Skocz do zawartości
studiuj rybactwo     kołowrotek dam
Booryss

Czas przed imadełkiem

56 postów w tym temacie

Troszkę mało się dziej w temacie muchowym postanowiłem to troszkę ożywić, przybyło kilku muchowych szaleńców ostatnio na forum, więc może jakiś ruch się tu zrobi.

W tym temacie chwalcie się tym co uda wam się ukręcić, a rady dla początkujących takich ja ja też będą mile widziane.

Wstawiam kilka fotek tego co ostatnio udało mi się owinąć na haczyku.

large.IMG_20160210_212050.jpg.9e5eb97b8dlarge.IMG_20160210_205526.jpg.98bac2e50elarge.IMG_20160210_204402.jpg.9964f2574alarge.IMG_20160210_195657.jpg.6356da1210large.IMG_20160210_192928.jpg.da53fe2f9elarge.IMG_20160131_181309.jpg.7678db76c9large.IMG_20160131_172028.jpg.05595475a5

IMG_20160130_111848.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kołowrotek dam   Dragpm

Pierwsza paskuda jest :) Niestety bez przewijki drucikiem oraz trochę za słabo zawinąłem koguta, ale i tak jestem zadowolony :D Proszę o wyrozumiałość oraz wszelkie podpowiedzi i uwagi :) Pozdrawiam

DSCN2254.JPG

• Super 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rwa kulszowa mnie zaatakowała do pracy iść nie mogę to na raty zadiadam przed imadło 😀

large.IMG_20170208_170313.jpg

Takie to efekty siedzenia w przerwie od leżenia 😯

• Super 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Booryss napisał:

Rwa kulszowa mnie zaatakowała...

ku-rwa-lszowa? :)

zdrowia Boorysie zatem, choć jeśli takie piękne sierściuchy wychodzą spod Twojej ręki podczas niemocy organizmu, to nie wiem czy dobrze Ci życzę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
47 minut temu, bacyk napisał:

Tak sie Pany zbroicie, że milo patrzeć. Byleby ryb starczyło dla tylu przynęt.

Jeszcze 2 miesiące i miejsc w pudełkach sporo, tylko już nie mam pomysłów co kręcić...jakieś sugestie?

16593546_1523632117671542_230146009_o.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to nie masz pomysłu co kręcić? March Brown całkiem zgrabnie Ci wyszła, te nimfy i emergery także niczego sobie - czas zatem na doskonalenie warsztatu. Ewentualnie zacznij się bawić w łososiowe, takie na przykład full dressed. Pól dnia z głowy na jedną muchę, a i zazdrość oraz poważanie wśród kolegów zapewnione :). No i do kapelusza (w sensie - do przypięcia) - jak znalazł.

• Super 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Macie cierpliwość😛Ja sie przymierzałem do robienia micro jigow ale jakość... nie mam sprzętu a nie wiem czy inwestować w imadelko i niezbędny sprzęt oraz materiał. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:)  Witam serdecznie 

Odpuściłem sobie wędkowanie na jakieś trzy lata fajnie jest czytać wasze wpisy jak i oglądać coście nakręcili

Muszę się spiąć i wziąć się w kupę i zacząć działać.

Pozdrawiam   M. z nizin :)

( Wędkowanie na muchę odpuściłem).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jeszcze nie umiem takich cudeniek jak Wy kręcić, ale wszystko w swoim czasie :) Taka monotonia trochę, ale na razie się uczę, więc jeden wzór męczę. Gromada Red Tagów się lęgnie :D

DSCN2256.JPG

• Super 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
49 minut temu, Marex napisał:

Ja jeszcze nie umiem takich cudeniek jak Wy kręcić, ale wszystko w swoim czasie :) Taka monotonia trochę, ale na razie się uczę, więc jeden wzór męczę. Gromada Red Tagów się :D

Jest super mają łowić nie wyglądac. 

Zrob sobie wersje Red Tagów bez jezynki 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marex, dołóż główkę i będziesz miał też wersję do turlania;)

WP_20170209_18_33_40_Pro.jpg

Jakby ktoś zapomniał, to film do tej wersji Made in Jaroslav

WP_20170209_13_46_42_Pro.jpg

WP_20170209_13_52_50_Pro.jpg

WP_20170209_18_00_39_Pro.jpg

Tylko, gdzie ja we wrocku pstrunga wywęszę?:)

• Super 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Booryss napisał:
56 minut temu, Marex napisał:

Zrob sobie wersje Red Tagów bez jezynki 

Na pewno będę chciał zrobić jeszcze wersję Red Tagów z główką mosiężną lub wolframową, bo to mi się sprawdzało pod koniec sezonu :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jest zle 👍

Z tym się nie walczy tylko trzeba dojsc do wprawy, 

Wiecej czasu na jedna muszkę i będzie dobrze. 

Muszysko z ostatniego foto całkiem całkiem,  tułów ciut za dlugo zawija na koncu i troszke gęsta czupryna.  Ale pewnie nie jedną rybkę skusi.  

Aby nadac ksztal tułowia przyklej sobie rzep do patyczka np od kawy z Bp i wyczesuj tułów popraawia to znacznie wygląd👍

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Booryss napisał:

Z tym się nie walczy tylko trzeba dojsc do wprawy, 

Wiecej czasu na jedna muszkę i będzie dobrze. 

Już trzeci rok uczę się ten wzór ogarnąć i totalne dno. Teoria jest, ale w praktyce?:)

Marex, początkowo podobny błąd popełniałem. Stożek był w stronę kolanka. U Ciebie jest podobnie. Ta muszka po prawej stronie u góry jest u Ciebie najlepsza. Ma równy cylinder i jeżynka chyba w sam raz. Jeszcze dopracować główkę i będzie na 5. Jeżeli masz problem z cylindrem, to nicią zbuduj podkład. Włóczkę nie ucinaj przy kolanku tylko łap na całej długości haczyka. Będzie łatwiej kształt uformować. Moje są gorsze, ale wszystko jeszcze przede mną;) Odys80 ma łapę do much. Ledwo co zaczął, a muszki całkiem całkiem.

Ciągle dążę do takiego poziomu:)

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ekipa muchowa dziś zwiedzała nowe odcinki Górskich rzek ,  aa ja za kare siedzialem i dłubałem 😎

O i takich kilka sztuk wyszło 

large.IMG_20170211_160202.jpg

• Super 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejny dzień  w domu wszystkie filmiki na YT  oglądnięte, to znów siadam i kręcę w ramach walki z nudą 😎

Kilka sztuk imitacji ikry warto mieć ☺

large.IMG_20170212_140633.jpg

• Super 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się