Skocz do zawartości
studiuj rybactwo     kołowrotek dam

Tadek

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

Tadek last won the day on January 14

Tadek had the most liked content!

Reputacja

13 Good

1 obserwujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Male
 • Lokalizacja
  SZCZECIN

Ostatnie wizyty

1059 wyświetleń profilu
 1. Tadek

  Dozownik paszy

  Wystarczy zadzwonić do sprzedawcy i spytać.
 2. Tadek

  sprzet dla amatora ze slabym wzrokiem

  Możesz łowić na grunt/feeder/drgająca szczytówka, plus mechaniczny/tradycyjny lub elektroniczny sygnalizator brań.
 3. Tadek

  Łowienie na pellet

  Cześć. Zerknij na filmy poniżej. Jest to podstawa, ogólne "zasady", bo i tak każdy z czasem wyrabia sobie swoje własne. Inny klips gumką. Od siebie tylko dodam, że aby po opadnięciu podajnika i ułożeniu wędki na podpórkach, mieć na żyłce trochę luzu, który nawijamy na kołowrotek i naprężamy szczytówkę, odchylam wędkę do poziomu, równolegle do brzegu, w kierunku podpórki. Czyli: zamach (wędka prawie poziomo do momenty, gdy podajnik dolatuje do wody) podniesienie wędki do pionu, aby zamortyzować naprężenie zaklipowanej żyłki żyłka na kołowrotku dochodzi do klipsa i napręża się; wędka samoczynnie opada do prawie poziomu i moment później podnosi teraz zamykam kabłąk kołowrotka i odchylam wędkę w bok (lewo/prawo w kierunku podpórki) do poziomu, równolegle do brzegu kładę wędkę na podpórce i po zatopieniu żyłki trochę ją napinam zwijając kołowrotkiem od tej pory nie wolno już przesunąć podajnika manewrując wędką lub żyłką, bo zanęta może się z podajnika na dnie rozsypać Nie martwię się tym, że nie trafiłem dokładnie w punkt. Jak rzucę do 50 cm w lewo lub w prawo, to jest OK. Jeśli podczas ściągania podajnika czuję na początku nieco większy opór a potem luz, to podajnik trafia w głęboki muł. Zmieniam podajnik na lżejszy, lub szukam innego, mniej zamulonego miejsca (jeśli łowisko na to pozwala). Jeśli podczas ściągania podajnika czuję na początku, że podajnik zaczepia się o coś (opór, luz, znowu opór i luz, itd.), a po wyciągnięciu na podajniku jest zielsko, to też szukam innego, czystego dna. Trafiłem na mocno zarośnięte dno. Podajnik zaplątuje się w zielsko i może opaść "do góry nogami" (zanętą do dna). Jeśli podczas powolnego ściągania podajnika (podajnik ciągnę po dnie) czuję brak oporów na wędce, a moment przedtem były opory, to zatrzymuję ściąganie i klipuję żyłkę w nowym miejscu. Prawdopodobnie podajnik trafił na czyste dno i warto w tym miejscu spróbować łowić.
 4. Tadek

  Jezioro Stolsko

  I ja planuję na Stolsku spróbować szczęścia. Raczej za białorybem i szczupaczkiem. Na zarośniętych wodach chciałbym spróbować powierzchniowej żabki/myszki lub poppera (na spinning).
 5. Tadek

  rzeka Płonia

  Dzięki za info. Chociaż tyle wiem.
 6. Tadek

  Jezioro Stolsko

  Byłem w niedzielę 29.04.2018 w południe, ale tylko popytać, rozejrzeć się. Spotkałem starszego pana, który wrócił łódką z wędkowania. Słabo - tylko mała wzdręga. Z rozmowy wynikło, że starszy pan łowi tu od czasów komuny, od lat 60-70. Krótko mówiąc "kiedyś to były tu ryby"! Teraz wysieciowane i wybite prądem przez kłusoli. Starszy pan opowiadał, że niejednokrotnie widział, gdy wypływał o świcie, jak właśnie kłusole zwijali sieci. W stawach (po wydobyciu torfu), po drugiej stronie drogi był kiedyś pokaźny lin. Wybito wszystko bez umiaru. Teraz te bajorka są martwe.
 7. Tadek

  rzeka Płonia

  Czy wolno łowić (białoryb) na Bobrowych Stawach?
 8. Tadek

  rzeka Płonia

  Jesienią ubiegłego roku łowiłem na białe robaki, na przepływankę-wypuszczankę. Kilka małych kleni (max 25 cm), 20-centymetrowy okoń, kilka małych płoci. Widziałem małego szczupaka (25-35 cm). Urwałem chyba z 5 haków. Łowiłem na wysokości ul. Słupskiej (Szczecin-Dąbie).
 9. Tadek

  Kanal ciepły, okolice elektrowni

  Do wędkowania na wodach Spółdzielni Rybackiej "Regalica" (w tym kanał ciepły elektrowni Dolna Odra) wystarczy sama karta wędkarska, wypełniony druk zezwolenia (pobierasz PDF ze strony spółdzielni) i dowód wpłaty. Jak będziesz w Polsce, to zrób przelew na konto spółdzielni (dane są na ich stronie http://www.rspregalica.pl/?plik=cennik ) i wydrukuj potwierdzenie przelewu. Wydrukuj pobrane ze strony spółdzielni zezwolenie okresowe i wpisz swoje dane i numer karty wędkarskiej. Z tym jedziesz na ryby: karta, zezwolenie, dowód wpłaty/potwierdzenie przelewu.
×