Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach ?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 9,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Byłem dziś na moim bajorku Głuchów k/Łańcuta sprawdzić efekty kilkudniowego nęcenia według przepisu Mańka. Wyniki przez około trzy godziny łowienia miło zaskoczyły. 6 rano pierwsze ustawienie zestawów i odrazu odjazd. Kolejne zarzucenie i historia się powtarza. I tak do 7.30, później brania do 9.00 rzadko. Wprawdzie nie były to Bóg wie jakie okazy , ale zabawa była przednia i ręce pełne "roboty". Mimo nieprzespanej nocy (III zmiana) rybki nie dały podrzemać na fotelu. Około 9.00 zauwarzyłem kilka dużych amurów pod powierzchnią jak zbierały resztki trzciny, ale czas już nie pozwolił zająć się nimi na poważnie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bylem we wtorek

W sumie woda w Wisle juz opadla do odpowiadajacego mi stanu czyli do swojego miejsca moge dojsc

Niestety po 2 tyg przerwie w neceniu bran malo (wczesniej necilem peczakiem+grochem)

Wiekszosc bran na peczak efekty mizerniutkie

Za to drapiezniki ostro szalaly przy powierzchni (bylo parno i zbieralo sie na burze ktora mimo wszystko nie nadeszla chociaz momentami zrywal sie taki przeburzowy wiaterek i gdzie tam grzmialo niedaleko)

Jednak mysle ze bedzie lepiej bo zaczyna spowrotem necic i mam nadzieje ze teraz juz ani wysoka woda ani zly stan zdrowia mi nie przeszkodza

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem wczoraj nad Wisla

Zanecilem swoje miejsce i pospiningowalem

W pierwszym rzucie spiningowania na zielonego twisterka wyciagnalem wiekszego..... :shock: zoltego twistera z wody (to sie nazywa miec farta :lol: )

Pozniej praktycznie studnia jedynie maly szczupaczek taki z 30 cm odprowadzil mi twistera pod szczytowke (pewnie pilnowal aby mu sie nic nie stalo :lol: ) dobrze ze sie nie polakomil bo po co mial sie kluc

Dopiero wieczorem o szarowce kilka razy pogonilo cos nie za duzego w okolicach kamienistych przelewow (sadze ze sandacz) na ktorych wczesniej szukalem bez rezultatow jazi i kleni

Polapalem jeszcze troszke ale ze wzgledu na ciagle ataki stad komarzyc (ach te kobiety :lol: ) i dosc mocno pociete rece odpuscilem sobie

Nastepnym razem bedzie lepiej bo dawno tych przelewow nie odwiedzalem wiec pierwszy rekonansowy wypad nigdy nie wypada najlepiej :cool:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wróciłem z Odry, dwie nocki wyniki: siedem płoci, dwa jażie, dwa sandały jeden bez wymiaru, jeden sum właściwie narybek suma 30 cm. oraz miałem przyjemność holować szczupaka myślę że byłby to mój rekord, jakby mi nie przegryzł plecionki tuż przed podebranie go do podbieraka, oj szkoda, szkoda, ale nic za to się spaliłem na raka wszystko mnie piecze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mańka ,było tak: zanęta na leszcza, a wchodziły tylko płocie i jazie takie po 20-30 cm.

chodziłem po brzegu w największym skwarze pytałem się innych to niektórzy mieli po

1-2 leszcze, ale przewaga to płoć i jaż nie wspomnę o tyczkarzach walili ukleje takie dość spore zresztą, w drugą noc na ich ukleje z gruntu udało mi się pobawić z drapieżnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wałach na tamie (Odra) tylko białoryb bierze siedziałem nockę z soboty na niedzielę i na brzegu sandała nikt nie wyciągną. Duzy leszcz sporadycznie. Drobnica bierze jak wściekła. Szczegóły w poście "jak po weekendzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę wybrałem sie nad Narew z synem i żoną, to nie przejęzyczenia z żoną / pierwszy raz od dwóch lat/ . Efekt był taki że żona w leżaczku przy wędkach a ja z synem rąbaliśmy w piłę.

Dwa razy żona tylko zawołała mnie i powiedziała " kochanie czy te dzwonki na wędkach muszą dzwonić bo przerszkadzają mi w czytaniu" :evil::evil:

Oj chyba nigdy nie nauczę mojej jedynej wędkarstwa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wcześniej urwać z pracy i oczywiście z żoną na rybki na Śniardwy najpierw kąpiel w jeziorze obiadek na łódce :razz: i zaczelismy łowienie na gumy okonie które sporadycznie zagryzały nasze twistery i ripery :grin: jednak udało nam się wybrać 20 sztuk największy 30dkg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylem wczoraj na rybkach nad Wisla

Lapalem od 22 do 24 na spining

Miejsce kamienisty przelew

Przynenta woblerki

Poszukiwany - sandacz

Efekt zero

Woda prawie jak w wannie - martwa

Jedynie po calodzinnych upalach milo bylo powedkowac kiedy bylo chlodniej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajc z wolnej chwili wybrałem się dzisiaj (hym wychodzi na to że to było już wczoraj :lol: ) pospiningować trochę na "Dziewokliczu". Okazało się że zmiana pogody pozytywnie na rybki nie wpłynęła, mimo tego co jakiś czas na blaszce wieszał się okonek a czasem nawet okoń. Najbardziej jestem jednak zadowolony z tego, że dwukrotnie pobiłem swój rekord bolenia najpierw złowiłem bolka 57 cm - bijąc swój dotychczasowy rekord o 4 cm - a po około godzinie udało mi się zaciąć i wycholować kolejną rapkę, tym razem 65 cm, którą oceniam na jakieś 2,5kg - niestety nie mam w swoim arsenale wagi, ale niedługo to się zmieni a zdjęcie jakie posiadam zrobione było telefonem i jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

4fb89b39d5b00f36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.