra czy mors. Są to korzenie spinningowych przynęt ale już trochę zapomniany i omijany. Wiadomo woblery i gumy zrobiły swoje. Ale z obserwacji ostatnich lat i przeanalizowania wyników spinningowych a myślę tu tylko o rzekach blachy wahadłowe zawsze zdawały egzamin.

Na dzień dzisiejszy wybór blach wahadłowych jest ogromny kiedyś to był tylko POLSPING i jak wiemy dzisiaj rządzi tam JAXON. A no właśnie Jaxon ma ogromną ofertę blach, DRAGON też nie zostaje w tyle ale bazuje bardziej na sprawdzonych od lat wzorach, no i jeszcze Spinnex.

Moje odczucie jest takie że zostałem w tyle z nowymi wzorami blach, i bazuję tylko na starych sprawdzonych ale może wasze doświadczenia są inne i warto coś zmienić i uzupełnić swój bagaż w parę nowych blach.

Jak to u was wygląda?

[ Komentarz dodany przez: sinus: 25-01-09, 20:14 ]

w nazwie tematu usunąłem błąd ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KERI - chyba nie ma co kombinować .....jakie masz takie masz ...muj wujek pracuje w centrum wędkarskim i z tego co mi opowiada najszęściej wybieranymi przez wędkarzy przynętami spiningowymi są wahadłówki duże szczupakówki, woblerki 3-4cm jak ktoś chce na okonia i .....obrotówki nr3 ,,,czyli wszystko to co stare i sprawdzone, niestety jak wszyscy wiemy cena dobrego woblera w sklepach może dochodzić nawed do 40zł ,,,firma Jaxon z tego co widze produkuje w miare tanie obrotówki i wahadłówki niestety nie wiem jak z woblerami ....dlatego też ja kupuje tylko wirki jaxona różnej wielkości tak jak i wahadłówki ....woblery mam 4 ale jak dotąd okazały sie mało skuteczne ...dlatego nie kombinuje tylko łapie na to co mam sprawdzone w pudełku i wiem przynajmniej że jest skuteczne. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A czy coś jest lepszego na szczupaka od starych sprawdzonych blach? chyba nie

Cezar witam.

Dodam jeszcze jak te blachy sam wykonałeś ,tak wykonywałem blachy wahadłowe jakie tylko zobaczyłem ,oczywiście miałem materiał i całą zimę "klepałem" z setkę blach .Tylko robiłem to ręcznie i moja kopia odbiegała o wzorca ,co niekiedy wcale nie dyskwalifikowało jej, a wręcz była lepsza tylko przeważnie była robiona w jednym egzemplarzu w kilku wersjach wagowych ale niuanse materiałowe były tak trudno skopiować że zerwanie blachy kończyło dobrych brań ,ale to lata "świetlne" temu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam.

Łowie dużo na spinning. Najbardziej łowić na wahadłowki typu Alga i Gnom.

Ja robie tak: do kółka łącznikowego doczepiam krętlik, i dopiero podczepiam agrawką do przyponu i mam dobre efekty.

Czy według Was krętlik zmienia pracę przynęty?

Jeśli tak to na dobre czy złe?

Proszę o odpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak: do kółka łącznikowego doczepiam krętlik, i dopiero podczepiam agrawką do przyponu i mam dobre efekty.
Jak się domyślam przypon też posiada krętlik?
Czy według Was krętlik zmienia pracę przynęty?
Na pewno tak.
Jeśli tak to na dobre czy złe?
na dobre bo linka sie nie skręca /za mocno/, na złe bo czasami ryby nie biorą ale czy by brały bez krętlika :wink:

Co do wahadełek to krętlik z agrafką jest niezbędny i nie przeszkadza w skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akie blachy polecicie na szczupłego ( takiego do 70 cm)
hihihi doooobre :mrgreen::mrgreen: dlaczego akurat na takiego?? :mrgreen::mrgreen:
egzęplażu
:mrgreen::mrgreen: oj maniuś maniuś...
Czy według Was krętlik zmienia pracę przynęty?

powiedziałbym inaczej: zwiększa ryzyko przegranej z większym szczupłym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy ktoś łowił kiedyś na takie cuda :?: W opisie na opakowaniu było napisane że są one na pstrągi :?: Wahadłówki były kupione w Hiszpanii :wink: Są bardzo lekkie wręcz powierzchniowe :!: Pierwsza z lewej i trzecia są zamontowane na krótkiej osi na końcu więc wskazuje ze się kręcą w około własnej osi :?: Ciekawe jak sprawdzają się w praktyce przy połowie innych ryb bo na pstrągi się nie wybieram raczej nigdy :?:

post-3890-14544971910079_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lawdzoj82 słabo widać, ale wydaje mi się, że miałem do czynienia z podobnymi wahadłówkami.. jednak jak ja używam wahadłówek to raczej ciezkich(10 i w góre) bo sa one główne przeznaczone na szczupaki głębinowe;) ale myślę, że jeśli pływają po powierzchni to możne jakiś okonek się skusi? No i szczupły napewno:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam, potrzebuję pomocy w odnalezieniu modelu wahadłówki, który dawał mi bardzo dobre wyniki na szczupaka. Może po opisie ktoś podpowie gdzie można ją kupić.

Rysopis ;-) :

Kształt bardziej okrągły niż podłużny; prawdopodobnie produkowała ją polska firma; zbudowana była z dwóch znitowanych cieńszych blaszek; zewnętrzna blaszka posiadała otworki; i co najbardziej charakterystyczne dla niej była tak wyprofilowana, że podczas prowadzenia nie zachowywała się jak klasyczna wahadłówka tylko "biła" tylną częścią z góry na dół, tworząc przy tym bardzo silną falę. Dodatkowy jej opis to to, że podczas ściągania "szła" w linii prostej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
W swojej kolekcji znalazłem ostatnio taką błystkę :razz:

Jak myślicie nada się ona na bolenie,? a może ktoś z was używa takiej blaszki ??

:wink:

To kastmaster. Fajnie lata, i ma bardzo drobną pracę. Na pewno jest to typowa przynęta na bolenia. Ja na nią rapy nie złapałem, ale rzadko jej używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tej pory dla mnie najlepiej się sprawowały obrotówki meppsa, cóż do tanich one nie należą ale do skutecznych jak najbardziej :) Po moich obserwacjach najlepiej na szczupaka jest Aglia Fluo Pomarańczowa 4 i 5 :Dhttp://allegro.p/item641760064_blystka_mepps_aglia_fluo_pomaranczowa_nr_4.html#gallery Najwięcej szczupaków złowiłem na tej blaszce :D Na ten sezon planuję coś z wahadłówką po modzić mam nadzieję że też wyniki będą ciekawe :D Czy moglibyście mi jakąś poradzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie nada się ona na bolenie,? a może ktoś z was używa takiej blaszki ??

:wink:

U mnie okazał się to boleniowy killer, szczególnie ten o gramaturze 28g. Z całego serca polecam :mrgreen:

maju popróbuj tylko bardzo szybko ściągaj żyłkę:) Powinny brać!

Nic bardziej mylnego, przy bardzo szybkim ściąganiu kastmaster ma tendencje do "wyskakiwania" z wody, nie wspominając o tym że dosyć często wpada w ruch obrotowy przez co nie wykonuje swego zadania prawidłowo i niestety wtedy również bolki się nim nie interesują.

Najlepiej ściągać go umiarkowanym tempem i od czasu do czasu podrywać szczytówką co nadaje mu chwilowo duże "przyśpieszenie", najczęściej tu następowało branie :mrgreen:

ps. jest on bardzo podatny na uszkodzenia powłoki przez co szybko zmienia kolor ze srebrnego na zardzewiały :roll: ale nadal jest skuteczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bardziej mylnego, przy bardzo szybkim ściąganiu kastmaster ma tendencje do "wyskakiwania" z wody, nie wspominając o tym że dosyć często wpada w ruch obrotowy przez co nie wykonuje swego zadania prawidłowo i niestety wtedy również bolki się nim nie interesują
Praca powierzchniowa jest bardzo ważna:O Pluskając bardzo łatwo zwabić drapieżnika:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.