Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

taaaaaaa ...... to teraz łyżka dziegciu do tego miodu :)  W ubiegłym roku nad rzeką byłem sam, rybki grzecznie na mnie czekały i nikt ich wcześniej nie straszył ....... a teraz, przychodząc po południu mam niejaką pewność, że wcześniej wszystkie miejscówki zostały już odwiedzone (wystraszone), na horyzoncie widzę oddalających się spinningistów, a gdy czaję się przy obiecującej miejscówce, to z drugiego brzegu słyszę gromkie: "Jak leci, jesteś z Ligii Ślęzy?" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To prawda, tak jest:) ale to jest właśnie super! Uwielbiam to kiedy wpadam nad wodę i spotykam kogoś z Ligi. To jest właśnie ten niepowtarzalny klimat. często jest tak, że wpadam na dwie godzinki z czego półtora przegadam ze spotkanymi wędkarzami :) i to jest właśnie to czego inne rzeki nie mają! :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zawsze :) dużo satysfakcji daje sytuacja kiedy widzisz, że ktoś bez brania opuszcza miejscówkę a Ty wpadasz i zaczynasz wyciągać rybki. No przyznajcie sami :) Druga sprawa jak się tak przewijają przed nami inni Ślęzacy to często zostawiają przynęty :P ja już nazbierałem małą kolekcję Ślęzowych znalezisk, kilka fajnych wobków. Sam bym takich nie kupił a tym bardzie nie zrobił a okazuje się,że działają. Swoją drogą woblery które znalazłem to zazwyczaj imitacje okoni. Sprawdzają się wam na Ślęzy bo mi jeszcze nigdy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPu88, istny z Ciebie explorator. Niebawem zastanę Cię nad wodą z aqualungiem i wykrywaczem metali ;) Penetrator trzcinowisk i przybrzeżnych zawad :) 

 

By the way: te wobki to świetna wartość dodana. Kiedyś miałem upatrzone 3 sztuki na przeciwległym brzegu. Znajdowały się na krzewie w nad bardzo obiecującą miejscówką. Wróciłem po nie dzień później. Niestety bobry mnie uprzedziły - cały krzew obgryzły z gałęzi. Pozostał tylko kikut :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GuCeK napisał:

Dotarłem do źródła błędu :angry: Konsekwencje nieczystej walki wyciągnę osobiście :P

Ojojoj, wygląda że tym razem ja się zagapiłem... @PPu88 w ramach rekompensaty mam dla Ciebie obiecanego krąpika ;)

@GuCeK - przy takim ruchu jak ostatnio jak widać jest kłopot z tabelą, może udało by się wymyślić jakiś prosty sposób na trzymanie tabeli wyników. Nie mam w tej chwili propozycji, ale może coś by się znalazło... No a w ramach konsekwencji zapraszam na nocne łowy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to kopiowanie tabeli z ostatniego postu  :)

Miałem dzisiaj ochotę iść nad Ślęzę (pierwszy raz w tym roku) a tu ciągle mży. Chyba jestem już za stary, wygrywa wygoda nad przyjemnością :( ale jutro też jest dzień, może jutro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to okoń i zmiana jego punktacji.

18pkt (to stała wyjściowa) + za każdy cm 2pkt

Łowicie fajne okonie i to dość sporo. Szkoda, że specjaliści od nich nie mogą się przebić w punktacji. Taki okoń np. 25cm dałby już dobry wynik:18+14= 32pkt. Te czternaście wzięło się z liczenia: 7cm ponad wymiar x 2. Okoń 30cm powinien dać 18+24=42pkt

Na Bystrzycy wczoraj poległem. Jeszcze dwa dobre woblery odpłynęły do morza:/

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jaceen napisał:

Moja propozycja to okoń i zmiana jego punktacji.

18pkt (to stała wyjściowa) + za każdy cm 2pkt

Łowicie fajne okonie i to dość sporo. Szkoda, że specjaliści od nich nie mogą się przebić w punktacji. Taki okoń np. 25cm dałby już dobry wynik:18+14= 32pkt. Te czternaście wzięło się z liczenia: 7cm ponad wymiar x 2. Okoń 30cm powinien dać 18+24=42pkt

Na Bystrzycy wczoraj poległem. Jeszcze dwa dobre woblery odpłynęły do morza:/

Zgadzam się z tym pomysłem. Zmiana w regulaminie spowoduje urozmaicenie poławianych gatunków i da szansę specjalistom od pasiastych bandytów. Skorzystają również Ci, którzy naukę kleniowania dopiero rozpoczynają. A jak wiemy nie jest rzeczą prostą przechytrzyć dorodnego klenia. Aby zaistnieć "na pudle" nie będzie trzeba się fokusować jedynie na kluskach :)  Jestem na TAK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28.  Budek................s32+32+31=95

Cześć wszystkim, troche  mniej mnie widać teraz ale remon nowego gniazdka mam i brak czasu. A co do punktacji to może przed treścią postu albo po treści każdy by podawał swoją punktacje wraz z numerem z tabeli a raz w tygodniu przykładowo po weekendzie będzie podawana uzupełniona tabela przez osobę odpowiedzialna i tak w kółko co o tym sądzicie. Tak by to wyglądało. i naprzyklad jeśli nikt nie polepszył wyniku to punktacja zostaje normalna 

28.  Budek................s32+32+31=95

A jeśli polepszył wynik to tak.

28.  Budek................s32+32+31=95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szczupak za wymiar dostał 25 pkt. to może to samo zróbmy z okoniem. Te rybki też bywają 40cm, a przy takim złowionym rozmiarze może być pozamiatane 62 pkt. za rybę to już jest coś. Tej samej wielkości kleń daje tylko 40. Moja mała sugestia 25 za wymiar i 1 pkt. za cm powyżej, a może i jelce dołożyć do klasyfikacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Budek napisał:

28.  Budek................s32+32+31=95

Cześć wszystkim, troche  mniej mnie widać teraz ale remon nowego gniazdka mam i brak czasu. A co do punktacji to może przed treścią postu albo po treści każdy by podawał swoją punktacje wraz z numerem z tabeli a raz w tygodniu przykładowo po weekendzie będzie podawana uzupełniona tabela przez osobę odpowiedzialna i tak w kółko co o tym sądzicie. Tak by to wyglądało. i naprzyklad jeśli nikt nie polepszył wyniku to punktacja zostaje normalna 

28.  Budek................s32+32+31=95

A jeśli polepszył wynik to tak.

28.  Budek................s32+32+31=95

Słaby pomysł a kto to będzie wertował i uzupełniał obecna forma jest dobra tylko trzeba sprawdzać co się powiela, jak będziemy kopiować zawsze ostatnią listę nie będzie problemów przez cały zeszły rok nie było tylu pomyłek i jak każdy będzie się pilnować to już też nie powinno się to zdarzać tak często:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 rano budzik zadzwonił. Za oknem patrzę leje. Jechać? Tylko wariaci w taka pogodę jadą?! I pojechałem:). Sprawdziłem sobie na pogodynce stan wody i jeszcze była przed przyborem. A wiem , że ryby w takim momencie lubią współpracować. Wybrałem się do Ślęzy. Obszedłem od mostu w dół do autostrady, a potem od mostu w górę jakieś 1000 m max. I tak się zastanawiałem który odcinek wygra? Na jednym odcinku złowiłem 4 okonie, a na drugim chyba około 10 szt. + ścinka szczupaka. Łowiłem tylko na keitechy, bo na tej wodzie zawsze pełno szczupaków.  I jak myślicie który był okazalszy w ryby?:) Kilka rybek ma fotki.

large.090420161808.jpg

Ten powyżej prawie zażarł zapinkę:)large.090420161810.jpg

Żadnego koloru nie ignorowały. Waliły we wszystkielarge.090420161809.jpglarge.090420161807.jpg Specjalnie zmieniałem:)

A, ten ostatni prawie trzydziestak. I jak tu nie być za zmianą punktacji okonia:):)Może tych 4 z przodu będzie więcej. Jestem stanowczo za!

  • Super 2
  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał to indywidualna sprawa każdego, ale jeżeli nie wstawiamy szczupaków w okresie ochronnym, dajemy miesiąc wolnego kleniom na rozmnożenie się, to może okoniom też pofolgujmy. Nie ma nic gorszego niż fota ryby cieknącej mleczem.

Wiem okoń nie ma okresu ochronnego. Kleń również. Nawet leszcz bierze na woblera tylko dlaczego w tym czasie ma on wysypkę na pysku. Czy tylko sandacz jest terytorialny, a inne ryby nie. W tym wypadku no kill brzmi śmiesznie nie dumnie :( Samica nie czeka na faceta który poszedł się przewietrzyć tylko sama puszcza ikrę i nic z tego nie wyjdzie a wtedy to nawet mnożnik X 3 nie pomoże, a liga ma trwać również przez następne lata :)

  • Super 2
  • Słabo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Budek napisał:

A jak z odcinkiem Ślęzy przy stadionie łowi tam ktoś będę miał blisko z nowego domu. Tam już jest chyba głębiej i nie zarasta tak co?

... przy samym stadionie nie sprawdzałem, troszkę wyżej, w kierunku Kuźnik klenie ponad 30 cm się zdarzają, ale woda wygląda jak typowy kanał, okonia trafiłem tylko raz (na gumy nie próbowałem), widziałem trące się spore leszcze, a na powierzchni widać sporo drobnicy. Pod dwoma drzewkami systematycznie siedzą spławikowcy, a na mostach młodzież pije piwo ;)  ... ryby szukasz raczej w ciemno, bo cały odcinek pomiędzy Kuźnikami a stadionem wygląda prawie identycznie ..... to chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy widzimy wystarczyło kilka godzin na wiele pomysłów związanych z modernizacją LŚ. Punktacja okonia wg zaproponowanych zasad jest dla wszystkich uczestników bardzo korzystna. Z przyjęciem tej "rezolucji" nie powinno być problemu.

O kwestie poprawy jakości wpisów w tabele musimy zadbać wszyscy. Niechaj każdy pilnuje swojej "cyfry" i zwraca uwagę na ewentualne błędy. Nie widzę innej możliwości.

@Ventus kwestia, którą poruszyłeś będzie dla wielu z Nas mocno dyskusyjna. Proponuje podyskutować o niej podczas zamknięcia I tury.

@jacolan odcinek Ślęzy, który opisujesz (szczególnie powyżej mostu) okoniem i szczupakiem stoi :) 

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach ładnej pogody w dzień taki jak dziś człowiek traci zapał u mnie tak było od rana siąpi więc odpuściłem wypad nad wodę i tak już czołówki nie dogonię ale dla dobra ogółu posiedziałem dziś chwilę nad JIGAMI które dokładam do kapelusza dla najlepszych łowców na zakończenie pierwszej tury :)

 

large.IMG_20160410_195243.jpglarge.IMG_20160410_193621.jpglarge.IMG_20160410_181626.jpglarge.IMG_20160410_174616.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.