Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żyłka do spławika na karpie, liny, amury, tołpygi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu powiem, że nie jestem 'spławikowcem' i liczę na Wasze opinie i pomoc w wyborze żyłki.

Najczęściej łowię na feedera i mam już swój zestawik i pamiętam, że dość długo szukałem żyłki, która będzie odpowiednia. Wybór padł na Dragon MAXIMA Match & Feeder, ale nie o tym mowa :)

Kilka dni temu byłem na własnym stawie i spróbowałem sobie połowić na spławik. Efekty były dość widoczne - kilka karpi ok 1 - 1.5 kg. Jednak przy holu kolejnej rybki (podejrzewam, że miała tak z 2-2.5-3 kg) żyłka pękła i to główna żyłka. To był zestaw znajomego, który twierdził, że założył nową żyłkę York Exclusive Gold, nie wiem akurat jakiej grubości. Ja osobiście przed wędkowaniem sprawdziłem żyłkę czy nie ma żadnych przetarć.

Mam zamiar zmontować swój zestaw spławikowy i potrzebuję Waszej pomocy w kwestii doboru odpowiedniej żyłki. Podejrzewam, że w stawie spokojnie 5 kg rybki sobie pływają. Fajnie by było gdybyście doradzili mi też jakiej grubości żyłkę zastosować do przyponu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

jeżeli do feedera używasz żyłki Dragon MAXIMA Match & Feeder to możesz również użyć jeje do spławikówki oznaczenie Match na opakowaniu o tym świadczy. jak jesteś z niej zadowolony to po co zmieniać. a co do przyponu to jak powiedzmy główną zastosujesz 0,22 to przypon 0,20-0,18 ale z dobrej żyłki np Robinson Supercup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon ma dobre żyłki więc jeżeli jesteś zadowolony z MAXIMY to ją zastosuj do spławika a jeżeli chodzi o wytrzymałą przyponówkę to polecam Stroft GTM gdyż nie znam lepszej żyłki przyponowej ;)

A co do średnicy to po raz kolejny się pochwale i napiszę że ostatnio wyjąłem karpia 4kg feederem z żyłką główną 0,18mm i przyponem 0,14mm Stroft GTM :grin: Ale gdybym wiedział że będę miał taki przyłów to dla bezpieczeństwa zastosował bym żyłkę główną 0,22mm i przypon 0,18mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.