Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zanenta Zawodnicza jakie dodatki


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Jestem laikiem w tematach zawodniczych ale tak się zastanawiałem kiedyś: jeżeli zawody trwają te 3h to czy coco belge w ogóle zdąży "przyspieszyć trawienie" u ryb które weszły w zanęte na początku i się najadły, tak żeby wróciły albo żerowały dalej ? Nie wiem jak szybka jest przemiana materii ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Anonymous
:lol: mozna dodac dopalacza Mosella AMIROM . Jest o trzech smakach,smietankowy,owocowy i rybny. 1lyzka stolowa na 1kg zanety. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu wg mnie jest sens i to jak najbardziej! Jeśli masz coco to przyśpieszasz trawienie, co powoduje że te ryby jednak tak szybko się nie najedzą. Jeśli masz leszcze w zanęcie to przy dozwolonych ilościach zanęt i robactwa nie ma raczej opcji żeby się przejadły;) Z resztą przy zanętach leszczowych i płociowych coco belge w małych ilościach nie powinno zaszkodzić!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się wiele razy z faktem, iż coco belge szkodzi rybom. Kilka razy przekonałem się na własnej skórze, często patrzę na błędy innych. Ja oczywiście nie twierdzę, że zawsze tak jest, ale to specyficzny dodatek, którym łatwo popsuć mieszankę. Dawkując go trzeba być bardzo świadomym jego działania. I powiem, że dodanie kilku procent w stosunku do objętości zanęty często jest dużym błędem. Dlaczego? wszyscy wiemy, że nadmiar coco płoszy ryby i jest duuu...dodając go skąd niby wiemy, jaką ilość tego specyfiku w zanęcie zawarł producent??? jeśli on zawarł np. 3 %, my dorzucimy od siebie też kilka, to często mamy jednym dodatkiem zanętę, z którą już wiele nie zdziałamy.

A czy nie lepiej byłoby dodać ziemię/ glinę w odpowiedniej, właściwej proporcji, i nie martwić się tym, że ryba się przeje? Czy nie lepiej rozsądnie dawkować ilość spożywki, robactwa wrucanego do wody?? Moim zdaniem to o wiele ważniejsze, niż tego typu dodatki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Postanowiłem odnowić temat

Mam 14 lat.

Jeżdże na zawody do Gierałtowic (koło PZW "KOMES" Bielsko Biała)

Dzisiaj byłem na moich drugich zawodach

łowie metodą odległościową

Chce poprosić o rady bo moje wyniki są dość słabe

Tydzień temu 2 karpie 11 karasi (2 tury po 3 h) 5100g miejsce 9 na 13

Dziś 6 karasi 1 lin 2300g (2 tury po 3 h) miejsce 13 na 13

Jest to staw

głębokość od 40cm do 2,5m

mętna woda widać 10 cm z gory

ryby

ukleja płoć leczcz lin karp karaś amur sandacz szczupak sum węgorz może jeszcze inne

nastawiam się głównie na karpia karasie amury

prosze o pomoc co założyć na chaczyk i jaką zanęte używać

dużo wędkarzy eksperymentuje mieszając zanenty

może znacie jakiś skuteczny "przepis"

żyłka 0,23

przypon 0,18

chce wydać do 40 zł

Zapoznaj się z regulaminem i strukturą forum i postaraj się wiecej nie zakładać tematów tego typu w dziale sprzętowym! - Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad

Nie chodzi mi o to by wygrywać ale o to by coś złowić żeby nie być w tyłach

może i masz racje mam bata ale 5 m jest on za krótki a nowy to dopiero w przyszłym sezonie...

właśnie dla tego prosze o rady a nie na czym mam łowić-łowię metodą odległościową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym ćwiartkę joka w ziemi bełchatowskiej lub glinie rozpraszającej jeśli nie ma tam mułu, to Cię wyniesie koło 15zł, do tego jakąś zawodniczą zanętę na karpia[MVDE, Sensas lub innych firm], kukurydzę, grube białe barwione. Tj 40zł, tylko starczy na jedną turę, jak chcesz taniej to weź tańszą zanętę, np. w opakowaniach 2 czy 2,5kg. Posłuchaj kolegi, łowisz za grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.