Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Możliwe że ma on 300g.Czym więcej sekcji tym cięższy...

Ale jednak okazuje się że nie. Rzeczywiście waży 162 g. ! :cool:

Przyznam się ze nie czułem tego w ręku, ale to pewnie przez starą, pożyczoną kręciołę cormorana, która sama waży z pół kg :)

Tak więc jest to model nie CW 3-17g tylko 5-17g :wink:

Oczywiście jesli to model CRYSTALLINE

Masz całkowitą rację Keri. tez to znalazłem na Mikado. Nie wiem skąd siedzą mi te 3g ;) Może to dlatego że jadę ostatnio na wobkach-paprochach Kamatsu, które mają 3-4 g :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

1. Daiwa Regal 4i 2000

2. Dragon Maxima FD 820i

I pytanie który wybrać, zakładając że można je kupić w tej samej cenie? Powiedzmy za 120zł - więc w obu przypadkach jest to cena niższa niż 'normalna' cena sklepowa.

Który z tych kołowrotków jest lepszy i bardziej nadaje się do lekkiego spinningu (tylko do żyłki)?

Który jest trwalszy?

Który ma lepszy hamulec?

Który 'lepiej się kręci'?

Który lepiej nawija żyłke?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem informacji na temat obu tych kołowrotków nie tylko na tym forum :) Z tym że nigdzie nie spotkałem porównania tych konkretnych modeli - najpewniej dlatego, że są z różnych przedziałów cenowych: Regal około 140zł, a Maxima 240zł (normalne ceny w sklepach bez promocji). A ja mam możliwość kupienia obu tych kołowrotków w bardzo zbliżonej cenie. Wydawać by się mogło, że skoro mogę mieć Maxime w cenie Daiwy Regal, to nie ma się nad czym zastanawiać. Jednak droższy nie zawsze oznacza lepszy.

Przy pierwszym 'spotkaniu' miałem wrażenie, że Regal jest lepszy, lepiej wykonany, nieco lżej się kręci (ale ciekawe jak to jest po kilku miesiącach użytkowania? Może wtedy sytuacja zmieni się na korzyść Maximy?).

Za to Maxima ma zapasową szpule aluminiową (Regal grafitową), no i co chyba ma znaczenie przy spinningu ma więcej łożysk - chociaż liczba łożysk nie musi być proporcjonalna do jakości produtku (więcej łożysk - wyższa jakość), ale skoro kołowrotek kosztował 240zł to chyba nie wkładali dodatkowych łożysk tak 'dla picu'.

Wybrał bym Maxime, ale - wydaje mi się, że ma zbyt długą rączke i przy kręceniu trzeba wykonywać zbyt obszerne ruchy. A przy spinningu sporo się kręci :) Być może kwestia przyzwyczajenia? W innych kołowrotkach widziałem podobne (identyczne?) rączki, więc da się nimi łowić.

Wybrał bym Daiwe Regal - wygodniej mi się kręci tym kołowrotkiem, ale może warto skorzystać z okazji i kupić Maxime która będzie(?) trwalsza, lepiej(?) nawinie żyłke itd., a kręcenie? Do wszystkiego można się przyzwyczaić(?) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie, ile masz czasu na kupno tgo kolowrotka ? Mxymalnie za 2 tygodie, ale raczej wczesniej bede mial cyfraka. Moglbym wtdu wrzucic zdjecia maximy, zaobaczylby jak nawija zylke i w jakim jest stanie po 4 miesiexcznym uzytkowniu w roznych warunkach. Duzym pluse jest tez 5 letnia gwarancja, na regala chyba rok. Coz zrobisz jak uwazasz ale jak dla mnie warto. Przy zdjeciach wstawie szerszy opis. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sandacz - dzięki bardzo za zdjęcia :) Widze, że pisałeś o dwóch tygodniach, a już fotki są. I właśnie to czego szukałem - o ile Daiwe Regal z nawiniętą żyłką widziałem (na zdjęciu), tak Maximy znaleźć nie mogłem (i teraz wydaje mi się, że Maxima nawija nieco równiej).

Mam pytanie do Ciebie - jak z luzami po taki czasie użytkowania? Chodzi mi głównie o te odczuwane na rączce podczas normalnego kręcenia, lub podczas krótkich ruchów rączką raz w przód raz w tył.

I czy kołowrotek kręci się tak samo, lżej, czy ciężej w porównaniu do jego pierwszych obrotów tuż po zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas normalnego krecenia nie wyczuwam zadnych luzow, rowniez podczas takich krotkich ruchow korbka nie wykazuje zadnych oznak zurzycia, jedyne co zauwazylem to malenki luz korbki w mijscu zetkniecia z obudowa, ale pewni jest to kwestia dokrecenia raczki - ja wiecej sily nie mam :lol:

Wedlug mnie kolowrotek kreci sie tak samo, jedyne co moge w tej kwestii powiedziec to to ze podczas stosowania ogromych obrotowek byl slyszalny minimalny szum zagluszany przez nawet lekki wiatr, ale to chyba normalne przy takim oporze :smile: Al juz gdy nastepnego dnia lowilem malymi i srednimi przynetami bylo ok. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Regala i Epixa (starszą wersję, najmniejszy model ) nie narzekam, na 1 ani na 2. Wprawdzie Epix po 3 latach kręcenia w UL dostał trochę luzu, a Regal po 2 latach niewiel się różni od stanu wyjściowego, ale nie wiem co dziś bym wybrał. Na pewno nowy na półce lepiej wygląda Okuma.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z kolei mam Regala, co do nawoju żyłki czy plecionki jak na te pieniądze nie jest źle. Luzy po 2 latach są podobne jak na początku (a są praktycznie we wszystkich kołowrotkach nawet tych po 500 i więcej zł.). Nie znam 2 modelu, ale wybierz ten, który lepiej leży w ręku i lepiej wyważa zestaw. Nieraz doświadczyłemtego, że to droższe niekoniecznie oznacza lepsze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam maxime i tak samo jak w egzemplarzu sandacza mam malutki luz miedzy rączką a obudową i potwierdzam- to kwestia dokręcenia, a jesli chodzi o luzy w kręceniu to dosłownie 0, żyłka nawinięta na szpuli idealnie ale jeśli jst gorszej jakości i się pląta to maxima potrafi dołożyć swoje, teraz wiem że po prostu trzeba pilnować aby żadne supły nie powstawały, po 5-6 godzinach kręcenia praca jest troszkę głośna, powiem tak: w tej cenie w której kołowrotek jest teraz czyli 100-120 zł(w fishing-marcie) to warto kupić ale jeśli by brac pod uwagę starą cenę(czyli około 250zł) to nie byłby wart kupna(po prostu myślę że są lepsze kręcioły w tej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.