Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pontony


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 834
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Chcę kupić ponton który będę wykorzystywał głównie do spiningowania na jeziorach i na Martwej Wiśle w pojedynkę okazjonalnie w dwóch ,po zapoznaniu się z ofertą sklepów zawęziłem listę do dwóch producentów ,ale niestety nie wiem który będzie lepszy i bardziej wytrzymały?Niestety nie mam możliwości osobistego obejrzenia ich,więc proszę osoby które miały styczność z nimi o wyrażenie opinii na ich temat:

-1 "KOLIBRI K280TL" http://www.allegro.pl/item872614939_ponton_kolibri_k280tl_okazja_zimowa_cena.html

-2 "PRO MARINE 270 NAVIGATOR" http://www.allegro.pl/item863886656_profesjonal_ponton_pro_marine_270_navigator_gwar5l.html

Zastanawia mię zwłaszcza różnica w wadze nr.1 -22kg nr.2 -38kg

Czy to że ponton jest cięższy oznacza że będzie bardziej wytrzymały?

(jestem zmotoryzowany,więc niska waga nie jest priorytetem)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Widzę że nie ma nikogo kto miał okazję porównać te pontony więc decyzję będę musiał podjąć sam. (raczej będzie to nr.1)

Choć zainteresował mnie jeszcze jeden Używany ponton który pojawił się na all....

Dokładnie chodzi o ponton firmy Delfa (dawny Stomil Grudziądz) model Relax-4

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=885853503

Jak myślicie czy warto go licytować? Polskie pontony podobno sprawdzały się bardzo dobrze?

Może ktoś z was posiada lub posiadał taki i zechcę wyrazić opinię na jego temat?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam mam na imię Krystian jestem Wędkarzem i chciałem kupić ponton do 1200zł do pływania w miejscach takie jak.Jezioro, zalew, i mam takie pytanie czy ten ponton Marki Skipper SM260 będzie się nadawał pod względem jakości(marki) wytrzymałości upływu lat po prostu nie chciał bym żeby po jednym czy dwóch sezonach popękał czy porozklejał się proszę o poradę z góry bardzo dziękuje.

Regulamin wstawiania linków sie kłania -Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę że nie ma nikogo kto miał okazję porównać te pontony więc decyzję będę musiał podjąć sam. (raczej będzie to nr.1)

Choć zainteresował mnie jeszcze jeden Używany ponton który pojawił się na all....

Dokładnie chodzi o ponton firmy Delfa (dawny Stomil Grudziądz) model Relax-4

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=885853503

Jak myślicie czy warto go licytować? Polskie pontony podobno sprawdzały się bardzo dobrze?

Może ktoś z was posiada lub posiadał taki i zechcę wyrazić opinię na jego temat?

Pozdrawiam.

Miałem podobny ponton z tej firmy. Świetnie wykonany, solidnie i dokładnie. Niestety był strasznie ciasny i mały, w zasadzie nie ma na czym usiąść, a pływanie z silnikiem spalinowym to jazda ekstremalna. Taka konstrukcja podłogi nie budzi zaufania. Stanąć się nie da, łażąc po pontonie balansujesz, a każde lądowanie na piasku czujesz tak, jakby zaraz dno miało się przetrzeć. Inna sprawa, że się nie przetarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,udało mi się kupić identyczny jak w tej aukcji-nie przebity w stanie bardzo dobrym.

Jednak tak jak pisał Maciej C. jest on stosunkowo nie dużych rozmiarów 240cmx117cm,ale dla jednej osoby powinien być wystarczający (dwie na pewno się nie zmieszczą),ponton jest faktycznie wykonany bardzo porządnie,a jak się sprawuje na wodzie to zobaczę jak pogoda pozwoli i wtedy też napiszę coś więcej o nim.

Jak nie spełni moich oczekiwań to chociaż będę wiedział na co zwrócić uwagę przy zakupie następnego :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian24 Troche juz czasu minelo od Twojego posta ale skoro nikt nie odpisal pozwole sobie wyrazic opinie: nie plywalem na tym pontonie ale wyglada niezle. w kazdym razie zaufalbym takiemu (w przeciwienstwie do ceraciakow). Rzeczywiscie na allegro cena wyglada lepiej niz w sklepie.

Jak prezentują się Wasze doswiadczenia z pontonami z dmuchana podloga (na przyklad honda seria IE). Czy taka podloga znosic bedzie dobrze ciezar akumulatorow itp sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...zamierzam kupic cos takiego osobowy ponton ma służyc tylko i wyłącznie do wywozu zanęty oraz zestawów...miał ktoś z was może styczność z tym pontonem i czy wogóle opłaca się w coś takiego inwestować...pozdrawiam

Link nie zgodny z regulaminem Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... Pro Marine 270 Navigator czy Kolibri K280TL? A może coś innego w tym przedziale cenowym?Wędkuję na niewielkich zbiornikach,nie potrzebuję sprzętu z najwyższej półki.Ma być dobry jakościowo i praktyczny z możliwością podłaczenia silniczka elektrycznego.

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert79, mam Pro Marine 290 Navigator i po testach na sucho mogę powiedzieć że jest bardzo solidny i sprawia wrażenie pancernika. Pawęż i jej mocowanie wydają się że są w stanie utrzymać nawet 4 silniki. Generalnie na sucho jak to się mówi jest OK. Pierwszy test na wodzie dopiero na wiosnę a już nie mogę się doczekać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez biorę tego Pro Marine 290 Navigator miałem wziąć 270 ale teraz patrze że jest duż różnica z miejscem i wymiarami wewnętrznymi. kocur, a powiedz jeszcze jak rozłożone sa te 4 komory? Czy każda jest taka sama? I jak wyglądają wentyle? 4 takie same? Jak z ich jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam,że do tej pory byłem za Kolibri,ale na Allegro mają fajną ofertę tych Pro Marine ,która wydaje się być atrakcyjniejsza.Co do komór to w opisie na stronie jest podane,że 3:D

Jak jest z ławeczkami w tym modelu,są jakoś specjalnie montowane?I pytanie odnośnie kotwicy..jaka najlepsza?Do spinnu wystarczy mi jedna,ale jesli zasiadka spławikowa to dwie wydają mi się niezbędne by unieruchomić ponton.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie... może mi ktoś wyjaśnić dwukrotną różnicę w wadze pomiędzy tymi pontonami?Pro marine 46 a Kolibri 22.

kocur jak to jest z ciężarem tego sprzętu?Da się bez problemu wrzucić na dach samochodu?Siłacz ze mnie żaden:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z ławeczkami w tym modelu,są jakoś specjalnie montowane?

Są montowane i to bardzo stabilnie. Jedno o czym trzeba pamiętać to po napompowaniu pontonu ławeczek nie założy się :mrgreen: Trzeba przed końcem pompowania kiedy komory dają się nagiąć do siebie założyć ławki.

W czasie testów w suchym doku /mi tam nadmuchamy prawie 3 metrowy ponton nie przeszkadzał przez 3 dni na środku salonu - nie wiem czego ta kobieta chciała ode mnie / :mrgreen: wykombinowałem że pod szlachetne 4 litery potrzeba coś miękkiego i padło na maty/poduszki samopompujące. Koszt niewielki bo niecałe 3 dychy a tyłek będzie zadowolony. Chyba że ktoś zna inne patenty :?::roll:

I pytanie odnośnie kotwicy..jaka najlepsza?

I tutaj też się przyłączę do pytania bo co innego na jezioro a co innego na wodę płynącą :roll:

jak to jest z ciężarem tego sprzętu?

Ten mój 2,9 metra waży 50 kilo i czuć ten ciężar. Nie wiem jeszcze jak z wodowaniem ale np w torbie transportowej bez problemów był wrzucany do samochodu. 2,7 jest lżejszy więc nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wykombinowałem że pod szlachetne 4 litery potrzeba coś miękkiego i padło na maty/poduszki samopompujące. Koszt niewielki bo niecałe 3 dychy a tyłek będzie zadowolony. Chyba że ktoś zna inne patenty :?: :roll:"

Może takie "siedzenie do kajaka" http://www.allegro.pl/item904876012_siedzenie_do_kajaka_lodzi_siedzisko_kajakowe.html

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian24 Troche juz czasu minelo od Twojego posta ale skoro nikt nie odpisal pozwole sobie wyrazic opinie: nie plywalem na tym pontonie ale wyglada niezle. w kazdym razie zaufalbym takiemu (w przeciwienstwie do ceraciakow). Rzeczywiscie na allegro cena wyglada lepiej niz w sklepie.

Jak prezentują się Wasze doswiadczenia z pontonami z dmuchana podloga (na przyklad honda seria IE). Czy taka podloga znosic bedzie dobrze ciezar akumulatorow itp sprzetu?

Dzięki śliczne za odpowiedz,ale po namyśle zrezygnowałem z tych pontonów dołożyłem i kupiłem Kolibri KM260 już go mam teraz czekam aż go wypróbuje nad wodą wygląda solidnie i to jest to o co mi chodziło pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK..klaruje mi się coraz bardziej,ale wciąz nie daje mi spokoju ta waga bo na stronie podane jest,że kolibri waży tylko 22kg...

No i pozostaje jeszcze kwestia kotwicy jesli mógłby ktoś coś podpowiedzieć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad tymi dwoma kotwicami:

-kotwica składana 2,5kg http://www.allegro.pl/item893915026_kotwica_skladana_2_5_kg_ciezarek_raksa.html

-ciężarek kotwiczny 5kg http://www.allegro.pl/item913282693_ciezarek_kotwiczny_kotwica_5_kg_sorba.html

i raczej ze względu na wagę wybiorę tą pierwszą,do tego pływająca lina 8mm.

Tylko zastanawiam się czy spiningując potrzebuję dwóch kotwic czy wystarczy jedna?

I jak mocujecie linkę kotwiczną do pontonu? Czy był by sens zamocować do pawęży knagę?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie odnośnie kotwicy..jaka najlepsza?Do spinnu wystarczy mi jedna,ale jesli zasiadka spławikowa to dwie wydają mi się niezbędne by unieruchomić ponton.

Dzięki.

robert79Niestety i do spinningu potrzebne są dwie kotwice :wink: ponieważ ponton podczas ściągania przynęty będzie się obracał wokół osi kotwicy.U mnie za kotwice "robiły ciężarki 5kg od wagi rolniczej ze złomowiska(małe,poręczne).Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.