Skocz do zawartości
tokarex pontony

Fotografia wędkarska


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 392
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość bogdan39

kiedyś myślałem że wystarczy mieć cyfrówke żeby zrobić dobre zdjęcie ale to chyba nie to Gemar twoje zdjęcia są takie jakieś nierozmazane no niemam narazie na to innego kreślenia moje natomiast sa cienkie jeśli mugłbyś wskoczyć na chwile do tematu moje okolice i wybrać najlepsze zdjęcie pod względem technicznym to może bym wiedział naco zwrucić uwage i czego się uczepić. i żeby niezaśmiecać odpowiedz mi tu ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś, dałeś mi trudne zadanie. Zdjęć jest dużo i trochę trudno wybrać to jedno. Ale niech będzie. Wybrałem Kalwarię Pacławską, zdjęcie nr 11. Wypada mi napisać, dlaczego …

Otóż jest to zdjęcie typowo reportażowe, a więc opowiadające o czymś, ciekawie skadrowane, o dobrej kolorystyce i poprawne technicznie. Poprawiłbym jedynie cienie, tak, aby szczegóły w nich były bardziej czytelne i może, bardzo, bardzo delikatnie, ostrość.

Nie chciał bym, żebyś odniósł wrażenie że się wymądrzam, ale moim zdaniem, Twoje fotografie były by jeszcze lepsze, gdybyś starał się każde zdjęcie troszkę bardziej „dopieścić” i to zarówno w fazie fotografowania jak i obróbki obrazu. Mam tu na myśli, np. krzywy horyzont, walące się ściany, czarne cienie, czy nie do końca przemyślane kadrowanie. Proponuję także, żebyś przeczytał mój post z kilkoma radami dot. fotografowania, zamieszczony w tym temacie, na stronie 2. Jeżeli zastosujesz je w praktyce, efekty będą. Przekonasz się. Najważniejsze, że chcesz popracować nad jakością swoich obrazów. To już połowa sukcesu, a efekty przyjdą z czasem i praktyką.

W swoim poście napisałeś ... kiedyś myślałem że wystarczy mieć cyfrówke żeby zrobić dobre zdjęcie

No, niestety. Nie wystarczy mieć samochód, żeby dobrze jeździć

Widzę, że odwiedziłeś moje miasto. Może przyjedziesz powędkować na Wiśle ? :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu, wybraliśmy się z żoną na kawę, do zamku w Pieskowej Skale. Tęsknię już za wodą, więc w drodze powrotnej nie mogłem sobie odmówić małego spaceru brzegiem Prądnika. I nie żałuję. Rzeczka błyszczała w słońcu tysiącami lodowych brylancików, niebieskie cienie kładły się na bielutkim śniegu a woda leniwie przedzierała się pomiędzy lodowymi płatami. Śliczny, prawie bajkowy krajobraz. No i brzegi … Czyściutkie, bez śladu obecności człowieka i tego, co po sobie pozostawia, jakby dziewicze. Żeby tak było nad naszymi rzekami latem …

Oto „pocztóweczka” z tego spaceru …

yij1n9onciyr7n7w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

już niechce się powtarzać ale te zdjęcia sa super. Wiesz Gemar jeżeli chciałbym ci doruwnać to musiałbym chyba zrezygnować z wędkarstwa. ale obiecuje że się postaram :wink: odp. no cuż do ciebie mam 4 godz. jazdy więc może kiedys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej PhotoImpact 7.0 - zupełnie wystarcza do podstawowej, a nawet zaawansowanej obróbki zdjęć. Rzadziej Photoshop 7.0. Ten "kombajn" potrafi prawie wszystko, ale jestem zwolennikiem "czystej" fotografii, tzn. jak najbardziej zblizonej do analogowej, więc staram się jak najmniej ingerować programami w obraz. Chyba że bawie się np. w różnego rodzaju plastyczne (malarskie), czy graficzne przekształcenia. Wtedy, tak.

Może w następnym poście zamieszczę jedno z takich zdjęć, tak dla urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto jeden z efektów, takiej zabawy z obrazem fotograficznym, o jakiej pisałem wyżej. Nieco malarskie przekształcenie, naśladujące techniki wodne, np. akwarelę.

Wisła w Krakowie ...

6p9qqwjtw43h582x.jpg

"Obrazek" dedykuję Jackowi - Dwie_sety. Jestem pewny że wiesz gdzie to jest i nieraz tam łowiłeś ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forowiczów po długiej nieobecności!!!

Przyznaję Gemar, że trochę mnie zmobilizowałeś :lol:

Na początku tego tematu trochę się "wymądrzałem" na temat fotografii i obiecalem wrzucić kilka fotek z zabawy z aparatem na wędkarskich wyprawach. Trochę późno ale zmiana komputera a później porządkowanie ponad dwóch tysięcy zdjęć :mrgreen: z 2005 roku zajęły trochę czasu. Tyle tłumaczenia. Do dzieła. :)

Dla przypomnienia fotografuję aparatem cyfrowym cannon S1 bez filtrów i nakładek. Zdjęcia nie były obrabiane graficznie. Zmieniłem jedynie ich rozmiar tak żeby wchodziły na jednen rzut keranu.

Na początek jeziorko w Tarnowie Jeziernym niedaleko Sławy

w3lb7567nezck4slm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy jeziorach. To pokażę efekty zabawy z kątem padania światła i zoomem. Poniższe fotki wykonano w ciągu 10 minut.

Za takie widoki właśnie gotów jestem wstawać o 3 rano w dzień wolny od pracy :mrgreen:

kzw8c7g1b7ww3t3jm.jpg ni65hs8rzpj8g188m.jpg d9201xbcjrs2nanhm.jpg

lk5lp8syryga3j8hm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dwie_sety
"Obrazek" dedykuję Jackowi - Dwie_sety. Jestem pewny że wiesz gdzie to jest i nieraz tam łowiłeś

Trochę rozmyłeś linię horyzontu ale wydaje mi się, ze pomiędzy konarami lewego drzewa ta czerwono różowa plama to klasztor w Tyńcu, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jeziorka przenosimy się nad rzekę.

Odrobina miodu na serca miłośników rzeki Odry na odcinku od tamy w miejscowości Wały do Rakowa.

Widok z tamy przy wysokim stanie wody

6oyn4psak1zfa0t0m.jpg

kawałeczek w górę rzeki tzw. przepompownia

s9yzow5zjaov3z2cm.jpg

czasami na przepompownie przylatuje oswojony bociek :D

os3y0hicfq9u0akim.jpg

bocian jest baaaaardzo oswojony i czasami kradnie z siaty

zuweok4cp18iw9abm.jpg i2an0cfq41zj40k6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek pisałeś że dawno tam nie byłeś więc fotki specjalnie pod Ciebie

Tomii wielkie dzięki ,ładnie , ładnie ,ale jak masz to pokasz Odre w tych okolicach,

starorzecza latem bywają za płytkie.

A tak wygląda Odra w Rakowie
Kilka kilometrów dalej jest miejscowość Uraz

Tomii to widze że jednak odwiedzasz moje rezerwowe łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii to widze że jednak odwiedzasz moje rezerwowe łowiska.

Niestety odwiedzam je rzadko. Po pierwsze w jedną stronę mam ponad 60 km a po drugie ja lubię spokuj a tam presja wędkarska (kłusolska zresztą też) jest olbrzymia. W zeszłym sezonie nie połowiłem tam specjalnie. Jeden leszczyk 57 cm to wszystko czym można się pochwalić. Podejrzewam że w ciągu tygodnia w tych wodach ląduje po kilka ton zanęty a przy takiej obfitości jadła ja też bym zgłupiał. :mrgreen:

Odry z okolic Tarchalic niestety nie mam na fotkach. Nigdy tam nie bywałem. Jeżdżę raczej w drugą stronę patrząc od mostu w Ścinawie.

Niebawem wybieram się na spacer w okolice Ścinawskiej Odry w poszukiwaniu ładnej i głębokiej główki. Jak strzelę kilka fotek to napewno zamieszczę na forum (jeszcze przed wiosną obiecuję) :lol:

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.