Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nysa Kłodzka


p.majzel

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Zarybią Nysę Kłodzką młodymi pstrągami tylko się cieszyć!!!! :lol:

Młode pstrągi potokowe trafią do rzeki Nysy Kłodzkiej w gminach Bardo i Kamieniec Ząbkowicki na przełomie marca i kwietnia tego roku w ramach akcji zarybiania 6 rzek okręgu wałbrzyskiego. Akcję dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Koszt zarybiania wyniesie ponad 220 tys. zł z czego 111 tys. zł to bezzwrotna dotacja z Funduszu. Ryby zostaną sprowadzone z Ośrodka Hodowli Pstrąga w Ścinawce Średniej. Prawie 200 tys. około dwuletnich pstrągów (ich łączna waga to blisko 6 ton).

Wędkarze przetransportują z ośrodka w Ścinawce także blisko 600 tys. sztuk kilkumiesięcznych ryb fachowo nazywanych „wylęgiem żerującym”. W tym okresie życia pstrągi mierzą zaledwie kilka centymetrów i ważą około 0,3 grama. Ten „narybek” trafi do potoków, będących dopływami wałbrzyskich rzek. Zarybienia będą prowadzone przez Polski Związek Wędkarski, Okręg w Wałbrzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef Wyspiańsk, Pan to zawsze dobre wieści wrzuci na forum. Pozdro, no i gratki kropasów.

Ja śmigałem w niedzielę po nysie za kleniem. Bardziej jako rekonesans niz prawdziwe łowy. Efekt na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam. 16 maja bylem na rzece nysa Kłodzka w okolicach bardna. Dokładnie pisząc od miejsca tam gdzie kończa spływ pontonowy i kierowałem sie w dół rzeki. złowiłem małego kropka i klenia. Mam pytanie na jakim odcinku rzeki warto spędzic kolejne kilka godzin. interesuje mnie połów klenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W długi weekend zamieniłem wędki na kajak.

Przepłynąłem w grupie 67 km po Nysie Kłodzkiej, Kłodzko- Nysa (również przez Topolę, Kozielno, Otmuchów i Jezioro Nyskie). Płynąłem z przewodnikiem 1 kajakiem więc miałem niepowtarzalną okazję upolować wzrokiem jeszcze nieprzepłoszone (czasem piękne) sztuki. Dziwne uczucie stanąć tak po drugiej stronie barykady i być tym na którego się często narzeka hehe

Pewnie nie napiszę nic nowego ale...

Kłodzko - Masto - piękne ławice dorodnych pstrągów i kleni 40+ byłem bardzo pozytywnie zaskoczony

Dalej już do samego Barda 1-2 wędkarzy bez efektów (czwartek) i zaobserwowane pojedyncze sztuki kleni i pstrągów.

Topola - most garbaty - zatrzęsienie wędkarzy, przeważnie każdy miał siatkę w wodzie.

Dalej do samej tamy na Kozielnie sporo wędkarzy na brzegu ale chyba bez efektów (bez siatek w wodzie). Nie miałem możliwości popytać bo płynęliśmy dalej od brzegu.

Najlepsze efekty odnotowałem na odcinku od mostu w Paczkowie do ujścia j. Otmuchowskiego. Było ok 10 łowiących (sobota). Padło sporo pięknych jazi (ze 2 osoby nawet podniosło siatki z wody) głównie białe i pinka. Co ciekawe tylko jeden miejscowy z ciężkim teleskopem uganiał się za bolkiem ale bez efektów. Szkoda, że do Nysy Kłodzkiej tak daleko bo pewnie byłbym tam częstym bywalcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pierwsze dwa wypady na Nysę w tym roku  nie przyniosły mi żadnej ryby. Warunki były ciężkie pierwszego dnia deszcz i lekko podwyższony stan wody drugiego dnia natomiast rzeka była brudna typowa kawa z mlekiem z dodatkiem gałęzi niesionych przez nurt. 

Co do zarybień to bardzo mnie to cieszy bo na moim odcinku Nysy przynosi to zamierzony efekt pstrągów z roku na rok jest coraz więcej, z drugiej strony chciałbym by zarybiano także innymi  gatunkami. Kiedyś na moim na odcinku oprócz pstrągów były okonie, płocie, kiełbie, jelce, lipienie a teraz są pstrągi, strzelbie potokowe, ślizy i kilka fajnych kleni no ale cóż dobre i tyle :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W środę skoczyłem na Nysę potestować swoje woblery jeden model przypadł bardzo pstrągom do gustu. Ogółem miałem 6 brań, udało się wyholować jednego pstrąga miał 40cm i rośnie nadal. Miałem wyjście moim zdaniem jeszcze troszkę dłuższego pstrąga tuż pod moimi nogami niestety wziął bardzo delikatnie, może następnym razem się skusi :) pstrag40.thumb.png.5387a90a4d4c54409174a

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. :) Podsumuje dwa wypady w ostatnich dniach nad Nysę W niedziele miałem 4 brania dwa pstrągi na brzegu 30 i 33 cm. Niestety nie było czym cyknąć fotek po awarii telefonu. Dzisiejszy wypad na pstrągi uznaje za udany miałem 7 ryb na kiju z czego 3 zeszły. Załączam kiepskiej jakości zdjęcia robione starym telefonem dwóch największych kropków. Pierwszy bohater mierzył 37cm drugi natomiast 32cm

 12884333_1026470490751972_216565817_n.th

12895476_1026669600732061_1576139117_n.t

Rybki rosną dalej a na koniec dorzucam zdjęcie miejscówki która jak na razie najlepiej się sprawdza na potwierdzienie dodam iż 5 z 7 pstrągów uderzyło właśnie w tym miejscu :)

 12895502_1026670284065326_1405457871_n.t

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Wednesday, March 23, 2016 o 19:57, dobekfooto napisał:

Gratulacje, piękne kropki!
Gryzą tylko na woblery czy na obrotówki też można już się spodziewać wyjścia? :)

Dzięki, rzadko łowie na obrotówki ponieważ większe pstrągi się już nimi najadły w przeszłości. wszystkie rybki złowione na woblery mojej produkcji i Krakuska widocznego na zdjęciu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.