Skocz do zawartości
tokarex pontony

Podstawowe przynęty


IGORS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę do Was w sprawie sztucznych przynęt spinningowych na drapieżniki na wędkę do 25 g c.w. Mianowicie jestem w sytuacji w której mam mało pieniędzy, bo całe oszczędności wydałem na wędkę :sad:. A więc będąc w sklepach wędkarskich Panie, Panowie sprzedawcy przy wyborze przynęt nie byli w stanie odpowiedzieć na moje pytanie "Jaką łowną przynętę wybrać?", odpowiadali oni musisz sam wszystko przetestować jednak z moim budżetem to chyba nie możliwe.

Tu rodzi się pytanie czy na prawdę nie ma takich "podstawowych" znanych i popularnych przynęt, które każdy ma i są sprawdzone/łowne? Szukam gum/obrotówek/wahadłówek.

Pozdrawiam i liczę na wasze cenne rady. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Z tanich wahadłówek modele: alga, gnom, wydra firmy Polsping ceny 3-5zł za sztukę. Na moich wodach się sprawdzają. Z tanich gumek kopyto relaxa, kongera w kolorach biały z niebieskim i z czerwonym ogonkiem. A sprzedawcy dobrze Ci powiedzieli, że musisz trochę połowić różnymi przynętami i dojdziesz do wniosku jakie przynęty się u Ciebie najlepiej sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jw. wahadłówki. Tanie, łatwe w użyciu. Polsping jest sprawdzony, ale jak coś ci wpadnie w oko - bierz, nie ma tu filozofii i każda blacha może okazać się łowna. Jeśli chodzi o gumy, to Manns Predator w kolorze żółtym bądź perłowym z czarnym grzbietem ma stałe miejsce u mnie w pudełku, na szczupaki megaskuteczny. Obrotówki polecam Jaxony w tradycyjnych kształtach, mi działają bez zastrzeżeń, w przeciwieństwie do wyrobów innych firm. Z tych trochę droższych (czyli koło 10 zł/szt.) to Balzer Colonel i DAM Effzett.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Na moim łowisku w szczupakowych bojach ostatnio bardzo dobrze sprawiła się guma Relax Ohio 4 cale ze srebrnym "ciałem" i czarnym grzbietem. Przy końcu lata najlepsze efekty miałem na blachę Jaxon Karaś Tradition, ale zauważyłem też, że szczupaki chętnie gryzą perłowego twistera(Konger Big Twist), ale tylko gdy prowadzi się go wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.