Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach ? Kwiecień 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jaceen, mogę zlokalizować konktetniej gdzie miałeś najwięcej brań.

Na ostatniej fotce przy prawym brzegu jest lekkie zakole, napewno jest tam wypłycenie i właśnie tam wygrzewały sie te grubsze , nieco niżej za nim lekki warkocz - tam były drobniejsze sztuki.

W lecie najlepiej będzie kilkanaście metrów w dół gdzie drzewo pochyla cie naw wodą marszcząc ją

Ale efektu by niebyło bez odpowiedniego zachowania wędkarza - trzeba się dobrze starać by pozostać niezauważonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w końcu ryby brały jak szalone! Co prawda wielkością nie grzeszyły ale krąpi i płoteczek połapaliśmy :grin: Co prawda nad wieczór jak się zerwał "tajfun" to szybciej sprzęt składaliśmy niż normalnie he Tyczka złożona w expresowym tempie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu pierwszy raz w tym roku...Mam na myśli wyjazd na ryby oczywiście....

Miejsce: zbiornik zaporowy Słup;

Metoda: DS;

Przynęta: kukurydza z puszki, pinka;

Do kosza: uniwersalna na wody stojące B. Bruda + pinka+kuku+jokers.

Okazało się, że trudniej o miejsce niż o ryby...Przyjazd nad wodę o 5.30 i w zasadzie postój na płyciźnie, bo na fajną miejscówkę nie ma szans. Dzień poprzedni zapełnił łowisko dokumentnie i do dego brania były więc tłok....Ale co tam - czekamy, może przestanie brać i się coś zluzuje...Faktycznie, przechodzący front zrobił swoje - cisza na wodzie więc już o 14.00 staję na głębszej. Kilka płotek 33 - 38 cm, jest nieżle...

...oraz jaź ok.40 cm...Pakujemy się o 18.00 i do domu...Pozdro

post-15045-14544973275033_thumb.jpg

post-15045-14544973275186_thumb.jpg

post-15045-14544973275415_thumb.jpg

post-15045-14544973275696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wypadzik na pewne "tajne" jeziorko w poszukiwaniu okonia, przetestowania nowych zabawek i zabicia czasu na miłym zajęciu. Oczywiście spinning. Okoni widać nie było. Po godzince na Horneta 6F HCW zapiął mi się wymiarowy szczupły, ale po jakiś 5 sekundach wyskoczył na wodę i spadł. :evil: Później miałem jeszcze kapitalne branie na płytko prowadzonego Slidera 7S RHP, taki 60+ esox wyskoczył ponad wodę, ale nie trafił. :mad: Potem już nie powtórzył. Myślę, że szczupły już spokojnie się wytarł, a gdzie jeszcze nie, to do maja zdąży. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nazbierałem rosówek (pół litra w 15 minut) i dziś próbowałem badać wiosenne miejsce. Niestety przyroda jest opóźniona 3-4 tygodnie w stosunku do innych lat. Leszcze, karasie i okonie jeszcze nie chodzą w tych rejonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyroda jest opóźniona 3-4 tygodnie w stosunku do innych lat

Co bardzo mnie wkurza tym bardziej jak czytam że inni już łowią :evil: dziś byłem nad rzeką i oprócz trzech zaskrońców nic nie widziałem , uczepiły mi się tylko kleszcze :roll: w tamtym roku ryba już była , na jeziorach jeszcze lód jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad, tym razem na nizinną Rudawę. Woda lekko podwyższona, ale już klarowna, do tego pochmurny dzień i lekki wiaterek, czyli praktycznie idealne warunki. Potwierdziły to rybki, najpierw trafia się potokowiec 32cm

20130420143532.jpg

potem 2 małe kleniki i okoń. Następnie dochodzę do fajnego miejsca, trafiam następnego klenika 31cm

20130420153834.jpg

Zachęcony fajnymi braniami postanowiłem przejchać jeszcze wyżej, tam trafiam pierwszego w tym sezonie klenia na 40+, niestety padła mi bateria w telefonie, ale wiem gdzie pływa i jeszcze wróce na niego zapolowac :) oczywiście pozostałe rybki też wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 wyprawa ze spiningiem w tym roku,niestety na zero,nie miałem nawet brania.Tak więc trzecia przegrana w tym roku,według mnie średnia niezła.Miejsce Odra w Widuchowej,główki,atakowałem wobkami małymi i dużymi,obrotówką,wahadełkiem,soft play savage,ripper,twister i nic.Trok też był ,okonia szukałem.Machałem od 6ej rano do 13ej z małymi przerwami.Cały czas boleń i nie tylko tłukł drobnicę,woda wysoka,główki zalane od 20 do 50cm.Chciałem go trafić(tu nie ma okresu ochronnego) , ale się nie udało.Chyba trzeba jeszcze poczekać ze 2 tygodnie przynajmniej.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W środę 17.04.2013r.po raz pierwszy w tym roku pojechałem na rybki.Rybki raczej słabo brały ale udało mi się kilka złowić.

zdjcie0373e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Złowiłem 9szt.płoci ok.25cm.,2szt.leszczy 35 i 37 cm.,oraz 5szt. okoni ok.23cm.Łowiłem metodą odległściową na gruncie ok.4m. Łowiłem od 11 do 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się na karpia na łowisko specjalne mojego koła. Złowiłem szczupaka. Przy zwijaniu zestawu, wystartował do psiej karmy na włosie i zapiął się. Nowa wędka Alivio DX zostało oficjalnie rozdziewiczona szczupakiem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Żadko tutaj cos wrzuam ale dzisiaij był naprawwde dobry dzień. Miały być płocie ale gwiazdami okazały się piękne..... złote rybki.... 20130421130.jpg . 2 Piekne liny spieły sie podczas holu. Były również 2 piekne płocie i mnóstwo krąpi oraz leszczyków. Jako bonus 4 byczki:) Chciałbym to jeszcze kiedys powtórzyć.20130421131.jpg20130421132.jpg20130421133.jpg20130421134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj rano pierwszy raz na rybach. Drwęca. Miejscówka która w latach poprzednich na koniec marca początek kwietnia zapewniała zabawę z płotkami. Wczoraj ja tylko 2 okonki i mała glapka a kolega jeden okonek. Z powodu brań pasiaków przenieśliśmy się w inne miejsce ale tam ju nawet spławik nie drgnął.

PS Cieszy mnie, że w okręgu toruńskim jest zakaz spiningu i łapania na żywca od stycznia do końca kwietnia. Dodatkowo okoń ma w kwietniu okres ochronny. Wtedy nie ma wypadów na okonia z przynętami szczupakowymi i tłumaczeń o łapaniu wielkich garbusów albo o testowaniu nowych przynęt w kwietniu na szczupakach.

Dziś wypadzik na pewne "tajne" jeziorko w poszukiwaniu okonia
Później miałem jeszcze kapitalne branie na płytko prowadzonego Slidera 7S RHP, taki 60+ esox wyskoczył ponad wodę, ale nie trafił. :mad: Potem już nie powtórzył.

Za sklepem (pierwszy wynik z google)

http://wędkarz.sklep.pl/woblery-salmo-slider/wobler-salmo-slider-7s-rr-p-672

Niepowtarzalny kształt, fantastyczna praca, atrakcyjna cena.

Rekomendowany sposób łowienia to spiining.

Zalecany do połowu szczupakow, sandaczy i sumow.

Modelowym łowiskiem jest przybrzeżna strefa jeziora z wysoką roślinnością.

Dlugosc: 7cm

Waga: 21g

Model tonacy

Schodzi do 1m

Producent : Salmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, wybierać się na wiosne za okoniem ze sliderem... Niedługo już nad Wisłą pojawią się szczupakowcy na sumowych miejscach... Szkoda gadac, nazywac siebie wędkarzem a nawet nie pozwolą rybom sie wytrzeć. Rozumiem przypadkowy przyłów, ale tłumaczenie się łowieniem okoni na 7 centymetrową baryłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.