Skocz do zawartości
przewodnicywedkarscy.p

Budek

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  510
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  28

Budek last won the day on December 8

Budek had the most liked content!

Reputacja

472 Excellent

O Budek

 • Urodziny January 27

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. WROCŁAWSKA ODRA

  Dobrze wszyscy wiemy że możemy sobie tylko pogadać. W okresie świątecznym gdy jest presja na mięso straż rybacka powinna robić akcję jak policja na drogach kontrolę codzienne. Ale czy to coś by dało? Moim zdaniem nie są przepisy ilościowe które i tak większość wędkarzy przestrzega a jeśli mu za mało to zrobi jak jeden z wędkarzy u mnie na Odrze wyrobił żonie kartę aby móc łowić na 4 wędki i zabrać dwa razy więcej mięsa. Winni wprowadzić jeden drapieżnik na tydzień limit górny 80cm częste kontrolę z bazą danych przykład Pan Rysiu złowił sandacza 70cm ma kontrolę w poniedziałek podczas kontroli został wpisany w jakąś tabelkę bądź jakiś program połączony z Internetem i każdy strażnik ma podgląd na bieżąco. Do nastepnego poniedzialku nie ma prawa zabrac zadnego drapieznika .Jestem również za mega dużymi karami aby im się odechciało łamać przepisy a nawet zabierać kartę wędkarską na 3 mies. Tak jak prawko szybko by się nauczyli tylko potrzebne są chęci i dużo kontroli limit okonia 5 kg to też przesada 1kg spokojnie by wystarczył.
 2. Grand Prix 2017 bieżąca dyskusja

  No niestety ciężko o te duże bynajmniej u mnie ale nie poddaje się przed nami jeszcze święta a wtedy będę koło żwirowni to chyba ostatnia deska ratunku ale mam obawy że złapie mróz. Dzielić się napewno nie będziemy 😋
 3. WROCŁAWSKA ODRA

  No to wrzucę swoje 5 groszy Z obserwacji i w miarę swojego doświadczenia wiem że najwięcej informacji o rybach rozchodzi się drogą pantoflową. Ja jeśli wiem że gdzieś się coś dzieje na grubo rozsyłam SMS cześć kolegów po kiju może potwierdzić. "Wędkarze" którzy zabierają nadmierną ilość ryb z łowiska zazwyczaj mają swoje stałe miejsca pobytu. Zmieniają je jedynie z porą roku. Np. Ja jeśli łowie jazie wczesną wiosną i wiosną u siebie koło domu wrzucam fotki na forum i nie zauważyłem nowych twarzy po publikacji na forum. Należy również pamiętać że sama miejscówka ryb nie daje należy ją wypracować a to zajmuje za dużo czasu dla miesiarza. Dobrym przykładem jest mietków późna jesień wczesna zima ( masa ładnego okonia przy brzegu) na forach nie ma info wszytko leci przez SMS bądź luźne pogawędki wędkarzy a wpadniesz na łowisko o 6 rano i nie ma gdzie stanąć kolega Danek jest świadkiem. Weźmy na plan Michała Oleix ładuje piękne okazy praktycznie każdego gatunku drapieżnika wszyscy obeznani wiedza gdzie filmów zdjęć pełno a jakoś nie narzeka na presję. Kończąc swoje wypociny wolę oglądać zdjęcia okazów razem ze szczęśliwym łowcą na tle rzeki niz ryba walnięta w piasek z miarką. Wiem że są sytuacje wrzuciłem zdjęcie ryby na tle rzeki a następnego dnia pielgrzymka tego też nie unikniemy każdy chce złowić nie zawsze zabrać a jeśli idzie raz na dwa tygodnie na ryby no to szuka gdzie co się dzieje aby mieć cień szansy.
 4. rzeka Ślęza

  Bardzo dobrze i tam zostaniesz :)😋 my się już o to postaramy
 5. Liga Ślęzy 2018 - zasady - tabela

  Lista uczestników - wyniki 2018 1. ...................... (arbiter ligi) 2. jaceen 3. Budek 4. 5.
 6. rzeka Ślęza

  Ja już się nie mogę doczekać stycznia mam parę pomysłów na zimowe łowienie ale wszystko zależy od mrozów.
 7. WROCŁAWSKA ODRA

  No nie dane mi było połowić Ale teraz robię pauze do końca tygodnia i mam nadzieję że jeszcze coś w tym roku się uda sfotografować:D
 8. WROCŁAWSKA ODRA

  Wasyl opisz coś więcej skąd płynełeś jak ilościowo itp. Ja 28.12.2017 wypływam z Kołobrzegu jak pogoda dopisze. DAWAJCIE WYMIIARY OKONI ZŁOWIONYCH OD WCZORAJ!!!!
 9. WROCŁAWSKA ODRA

  No to połowione...!! Dzisiaj około 8 rano melduję się u mnie kolegą Danek z LŚ pakujemy się i lecimy na prężyce z myślą o pięknych okoniach. Bułki i kiełbasa na ognisko bo spędzimy tam cały dzień. Obławiamy moje stałe dające fajne ryby miejscówki i NIC!! nawet puknięcia. Po kilku godz bez kontaktu z rybą postanowiliśmy zmienić miejscówke i kierujemy się na starorzecze Odry (głoska) tam przywitała nas grupa kormoranów. Cześć starorzecza skuta cienką warstwą lodu więc obłowiliśmy to co się dało i BEZ KONTAKTU Z RYBA !!! ja już rozłożylem ręce po prostu dziś nie biorą. W drodze do auta złoty pomysł może zatoka harcerska za ZOO chwila zastanowienia i jedziemy. No i jesteśmy zatoka wita nas jednym wedkarzem nie sorry jednym ch...jem Ale od początku oddaje pierwszy rzut i coś tam puka mówię do Danka Ty coś tam pływa coś skubie i dostaliśmy odpowiedź od tego gościa krąpie biorą na gumki ale nie dodał że za płetwy więc dopytujemy duże - nie dłoniaki ! No spoko to sobie je tam łów po chwili ciągnie krąpia może 20cm za płetwe i krzyczy o takie! Odczepił i jeb o kamień 🤤no gały nam wypadły zastanawialiśmy się ile zostaje ryby (mięsa) po jej obrobieniu...!!? Zatoka również nie dała nam ani jednej ryby więc cały dzień na ZERO ale i takie dni się zdarzają niestety.
 10. WROCŁAWSKA ODRA

  Jutro po 20.00 więc jest jeszcze czas na podkręcanie wyniku.
 11. WROCŁAWSKA ODRA

  No to jest chyba podium ale do jutra może komuś się coś jeszcze trafi. Dzisiaj u mnie brak czasu ale jutro od rana też powalcze chodź te duże już mnie omijają😕 Pamiętajcie że jaceen przedłużył rywalizację OKOŃ do jutra (niedziela)
 12. rzeka Ślęza

  Liczą się tylko okonie złowione jutro ( sobota)? To mogę mieć problem z czasem ale nadzieja umiera ostatnia☺
 13. rzeka Ślęza

  Kto nie ryzykuje ten nic niema trzeba próbować ja jestem za !!
 14. rzeka Ślęza

  A i marzy mi się zarybienie naszej rzeczki pstragiem i brzaną oraz jaziem wiem że jest jeden gościu spotkałem go na początku roku u mnie na cegielni i od słowa do słowa mówił że wpuscili z kolegą dwa wiadra okoni do Ślęży na wiosnę takie do 30cm ryby pochodziły z jakiegoś jeziorka z Wrocka fajna inicjatywa i wiem że będą Ci którzy powiedzą że tak nie powinno być ale sam myślałem nad tym aby parę jazi przetransportować z Odry niestety nasza rzeczka nie ma bezpośredniego połączenia z Odrą więc ryba nie napłynie a przydało by się coś nowego. W przyszłym sezonie coś wymyślę może nawet jakieś pstrągi zakupie i wpuszcze.
 15. rzeka Ślęza

  Cześć moczykije ja w II turze odpuściłem choć byłem kilka razy coś tam się złowiło ale wciągneły mnie do reszty okonie Odrzańskie 😍 Co byście sobie tam nie wymyślili będzie dobrze 🖒a ja przyszłego całego roku nie odpuszczę i będę walczył jak lew trzeba przerwać passę naszego "króla" a jest kilku kandydatów. OKOŃ- jak dla mnie powinno zostać jak było dużo kolegów nawet jeśli złowi 18-nastkę to wypuszcza bez fotki i łowi dalej najważniejsze żeby rybka wróciła do wody i czy będzie miała fote czy nie ważne że nie została zjedzona. JEDNA CZY DWIE TURY- według mnie powinny zostać dwie tury w takich terminach jak dotąd w ten sposób każdy może sobie wyskoczyć kiedy chce i zapunktować. Pomyślmy w inną stronę jest lipiec pogoda z roku na rok się zmienia i będzie deszczowy czyli woda lekko podniesiona dobrze natleniona tylko troszkę zarosnięta więc lata też nie możemy ominąć bo to dobry okres żeby łatwiej przechytrzyć klenia. 4 PUNKTOWANE RYBY- spoko pomysł ale faktycznie z tą drugą opcją że pierwsza tura 3 ryby a później trzeba będzie dołowić 4. Ktoś może trafić na dołek wiosenny z okoniami i przywali 4szt po 30 cm i odpuści rok a tak to będzie miał tylko 3 szt po pierwszym półroczu No więc tak jak zrobicie tak będzie ja przyszły rok obowiązkowo jestem nad rzeczką przez obie tury. A co do spotkania w styczniu pasuje mi jeden i drugi termin więc dostosuje się.
×