Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chyba ja niedługo się wybiorę zajrzeć nad Ślęzę, oczywiście jak pogoda pozwoli:-P zrobiłem kilka woblerów, w prawdzie mam problemy jeszcze z malowaniem ale się nie poddaje :-) 3 pierwsze, w których jakoś udało się coś zdziałać Wam pokaże :-) 1 malowany był przez moją lubą:-) 

DSC_0026.JPG

DSC_0019.JPG

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Płatek a czym malujesz? Do rysowania szczegółów polecam pisak kreślarskirystor-hq-pisak-kreslarski-super-professional-00B.jpg

Koszt około 20 zł ale robi robotę

Ja nie jestem specjalistą a coś takiego naskrobałem

16651133_1522725957762158_63842868_o.jpg

To już jest po lakierowaniu.

Korpusy innych woblerów malowałem sprayem, fajny efekt dają odcienie perłowe.

Ale i tak najważniejsze jest to czy rybom będzie smakowało :D

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Płatek88 napisał:

zrobiłem kilka woblerów, w prawdzie mam problemy jeszcze z malowaniem ale się nie poddaje :-) 3 pierwsze, w których jakoś udało się coś zdziałać Wam pokaże :-) 1 malowany był przez moją lubą:-) 

I super @Płatek88! Ja cieszę się podwójnie bo to takie pierwsze namacalne owoce warsztatów :D

Ja podobnie do niektórych byłem w sobotę na spacerze nad rzeką :) Woda mocno trącona, dużo zgniłego zielska w wodzie, ryby zupełnie nieaktywne. Dzisiaj na miejskim odcinku woda jeszcze wolna od lodu, choć przy brzegach już się pojawia. Za chwilę pewnie znowu zmrozi...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Płatek88. Jak Ci siądzie ryba na swojaka. Będzie radocha!  A, potem dłubać? Czy jechać połowić? To i to staje się przyjemne;) Odys80 te pisaki mają(można) lać tusz w różnym kolorze? Zmienne końcówki różnych grubości ponoć są. Kiedy ta zima odejdzie? Ja gotowy do boju prawie tak samo jak Zawodowa Straż Pożarna. W 30 minut z psiaka nad  wodę. O ile pogoda pozwoli. Sprzęt naszykowany w 100%. Zero tajemnic. To mój arsenał na wszesno-wiosenne łowy.

Jigi od Boorysa:

large.P2080291.JPG

Kajtki dla mnie to jak wskaźnik brań:

large.P2080294.JPG

Mikrusy one mi zawsze dają ryby wczesną wiosną:

large.P2080304.JPG

Jak się ruszą kabany to wobki trochę większe pójdą w ruch:

 

large.P2080297.JPG

Pijawki i inne czarne robactwa też są w zapasie to ich pora;

 

large.P2080317.JPG

No i moje gąsieniorki pierwszy sezon w tak silnej obsadzie;):

 

large.P2080308.JPG

A te moje ostatnie to wielkie nadzieje na kilerki:

 

large.P2080312.JPG

Jeden z nich już dał kilka ryb w zeszłym sezonie  w tym największego mojego klenia.

Czas pokaże jak będzie:D

Pozdrawiam!

 

 

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacolan są różne grubości a czy są kolorowe tusze? Tego nie wiem , musiałbyś spytać się producenta albo w sklepach. Wpisz w google rystor i pogrzeb na stronach. Największa zaleta, że nie wchodzi ten tusz w rekcje z domaluxem, ale też trzeba chwile odczekać po naniesieniu żeby wysechł, bo inaczej można rozmazać palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO arsenał pierwsza klasa 😳 Moje pudełka tez już pękają w szwach byłem w poniedziałek w okolicach stadionu zobaczyć co piszczy w wodzie 😄 Jedna rybka wyjechała z brzegowych roślin jednak nie do przynęty a spłoszona przez moja osobę nawet jej nie widziałem 😂Wyszedłem chyba z wprawy😱Bardzo duża ilość łusek przy  lini brzegowej jakieś zwierzaki mają ucztę. Od początku roku zaliczyłem już kilka albo kilkanaście wypraw nad ślęze ale bardziej rekonesans niż nastawianie sie na rybki za zimna woda. Kolejna partia woblerkow z mojej kolekcji sie suszy jutro kilka ustawie ale nie nad Ślęzą jadę zobaczyć za kleniem jaźiem i plotką z Odry. Już sie nie mogę doczekać pierwszych rybek w sezonie tylko pogoda nam nie dopisuje. Ciekawe czy jakieś rybki do tabeli wpadną w lutym🎣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Odys80 napisał:

Płatek a czym malujesz? Do rysowania szczegółów polecam pisak kreślarski

To były moje pierwsze malunki;p malowałem gąbką i wykałaczką;) rozejrzę się za tym pisakiem:) dzięki za info:)

7 godzin temu, peekol napisał:

I super @Płatek88! Ja cieszę się podwójnie bo to takie pierwsze namacalne owoce warsztatów :D

Dziękuję bardzo za te warsztaty:) super sprawa, nauczyć się robienia woblerów, jeszcze długa droga przede mną, zwłaszcza w malowaniu, ale się nie poddam:)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacolan napisał:

Dobra robota Płatek88. Jak Ci siądzie ryba na swojaka. Będzie radocha!  A, potem dłubać? Czy jechać połowić? To i to staje się przyjemne;) Odys80 te pisaki mają(można) lać tusz w różnym kolorze? Zmienne końcówki różnych grubości ponoć są. Kiedy ta zima odejdzie? Ja gotowy do boju prawie tak samo jak Zawodowa Straż Pożarna. W 30 minut z psiaka nad  wodę. O ile pogoda pozwoli. Sprzęt naszykowany w 100%. Zero tajemnic. To mój arsenał na wszesno-wiosenne łowy.

Dzięki:)

Twój arsenał jest zabójczy:) Myślę że znowu zrobi robotę w tym roku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalvcf napisał:

Panowie, w okolicach Partynic, da sie połowić? czy zamarzniete?

Szczerze powiem ze nie wiem ale patrząc na okolice stadionu gdzie woda prawie stojąca to sie da wiec okolice partynic raczej tez 😁

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzien takiego ciepła nie mogłem sobie odpuścić. Przerzuciłem większość przynęt od gumek po woblery i nic 😜Ale widać już życie nad rzeką pierwsze owady zaczynają latać ale na wodzie cisza teraz będzie już tylko z górki woda przejrzysta troszkę mocniejszy nurt 

łabędzie czyszczą dno z zielska wiec dałem im spokój ale kaczek już mam dość 👿large.IMG_2294.JPG

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceen napisał:

W stronę Wysokiej już nie szedłem. Jak widać nie było po co. Może bliżej autostrady wygląda lepiej?

No niestety Odcinki powyżej są całe zalodzone. Byłem dziś i sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ruszyć towarzystwo:D 

large.P2210295.JPG

20-21.02.2017  

Dwa wyjazdy w górne odcinki. 

Wczorajszy wypad napawał optymizmem. Woda podniesiona. Choć już się pomału klarowała. Pochodziłem troszkę i wychodziłem ładnego wymiarowego szczupaczka. Szkoda, że to nie maj. 

large.P2210293.JPG

Dzisiaj łowiłem w trakcie przyboru wody. Trochę mnie dręczyło jedno pytanie. Po co tu przyjechałem? Warunki trudniejsze.

Przynajmniej poszukałem sobie nowych miejsc na wiosenny wachlarz;) large.P2210292.JPG

W ostatniej godzinie przed zmrokiem coś drgnęło. Najpierw na cofce szarpnęło mi szczytówką!!! Krótki hol i ryba spada. Mam nadzieję, że to był szczupak. Widziałem gruby brzuch pod powierzchnią, ale nie na tyle dobrze by być pewnym co do gatunku.  I wracając już do auta zatrzymałem  się na chwilę przy jednej burtce. W trzecim rzucie po wolnym zwijaniu jest strzał dość fajnie poczułem:). Nowy kijaszek zapracował. Krótki hol i ryba na brzegu.

large.P2210297.JPG

No i otwieram tabelkę w LŚ 2017:)

large.P2210300.JPG

Miara pokazała więcej. Ja wpisuję 30 pkt. 

Pozdrawiam! Pss. Szkoda, że imiennik nie mógł się ze mną zabrać.

  • Super 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacolan napisał:

Szkoda, że imiennik nie mógł się ze mną zabrać.

Imiennik 39,0*C ma na słupku. Trochę czasu, wody w Ślęzie upłynie, nim się zdecyduję wziąć wędkę. Gratulacje Jacku! Jak zwykle nie zawodzisz i dajesz mocny bodziec innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jaceen napisał:

Imiennik 39,0*C ma na słupku.

O rany! Trzymaj się chłopie. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia! 

A co do mojego wyjazdu to w ramach uzupełnienia dopowiem.

Łowiłem tylko kajtkmi na główkach 1-3g, żyłka 0,14mm, kij 2,15 0-7g. A, jako ciekawostkę dodam. Żadnych spinek. Żyłka bezpośrednio do przynęty. Mam ochotę w piątek te zera pozamieniać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.