Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przyczepy kampingowe i namioty


Gość bogdan39

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogdan39

co gdzie i zaile jakie modele.

Nowe i chodzone.?

Zaile można już kupić coś znosnego,

Moze cos do remontu. :wink:

Pewnie niewszyscy z was ale część napewno posias\da jakiś sprzęt biwakowy pochwalcie się nim.

Oceńcie jego wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja osobiście mam polski stary namiot z Legionowa jest to trójka i już wiele lat nam służy co roku z rodziną spędzamy około miesiąca nad wodą odnośnie zalet to jest łatwy w przechowaniu bo zajmuje mało miejsca a do wad to jak pada deszcz chociaż nie przepuszcza wody to jednak czuć wilgoć i jest nie przyjemnie ale wszystko można wytrzymać jak sie spedza z rodziną urlop :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

ja w tym roku pożegnałem się ze swoim namiotem typu vis a vis,

chociaż służył mi 8 sezonów, ale nie wytrzymał dłużej,

w tym roku kupiłem 4-ro osobowy CAMPUS za 330 pln,

jestem zadowolony z niego, przeszedł próbe deszczu itp. w poprzednim kapało mi na szwach, ale polak potraf,i zastosowałem silikon w tubce i podczas pogody rozbiłem celt i wysmarowałem prawie wszystkie szwy silikonem, no a, wtedy żadna nawałnica nie była mi grożna, a co do CAMPUSA za tą cene naprawde się opłaca, tyle tylko że niski trzeba się schylać, no i jeszcze jedno kupując 4- osobowy, to nie miejcie żadnych złudzeń że cztery osoby się tam zmieszczą, chyba że na karimatach, bo na materacach nie ma szans,

jednym zdaniem kupujesz 4-osobowy, mieszczą się trzy osoby itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszedł próbe deszczu itp. w poprzednim kapało mi na szwach, ale polak potraf,i zastosowałem silikon w tubce

Dobre, a mój teściu wiele godzin męczył się z żelaskiem i świeczką (w zeszłym sezonie puki nie kupił nowego namiotu), żeby porządnie nawoskować co by staruszek (namiot oczywiście) wody do środka nie wpuszczał :mrgreen: a wystarczyło silikonik zapuścić... Człowiek całe życie się uczy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to po kolei :mrgreen: Przez 12 lat ststematycznie eksploatowałem polski niewiadówek i było super. W miarę ciepło, bez wilgoci (nie to co w namiocie deszcz popadał, wszystko było wilgotne) i co najważniejsze ... można było wstać, wyprostowac kości, w cywilizowanych warunkach ugotować obiadek i go zjeść. Pełnie szczęścia uzupełniał przedsionek / dopinka namiotowa, w której spędza się 80% czasu.

Oto mój domek na kołach, który do tej pory tak dzielnie mi służył

9610569fd44f923am.jpg

Ale ... wrez z wiekiem, człowiek potrzebuje większych wygód :mrgreen:

Decyzja rodziła się od kilku lat, ale zawsze coś powodowało zwłokę w realizacji planów. W końcu wszedłem na allegro, zacząłem szperać i ... jest. Zapytałem o długość i odpowiedź ... 4,5 m :( Dla moich potrzeb to za dużo o 1 m. Ze względów dojazdu do miejsc, w których biwakuję ... 3,5 m to optymalny wymiar i też nie jestem przekonany, czy sie z nią zwinę w lesie. Najwyżej wyjmie się z bagażnika łańcuchówkę i popodkasza to i owo ;)

Tak też odpisałem gościowi z allegro, ale ... za tydzień się odezwał ... JEST 3,5 m!!!

Otrzymałem te oto fotki:

dde65043499f694dm.jpg 7634a7271d0ca7ccm.jpg 5247040422f625a3m.jpg

Szperałem jeszcze po necie, ale nie znalazłem nic ciekawego. Decyzja ... Jadę po nią. Wyjazd praktycznie w ciemno, ale miałem jeszcze kilka adresów "po drodze", w razie by coś nie wypaliło. Przyjechałem, obejrzałem, zapłaciłem, odjechałem.

Oto ONA w Polsce, na moim haku podczas postoju ... pojenie kucyków :mrgreen:

6051091bdb2c03dcm.jpg 8181b90e01173ec6m.jpg

Po otwarciu dwudzielnych drzwi na oczy lecą warkocze w drzwiach ... super sprawa ... anty komarowa, muchowa i jeszcze jakaś tam :lol:

Następnie na wprost drzwi widać:

49bbcf7560b05151m.jpg

I tak ... drzwi na wprost, do drzwi do szafy na w jej dolnej części piecyk do ogrzewania gazowego, te drzwi z prawej, to do WC-tora a w nim kibelek eko, umywalka, szafka z lustrzanymi drzwiczkami podświetlana od góry 12V i 220V

5e201c45269f9ce9m.jpg

Z lewej strony drzwi - mała szafeczka z szufladą i zamykanymi półkami a na jej blacie ... stoliczek ;)

Nad głową mamy uchylny dach z tworzywa mlecznego, co dale wewnątrz ... jasność :grin: Do tego roleta zamykająca "jasność" i moskitiera.

61d76471f05c3b4cm.jpg

Wchodzimy do środka, odwracamy się w prawo i ... co tu mamy?

ac893bd949bfe879m.jpg

Aneks kuchenny a w nim: zlewozmywak, pod nim szuflada a pod nią szafka z półkami, dalej kuchenka trzy palnikowa z zapłonem od iskrownika, a pod nią lodówka zasilana 12V, 220V i to, co mnie najbardziej interesowało ... gazem. Nad aneksem okienko uchylne z żaluzjami a nad nim ... wyciąg kuchenny, timer, oświetlenie 12.220V i radyjko oryginał :) Nad tym wszystkim ... pawlacze.

Odwracamy sie do tyłu i mamy kanapę rozkładana do pełnego pola ... 3 osoby śpią na luzie

9afe1d0d3058471am.jpg

W lewym i prawym rogu malutkie, regulowane kinkieciki 12V, na suficie ... żyrandol :mrgreen: 220V, w koło pólki i zamykane pawlacze. A to białe z lewej, to lampka do oświetlenia ... gazowego :mrgreen:

Odwracamy sie 90 st. w prawo i ... wbudowane głosniki Pioneer (drugi jest zabudowany z prawej, w tej szafce przy drzwiach) a na ścianie szafy ... rozkładana półka np. pod TV :cool:

Nad nią w pawlaczu jest rozdzielka do sterowania elektryką, włącznie z prostownikiem do ładowania akumulatora. Z chwila podpięcia przyczepy do napięcia 220V, jesli jest akumulator, automatycznie załącza sie prostownik i go doładowuje.

28c96949e17f73f8m.jpg

W koło jest pełno gniazdek na 12 i 220V.

Buda jest z blachy aluminiowej, ocieplonej od wewnątrz ... prawdopodobnie wełną mineralną (jeszcze jej nie rozbierałem) co łącznie daje grubość ścianki ok. 5-6 cm.

Na zewnątrz zabudowana na stałe antena TV, na dachu kominek od ogrzewania i wentylacja od WC-tora. To wszystko waży 560 kg i ma DMC 950 kg (coroczny przegląd jak samochodu) i zapinane jest za pomoca dyszla dł. 1,85 m na którym jest kufer na butle gazowe i wodę, na końcu którego znajduje sie końcówka z hamulcem najazdowym, hamulcem ręcznym i stabilizatorem toru jazdy.

Przyczepą jedzie się super, stabilnie, bez szarpnięc na wybojach przyduszania tyłu, hamuje lepiej i skuteczniej, jak samym samochodem :shock: Ale jest też wada ... pionowa ściana od strony auta, która podczas jazdy działa jak spadochron o wymiarach 2,2 m szer. i 2,0 wysokości + wys. podwozia. Efekt - kucyki żrą prawie 12 litrów, czyli 5,5 litra więcej niż przy jeździe normalnej z V do 130 km/godz. I jeszcze jedna uwaga ... za skarby świata nie mogłem sie z nia rozbujac więcej niż 115 km/godz. Będe sobie musiał dokupic na dach autka owiewkę ... jak w TIR-ach :lol::lol::lol:

Aaaaa, zapomiałem ... woda podawana jest do kranów za pomoca pompki 12V i jest też ogrzewanie elektryczne ... taka mała farelka połączona z termostatem zabudowanym na ścianie :cool:

Jest tez przedsionek, ale go nie rozkładałem, jedynie zerknąłem okiem by stwierdzić, czy faktycznie jest jednosezonowy, o czym zapewniał sprzedawca :smile:

I to chyba tyle :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że to stary rupieć z '84 roku. A nowe ... to dopiero maja bajerki ;)

Mi nic więcej do szczęścia nie potrzeba, mam swe 3,5 m, lodówke na gaz i kibelek :cool:

Reszta prawdopodobnie będzie użytkowana sporadycznie, do z 220V do drzewa się nie podłączę a agregatem prądotwórczym nie mam zamiaru turkotać nad wodą, bo i po co :mrgreen:

Namawiam wszystkich na taki domek, raz spróbujecie i olejecie hotele i pensjonaty i bedziecie ... wolni :grin: Budzisz się rano, ślinisz palec, wystawiasz go na wiatr i ... jedziesz skąd aktualnie wieje.

Są tez kampery (te autka kampingowe) ale to inna para kaloszy i moim zdaniem bardziej kłopotliwa. O tym może przy okazji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namawiam wszystkich na taki domek, raz spróbujecie i olejecie hotele i pensjonaty i bedziecie ... wolni
Nie od dziś wiadomo że holendrzy są najlepsi w te klocki,tylko martwi mnie jedno .
za skarby świata nie mogłem sie z nia rozbujac więcej niż 115 km/godz.
,pytam a po co.?Czy może są jakieś rajdy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi Maniuś. Napisałem to celowo, by uświadomić Wam opory powietrza jakie stawia czołowa ściana przyczepy i to jeszcze taka jak ta ... pionowa. To jest jej jedyna wada - duży opór powietrza podczas ciągnięcia, co powoduje powstawania wiru w zbiorniku paliwa :lol: Gdybyście kiedykolwiek mieli kupować przyczepę, zwróćcie uwagę, by ściana przednia (ta od dyszla) była areodynamiczna, np jak ta:

P4045207.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatnio miałem okazję jechać przez Polskę z lekką przyczepą bagażową z plandeką ze ściętym przodem. Mój samochód z 1,5l silnikiem nie był w stanie rozpędzić zestawu powyżej 90km/h. Samochód i przyczepa były puste. Oczywiście limit prędkości podczas holowania przyczepy wynosi chyba 70km/h, ale czasem zdarza się jechać szybciej.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Gdzie można biwakować z taką przyczepą? Pomijam oczywiście zorganizowane pola biwakowe, interesują mnie możliwości i ograniczenia biwakowania "na dziko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zimą mamy wiosnę i planuje się zabrać za drobne modernizacje domku na kołach. Skłoniły mnie do tego porządki w kompie w poczcie ;) Znalazłem całą historię korespondencyjną przed finalizacja zakupu i pomyślałem sobie, że luty i marzec to ostatni dzwon na zakup przyczepki. Potem zacznie sie ruch w interesie i ceny ... wiadomo.

Jeśli ktoś z Was nosi sie z takim zamiarem, mogę podac na PW namiary młodej osoby (studiujący żałnierz zawodowy WP) ze Szczecina Jest w stanie ściągnąć każda wskazaną przez zleceniodawcę przyczepę lub sam coś zaproponować. Mogę tą osobe polecic z czystym sumieniem ze względu na żadko juz spotykana słowność. Jak w grudniu wracałem od niego z domkiem na haku do domu, obiecał dosłac mi drobny osprzęt do przyczepki i paczka dzis dotarła ... bez przypominannia :shock: Nie jest to typowy handlowiec ;)

Kosztowo, kupując u tej osoby wyszło mi ok. 20-30% taniej w porównaniu do cen średnio rynkowych :cool:

Jak chcecie, możecie uznac to jako reklamę, ale nie widze powodu by nie mogła komuś pomóc, tym bardziej, że nadal jestem w szoku po tej paczce, którą szczerze mówiąc spisałem na straty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Witam,

czy ma Ktoś z Was namiot wędkarski KUBA lub KUBUŚ - specjalny namiot bez podłogi 1,2mx1,2mx2m z okienkami i zamykanym wejściem. Czy Ktoś mógłby się podzieliś opinia odnośnie urzytkownai jak sie taki wynalazek sprawuje nad wodą.

Załaczam link do namiotu: http://www.allegro.pl/item269456453_namiot_wedkarski_kuba_.html

Zastanawiam się nad jego kupnem. Alternatywnie moge kupić parasol z doczepianą osłoną przeciwwiatrową. Prosze o jakieś opinie.

dziekuej i pozdrawiam

kromik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.