Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę się pochwalić kilkoma osiągnięciami!!!:)))

W chwili obecnej mieszkam oczywiście w Irlandii, a dokładnie w obiecującej miejscowości pod względem wypraw wędkarskich - Sligo!!!Pragnę podkreślić, że to nie Polska!!!Wody są tu bogate jak chyba nigdzie!!!Mam do wyboru duże jeziora, rzeki, stawiki, aż po ocean!!!!To chyba wszystko co może sobie wymarzyć prawdziwy wędkarz!!!:))))

Osobiście zacząłem w marcu, a moje początki były mizerne ponieważ próbowałem od spinningu z 3,60 teleskopu którą to przywiozła mi moja mama na Święta:)))Szybko się przekonałem że to nie ma sensu ponieważ traciłem dziennie wiele blach, a to z powodu wielu zaczepów, oczywiście kamiennych!!!Szybko więc zacząłem się zastanawiać nad innymi miejscami.Wiele pytałem w miejscowych wędkarskich, ale zanim się dobrze zapoznałem z miejscowym sprzedawcą za wiele to się nie dowiedziałem!!!Widać nie są zbyt mili dopóki nie wydasz troszkę kasy na sprzęt, co też zacząłem robić bezustannie i notorycznie!!!!!!:)))

Tak więc po kilku nie udanych wyprawach w końcu i przyszła i kolej na mnie!!!Dostałem cynk od pewnego Pana że kilkanaście mil dalej jest fajny stawik i ponoć niezłe szczupaczki, także kolejnym moim zakupem była 3 metrowa składaniówka 30-60 g!!!zakupiłem niezły kołowroteczek, trochę sprzętu dodatkowego!!!Po czym następnego dnia mogłem się cieszyć ze zdobyczy jaką był 83-centymetrowy szczupaczek!!!!!!!!Szok i adrenalina po wycholowaniu takiego potworka, a zajęło mi to chyba jakieś 2 minuty!!!Oczywiście na makrelę(ponoć jedna z najlepszych przynęt) i oczywiście zestaw z dużym spławikiem jak na żywca!!!Z mojego doświadczenia najlepsze brania to 08:30-11 rano, oczywiście zdarzały i się w póżniejszym czasie brania ale mniejszych szczupaczków 40-55 cm!!! w godzinach południowych ale to już opiszę w następnym artykuliku, ponieważ właśnie się będę zbierał na oceanik, oczywiście na brzegówkę spinningową!!!Akurat przypływ także liczę na coś!!!:))))Na razie!!!Prześlę wkrótce jakieś fotki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wraz z dwoma kumplami wyciągnęliśmy 5 sztuk,praktycznie każda inna!!!

Pierwsza sztuka jaką wyrwał kumpel to bodajże codfish czy coś takiego, podobne do rekinka!!!Wymiar ok.60-70 cm!!!Super rybka!!!Następnie drugi kolega prawdopodobnie to węgorz, ładna sztuka ok 70 cm., następna to już moja mała rybka zwana poolackiem, czyli rdzawiec ok.25-30 cm.,pózniej był równie mały miętus, który wrócił do wody i następny rdzawiec złowiony przez kolegę ok 30-35 cm!!!Łowiliśmy na wiele sposobów!!!

Przede wszystkim rybki zostały złowione na ciężkie beachcastery 150-240 gram!!!Oczywiście jeszcze chyba nie pora na plaże, więc łowiliśmy z małego portu gdzie jest głębsza woda!!!Wyrzut na ok 50-70 metrów i obserwacja szczytówek!!!:)))A z tym to już różnie!!!:))))Dziwne brania, czasem nie do rozpoznania!!!Ale jednak połów udany!!!Przednia zabawa przy zacinaniu!!!Trochę potraconych zestawów o zaczepy:))))Ale tak to już bywa!!!No i polecam dobijaki jako przynęty, to takie małe rybki, które powinny być w każdym wędkarskim(oczywiście mrożone).Systemik z 3 bocznymi przyponami, ciężarek 100-150 gram i to wszystko!!!oczywiście radzę dobrze zakładać rybki bo często spadają!!!:))))Równie dobrze się sprawdza zestaw z kulą wodną i z jakimś ripperem(typowe na rdzawca)!!!No i życzę powodzenia i do następnego razu!!!:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to moj pierwszy post na forum,ja wedkuje w okolicach Limericku na rzece Shannon a w przyszlosci mam zamiar odwiedzic jeziora,co do licencji to musisz kupic na pstraga i troc a cala reszta rybek jest bezplatna :wink: od nie dawna mozna w sklepach wedkarskich dostac maly regulamin jest tam wszystko napisane po polsku i kilku innych jezykach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czść wszystkim!

Przede mną pierwsza wyprawa na ryby w Irlandi i w związku z tym mam dwa pytanka:

1. Muszę skompletowć sprzęt, ale nie jestem pewien gdzie się bardziej opłaca go kupić, na miejscu czy lepiej przywieść z Polski?? (Od razu może jakieś sugestie? Od spiningu po Feedery)

2. Jakie łowiska byście mi polecili (mieszkam w Dublinie ale dojechać mogę wszędzie), przy czym preferuje ędkowanie "słodkowodne" - morze zostawiam sobie na poźniej :wink:

Z góry dziekuje!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemasz energio,

co do lokalizacji łowisk to polecam udać się do najbliższego sklepu wędkarskiego. Tam najprawdopodobniej dostaniesz bezpłatny przewodnik wędkarski dla swojego rejonu a w nim masę informacji od lokalizacji łowisk, poprzez sposoby wiązania zestawu, przynęty a na niewielkim atlasie osiągalnych gatunków skończywszy. Przynajmniej w Kerry taki przewodnik leży w każdym wędkarskim. Co do sprzętu to nie widziałem tu jeszcze wielu wędkarskich ale jeśli chodzi o kołowrotki i kije to lepiej je przywieźć z PL - wybór większy a ceny jednak niższe (czasami sporo). Jednak zaznaczam że w Dublinie możesz znaleźć wędkarskie znacznie lepiej zaopatrzone niż ja tu na mojej wsi :mrgreen:

Jak jesteś w IRL to jeszcze pamiętaj że istanieje amerykański sklep wysyłkowy Bass Pro Shop w którym jak to w USA możesz kupić sprzęt z najwyższej (i trochę niższej) półki dosłownie za bezcen. Do Polski nie wysyłają natomiast wysyłka do IRL kosztuje raptem $13 tak więc jest to opcja warta rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w USA możesz kupić sprzęt z najwyższej (i trochę niższej) półki dosłownie za bezcen. Do Polski nie wysyłają natomiast wysyłka do IRL kosztuje raptem $13 tak więc jest to opcja warta rozważenia.

Pomysł na biznes? :twisted: USA- Irlandia- Polska :cool:

Tomaszek Fishing Adventure Jakby co procent dla mnie za pomysł :wink::lol:

A poważnie to zazdroszcze Wam tych morskich łowów :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na biznes? USA- Irlandia- Polska
Niby tak - niektórzy tak nawet robią. Ale wiesz jak jest w Polsce. Fiskus Cię zaj....e. Ja przyajmniej już dziękuję za atrakcje tego kraju w którym każdy przedsiębiorca z góry traktowany jest jak oszust i złodziej. Ostatnio nie tylko przez urzędników ale i przez rząd :( :( :cry: - to tak na marginesie - wracajmy do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiskus Cię zaj....e. Ja przyajmniej już dziękuję za atrakcje tego kraju w którym każdy przedsiębiorca z góry traktowany jest jak oszust i złodziej. Ostatnio nie tylko przez urzędników ale i przez rząd :( :( :cry:

Nawet mi Tomaszek nie mów :evil::evil::evil: Szkoda słów: kasa na półkach w towarze, a ty płacisz za jej utopienie :???:

wracajmy do tematu.

no to ja już ciiiichusieńko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tomaszek!

Dzisiaj nawet byłem w jednym takim "wypasionym" sklepie i musiałem wyjść bo o mało mi serce nie wyskloczyło z wrażenia, nawet nie od cen ale od wybooooru.

Ostatni raz tak się czułem na targach w Poznaniu :wink:

Wypróbowałes Tomaszek, ten sklep internetowy o którym pisałeś?

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Energio!!!Wiesz sposobów wędkowania i jakie ryby chcesz łowić jest mnóstwo, także określ się chociaż po części co masz na myśli!!!Bo jeśli chodzi o wody słodkie to masz rzeki, jeziora, ogrom małych stawików, a i ryb w nich wiele!!!Sposobów na te zbiorniki także bez liku tj.spinning, spławik, gruntówka czy nawet na muchę!!!Jeśli zaczynasz polecam spinning!!!A przede wszystkim okoliczne małe zbiorniki czyli stawy!!!Bogate w szczupaki, o ile jeszcze nie wyłowione przez naszych ziomków bądź wschodnich sąsiadów:)!!!Szukaj najmniej dostępne zbiorniki, większa szansa na złowienie czegoś, ale też trudniejszy dostęp, więc polecam na początek jakieś gumiaczki:))!!!Poza tym zostaje jeszcze metoda na spławik, polecam na początek jakieś rzeczki może na robaczka!!!Nie wiem czy w rejonie Dublina są jakieś zbiorniki dobre za to ja w mojej okolicy Czyli Sligo mogę wybierać co dziennie inne łowisko z powodzeniem na złowienie czegoś:))!!!Ostatnio zaczynamy wraz z dwoma kolegami wyprawy na Dory(łódź) na Ocean, niezbyt daleko od brzegu(lepsze brania), krótkie mocne kije, dobre multiplikatory i heja!!!Jak na razie biorą raczej makrelki, rdzawce i wargacze kniaziki!!!Natomiast gdy łowimy z małego portu metodą surfcastingową zdarzają się przede wszystkim Małe rekinki zwane "dogfish" i kongery, rzadko rdzawiec ale już nie długo się zacznie dobre wędkowanie ze skałek, także zapraszamy na zachodni brzeg:))!!!!Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debesciak, a jak tam wygląda wędkowanie na Lough Gill? Napewno byłeś nie raz - napisz trochę o tym jeziorze, gdzie pozwolenia a najlepiej wrzuć jakiś adres lub telefon sprawdzonej przystani (wyporzyczanie łodzi itp). Może skręcimy jakiś wspólny wypad w przyszłości? Nie jest to najbliżej ode mnie - ale ja się drogi nie boję :mrgreen: zwłaszcza jeśli w perspektywie są dobre połowy i towarzystwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki!

debesciak, mam zamiar łowić wszelkimi możliwymi metodami :grin: zaczne od splawiczka, gruntu i spiningu, kanały: Grand Canal i Royal Canal - łowi sie za free, no i oczywiscie Blesington Lake, ( bo jest najblizej :wink: ) - jezioro to jest własnoscia ESB ale nie ma problemu z kupnem pozwolenia, ok 40E za sezon. Potem mucha bo jeszcze nigdy nie probowałem a morze zostawie sobie na koniec, jakos mnie nie ciągnie jeszcze :roll: .

Za dwa tygodnie przywoze sprzet i... juz nie moge sie doczekac! Szczegolnie jak w centrum miasta ide sobie spacerkiem wzdluz kanalu a tam w wodzie glebokiej moze z 1,2m "karpiki" z metr ode mnie tak na oko 4, 5kg!! plywaja bez skrepowania :!::smile:

Pozdrawiam i dzieki za wszelkie rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby kogos interesowaly lowiska morskie na poludniwym wybrzezu (okolice Tramore) to sluze rada i pomoca. Co, gdzie , kiedy i na co. lowie w tych rejonach od 2 lat. na razie wylacznie z brzegu( brak wolnego czasu i :cool: , nadmiaru miekkich ) :mad: . Lubie wszelkie plastugowate i bassy. Na rdzawce i dorsze lepsze jest zachodnie wybrzeze. ( to oczywiscie moje zdanie). Tak naprawde to sadze ze najlepsze jest hrabstwo Donegall. (to tez tylko moj osad) :roll: .Pozdro dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tak krociutko bo wrocilem po 14h z pracy. masz racje ze do Tramore jest kawalek ale lubie te okolice (w dodatku moja polowica ma do niej sentyment). Tam zaczela sie nasza przygoda z IRE. Dosc o bzdurach , czas na konkrety. Jesli gonie za Bassem to zdecydowanie wole Kilmore Quay! Na lewo od malego portu (przystani?) ciagna rafy. warto obrzucac je w czasie przyplywu! Rowniez po prawej stronie jest ciekawy "kawalek" , cos w rodzaju grobli laczacej staly brzeg ze skalista wysepka. polecam. Aha , na co ! mam swojego faworyta , to YO-ZURI w kolorze morskiej wody. Choc autochtoni preferuja przynety w odcieniach srebrno-niebieskich. Glownie woblery i gumy. Nie bardzo mi szlo na waskie "blachy".Po prawo od "grobli" rozciaga sie plaza na ktorej mozna "przecwiczyc" lowienie " na grunt". Ale jesli chcemy poszczuc plastugowate to zdecydowanie zapraszam do Tramore a dokladnie na jedna z pobliskich plaz. Podobno to najlepsze lowisko flader na poludniowym wybrzezu. To nie moja opinia tylko poznanego wedkarza z Dublina! Zestaw podsawowy to dwa przypony. dodatki(tuz przy haczyku !)i na haku : jesli tylko plastugi to "lugwormy, ragwormy i kraby. A jesli cos wiecej to kawalki makreli i sardela. Im wszystko swiezsze tym lepiej. A propos, jesli chodzi o piaskowe robale to potrfia niezle ugryzc ! To nie nasze rosowki. Ostroznie wiec zwlaszcza jesli towazysza nam pociechy! Aha , mialem napisac o polowach makreli ale jest to zajecie ekscytujace przez pierwsze 10 minut! Potem to juz tylko ciezka praca! Mysle ze jest pelna jasnosc co mam na mysli. Powiem tylko ze najlepsze wyniki mam na zestawy Mustada, bez plasytowych wabikow. Pewnie nie o wszyskim napisalem ale wybaczcie jest 1.45 (w nocy oczywiscie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie postaram :wink: teraz ja mam prosbe ! jesli ktos z kolegow "rozkminil" pozyskiwanie zywych przynet to poprosze o porade. kopanie szpadelkiem jest malo zabawne :sad: sa podobno "urzadzonka" do wyciagania?, wysysania? wormow ale dosc drogie.zaprzyjazniony sprzedawca odradzal mi ich zakup. a zakup w sklepikach tez odpada bo albo tylko mrozonki albo cena (przy wiekszych ilosciach)lapanie krabow to tez katastrofa :!: dajcie znazc jak cos :shock: wiecie.a konkretnie to szykuje sie na weekend. chce sprawdzic nowinke. zamiast ciezarka w zestawie , koszyk wypelniony rozdrobniona makrela . narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stu6-60, ja wyácznie kupujé prznéty. Ale popytam kolegów. Spróbuj tez zajzec na to forum - tam napewno juz albo jest taki temat albo jak zalozysz temat to szybko Ci odpowiedza:

http://www.sea-angling-ireland.org/bulletin%20board/index.php

Daj znac jaki poszlo z koszyczkiem, jak moze czytales, ja juz probowalem tutaj z brzegu wedkowac poczciwym feederem ktorym lapalem leszcze na Wisle i z sukcesem (dogfishe, kongerek). Wiec moze i ta metoda - gruntowo-bialorybowa - sprawdzi sie dobrze. Mam tylkoobawy ze koszyczek wypchany makrela moze okazac sie co najwyzej swietna przyneta na kraby, ktore go obsiada - ale jesli tak to przynajmniej bedziesz mial rozwiazany pierwszy problem z tego postu :lol: pozyskiwanie krabow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wędkarzy w IRLANDII!!!!!!!wczoraj zakupilem sobie licencje na BLESSINGTON LAKE i mam zamiar wybrac sie na wedkowanie ,nie mam jednak żadnych informacji na temat regulaminu jaki tam obowiazuje??????jakie wymiary,czy mozna zabierac rybe z łowiska i w jakiej ilości?????MOŻE KTOŚ Z WAS UDZIELI MI NA MOJE PYTANIA ODPOWIEDZI?????????DZIĘKI WIELKIE..ps.chętnie umówie sie na wspólny wypad!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejny raz w IRE pogoda zalatwila mnie na cacy!!! :!: nie dosc ze malzonka nie chciala nawet sluchac o wyjezdzie( po co jechac ,skoro i tak nie mozna sie poopalac :oops: )to jeszcze ziomal kupil "biemdabliu", no w sobote zaprosil na poswiecenie "bobka " :wink: zostalo mi dzisiejsze popoludnie. przecwiczylem plotki w kanale. brania prawie non stop ale tylko dwie 30-stki. ciekawe ze kompletnie nie bierze leszczyk. ozywia sie zawsze zima. moze to wplyw plywajacych stateczkow :?: i znow czekam na weekwnd :!: moze tym razem pogoda nie da ciala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.