Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie na rybki - spławik


Huber321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :) Mam 16 lat i dopiero wyrabiam kartę wędkarską . Nie za bardzo znam się na wędkowaniu , lecz sprawia mi to dużą frajdę :) W Weekend razem z Tata planuję się gdzieś wybrać na rybki . Czy ktoś mógłby polecić nam jakieś fajne miejsce do łowienia ? Łowimy na spławik . Myślałem o Kanale ujściowym , lecz nie za bardzo wiem gdzie to jest (kojarzę tylko że okolice zakładów chemicznych ) a także Nie wiem czy należy do PZW czy może prywatne. Jeśli ktoś zna to miejsce to prosiłbym o jakąś opinię o tym miejscu . Oczywiście miło by było jakby ktoś polecił jeszcze inne miejsce w okolicach Polic :)

Z góry pozdrawiam :)

PS: jeśli napisałem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dopiero zaczynam przygodę z wędkowaniem dlatego spławik ponieważ myślę że jest to najmniej skomplikowana technika :) jeśli nabiorę doświadczenia to na pewno spróbuje innych technik :)

jezeli jestes z polic moim zdaniem powinienes sprobowac szczescia i szlifowac umiejetnosci na tych kanalach niedaleko zch police. Dodatkowo poczytaj tez np jak zrobic domowej roboty zanete te tematy znajdziesz tu na forum. polamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie myślałem żeby wybrać się na kanał ujściowy koło zch , tylko nie jestem pewny czy należy on do PZW czy może do zakładów , Bo jeśli do zakładów to łowienie tam może być nielegalne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka jest bardzo prostą techniką i diametralnie wygodniejszą bo np na rzece rzucach sobie koszyczek okolo 60 g + zaneta i sie o nic nie martwisz gdzie np splawik musisz poprawiac co minute zeby wrocil na zanecone łowisko, natomiast jesli masz jakies pytanie dotyczące owych łowisk zawsze mozesz zadzwonic do PZW jest na ich stronie nuemr telefonu

są bardzo ogarnięci i wystarczy nazwa cokolwiek i sie zdziwisz,,, ja miałem tak z jeziorem liwia łuża w niechorzu dzwoniłem i wszytsko mi powiedzieli a rok pozniej liwia pojawiła sie w rejestrze łowisk w książeczkach PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wokol szczecina na splawik spokojny jest trudno, bo wszedzie kanały i rzeki,

jest jeziorko głebokie ale to... śmietnisko,, moim zdaniem

Ja łowię na Regalicy w Podjuchach i nie narzekam ;D Fakt często są zaczepy ale da się to przeboleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie myślałem żeby wybrać się na kanał ujściowy koło zch , tylko nie jestem pewny czy należy on do PZW czy może do zakładów , Bo jeśli do zakładów to łowienie tam może być nielegalne .

Kanał ujęciowy to wody Sumowskie aż do mostku, leszcze takie do 1kg spokojnie możesz wyciągnąć, a oprócz tego wszystkie ryby występujące w Odrze możesz trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sobote naciąłem tam troche wzdręg, jak to Panowie jest, z Jazgarzami, wyrzucacie je spowrotem do wody? bo troche ich tam jest, powinno sie ja odrazu uśmierać?

Wyrzucac mozna smieci, ryby nalezy delikatnie wypuszczac. Kazdy organizm ma ma swoje miejsce w ekosystemie. Nawet jesli uwazasz ze jest tam za duzo jazgarzy nie Twoja w tym glowa zeby decydowac co z nimi robic.

Wlacz opcje sprawdzania pisowni w przegladarce wszyscy beda Ci wdzieczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy słyszałes takie przysłowie "Ukryty"

Nie ma głupich pytań... są tylko głupie odpowiedzi

Nie mam dostepu do opcji przegladarki wiec niestety nie moge tego ustawic ...komputer firmowy

Natomiast pytam sie o to bo wielu dziadkow doslownie wyrzuca jazgarze, ostatnio jeden nawet na parnicy mnie przekonywał do tego. Powszechnie wiadomo ze są gatunki ktorych nie nalezy wpuszczac spowrotem do wody bo są to gatunki inwazyjne, nie jestem tego pewny czy jazgarz do nich nalezy. i Poprostu stąd pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel1234, jazgarz nie jest inwazyjny i należy go wypuszczać a jeżeli chcesz zabierać to zabieraj. Na dziadków nie zwracaj uwagi bo to gatunek wymierający ich dziwną filozofią odnośnie zabierania i wyrzucania.

Jazgarz jest ważną częścią diety wielu drapieżników i ma swoje miejsce w ekosystemie.

Jak lubisz jeść rybska to polecam zupę jazgarzową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechcem być tutaj obiektem jakiegos ataku, osobiscie wszystko co zlowie żywe, wraca spowrotem do wody jednak, mowie o zachowaniu innych, ktorzy mi sygnalizują ze tak sie powinno robić nawet dokumentując mi to w książeczce PZW albo w regulaminie jakie gatunki zlowione maja juz do wody nei trafić mowa tu tez o rakach. Samo PZW wskazuje gatunki wyparte przez gatunki obce

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1395/cms/szablony/3622/pliki/010_jgrabowska.pdf

jak i generalna dyrekcja ochrony srodowiska

http://www.gdos.gov.pl/Articles/view/1905/Inwazyjne_gatunki_obce

Jazgarza na szczescie tutaj nie ma :) A tak jak napisalem na innym forum, widzialem już akcje z wyrzucaniem ryb w krzaki, i zwyczajnie zadzwonilem na SSRy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak, mowie o zachowaniu innych, ktorzy mi sygnalizują ze tak sie powinno robić nawet dokumentując mi to w książeczce PZW...

Rób po swojemu i zgodnie z regulaminem a będzie dobrze. Inni niech wezmą rozpęd i poszukają ściany. Nie patrz na innych bo to oni są inwazyjnym gatunkiem nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie było głupie pytanie z dwóch względów. Pokazałeś, że nie znasz regulaminu oraz później sam sobie na nie odpowiedziałeś :) Jednak to nie ma większego znaczenia ważne, że teraz Ty sam możesz tych dziadków uzmysłowić żeby nie wprowadzali innych w błąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.