Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Oglądając wpisy kolegów dziś też postanowiłem wybrać się nad rzeczkę. Zacząłem od przynęt gumowych, ale zobaczyłem dosyć spore oczko kilka metrów dalej. I długo się nie zastanawiając zmieniłem szybko przynętę. Rzucam ściągając wachlarzem i czuje mocny strzał, już wiedziałem, że ładna klucha będzie:)P.S. Jacolan poznajesz?

20170316_163955.jpg

20170316_164105.jpg

20170316_164329.jpg

20170316_164543.jpg

20170316_164458.jpg

Wiem, ze zdjęcia ciężko stwierdzić pozostawiam do wyjaśnienia 39cm czy 40? wtedy wpisze wynik do tabeli. 

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą. Ryby już naprawdę ładnie szaleją.

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Danek. napisał:

 pozostawiam do wyjaśnienia 39cm czy 40?

Danek, nikt nie będzie do milimetra rozliczał rybki. Ty najlepiej wiesz ile miała. Zrobienie poprawnego zdjęcia czasami graniczy z cudem a staramy się, żeby szybko wróciła do wody. Wpisuj ile miała, najwyżej Marienty obetnie ile trzeba :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danek. napisał:

Wiem, ze zdjęcia ciężko stwierdzić pozostawiam do wyjaśnienia 39cm czy 40? wtedy wpisze wynik do tabeli.

Gratuluję! Piękny kleń! Ja tam widzę 39cm i tak bym wpisał do tabeli. Niestety czasem zdjęcie przekłamuje więc polecam wszystkim miarki z plastikową "stójką".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtyna51 napisał:

jakim kijem ogarniasz kajtki na gramowej główce.

Travel Blue Bird 198cm z dwoma wymiennymi szczytówkami 2g (wklejka) i 7g (rura). Może poniżej 2g nie ma komfortu ładowania przynęty, ale na małych siurkach liczyłem się z tym. Na większe rzeki pewnie i tak będę sięgał po 7g szczytówkę. Na rynku wędkarskim wypatrzyłem kilka spinningów z wymiennymi szczytówkami, co czyni je bardziej uniwersalnymi. To drugi taki kij u mnie.

P1240948.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danek. napisał:

Jacolan poznajesz?

Gratuluję! Wiedziałem,że w końcu dopadniesz klenia. Poznaję. Miała być dla mnie dla dalszego kopiowania:)

 

2 godziny temu, michalvcf napisał:

Ja dziś od Partynic do mostu A4 bez kontaktu z ryba.

U mnie podobnie bez kontaktu. Noga przebita, dziki mnie przegoniły, a w diabły z taką robotą! Po zmierzchu też byłem i znowu bez kontaktu.Jutro ostatni wypad i tydzień bez machania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacolan napisał:

Jutro ostatni wypad i tydzień bez machania.

To staraj się jutro:))) bo w przyszłym tygodniu będzie atak na Twoja pozycję:)

A z tą nogą, to ja też mam wymówkę, że kolano boli...:), że nie mogę, bo boli...:), czujesz, że tracisz grunt pod nogami:)))

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jaceen napisał:

To staraj się jutro:))) bo w przyszłym tygodniu będzie atak na Twoja pozycję:)

A z tą nogą, to ja też mam wymówkę, że kolano boli...:), że nie mogę, bo boli...:), czujesz, że tracisz grunt pod nogami:)))

 

E! Ty nie podskakuj, bo trzeci sezon straszysz:) I nic z tego nie ma;) Nie zapominaj, że król Ślęzy może być tylko jeden! I to ten z psiego pola:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Żona spytała czy nie idę na ryby :) Rzuciłem robotę i heja nad Ślęzę :D (oczywiście po zmierzchu).
Dobrze zrobiłem bo fajnie żarły - dopóki się nie ochłodziło. Dużo brań, kilka rybek na brzegu, w większości rozmiar poniżej oczekiwań, za to chętnie łykały duszka swojaka :D

DSC_0496_Sleza_20170316.jpg

Na szczęście trafił się jeden fajniejszy średniaczek :) Branie jak poprzednio - w rynnie przy samej burcie na mocno pracującą baryłkę sdr.

DSC_0499_Sleza_20170316.jpg

@Danek. - fajny klenio!

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaceen napisał:

Na Ślęzie klenie biorą jak zgłupiałe. 10 minut, kilka puknięć i trzy klenie na brzegu. Mam dzisiaj czas do wieczora:) Jacku!:)))

Hahahah 

Nie ładnie tak kolegę denerwować 😎

Graty dla łowiących dlubaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wpadło kilka wolnych godzin. Decyzja mogła być tylko jedna.

Powiedzmy, że padło na odcinek miejski.

P1250678.JPG

Udany dzień.

Osiem kleni. Te większe przekraczały trzydzieści centymetrów.

2017.03.17 Ślęza (3).JPG

Trzy okonie. Dwa po 30cm z tym, że jednego wpuściłem do wody, aby przygotować miarkę.

Po chwili zajarzyłem, co zrobiłem:))) Tym samym tylko jeden zmierzony.

2017.03.17 Ślęza (14).JPG

Kilka mniejszych kleni spadło po zluzowaniu zestawu.

Na kilkanaście trąceń nie zdążyłem zareagować.

Jak zaczęło siąpić, zerwał się mocniejszy wiatr i brania się skończyły.

Jeszcze przed zmierzchem rozpadało się na dobre i po łowieniu.

Łowiłem wyłącznie na gumki w rozmiarze 2" z główką 1-1,5g.

Przyroda się budzi.

2017.03.17 Ślęza (18).JPG

Okoń leci do tabeli (42pkt)

 

 

 

 

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dzięki jaceen za info co do kija,twojego poprzedniego travelka kojarzę,tego widze pierwszy raz ale nie będę zaśmiecał tematu.Co do rybek gratuluję wam panowie rywalizacji, i tobie jaceen również ,ten dzisiejszy klen nie zły grubasek,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, jacolan napisał:

 

E! Ty nie podskakuj, bo trzeci sezon straszysz:) I nic z tego nie ma;) Nie zapominaj, że król Ślęzy może być tylko jeden! I to ten z psiego pola:P

Królu ktoś Ci odjechał 😜 2pkt 

czałeś czadu jaceen 😱gratki👏  

 nocny peekol tez pokazał ze można 👏

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.