Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach ? Kwiecień 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wybrałem się dzisiaj nad moje stawy bardzo mocno zarybione karpiem , karasiem , linem i tołpygą w większości. Siedziałem 6 godzin i w tym czasie złapałem 3 karasie 6-8 cm =/ wczoraj byłem nad rzeką wdą oraz kanałem wdy i przez 3 godziny ani 1 brania ;x coś u nas na pomorzu ryba się mocno spóźnia , rozmawiałem z kolegami wędkarzami i także mają bardzo mizerne połowy lub wcale. Jutro jeżeli pogoda będzie dopisywać to wybiore się wieczorkiem po pracy nad jezioro Wdzydzkie i będe łowić z łódki blisko wyspy w miejcowości Borsk , w sumie sam nie wiem dlaczego niezbyt często tam jeźdżę mimo że mam do tego jeziora niecałe 2km :P (nastawiam się na płoć i leszcza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj z kolegami na mały staw, który zarybili podobno tydzień temu 400kg karpia. Ludzi dużo lecz wyciągali tylko na 1 stanowisku. Gościu złapał 2 karpie poszedł do domu, siadł 2 koleś złapał 2 poszedł do domu. Siadł 3 i znowu ciągnął. Nam udało się złapać jedynie 2 linki po ok 35 cm, które wróciły do wody. Łapane na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dotrę nad wodę trzeba przjść kawałek przez las.

addd93dc2b6165ebmed.jpg

I jest wreszcie pierwsza miejscówka od której mam zamiar zacząć.

7b456eaac835f799med.jpg

Zaczęło się obiecująco. Po kilku drobnych trąceniach nastąpiło

mocniejsze targnięcie. Znawcy tematu wiedzą jakie mogą być w wyobraźni

rozmiary klenia zaciętego z odległości nie mniejszej niż 30metrów :smile:.

Im bliżej tym wędka bardziej się prostuje i kleń około 35cm ląduje na brzegu.

ad3464b9c6d150e2med.jpg

Po drodze sprawdziłem jeszcze kilka obiecujących stanowisk.

dc45ad3e93c9aa10med.jpg

Dopiero tu...

f209467cbe575f2cmed.jpg

doczekałem się większych emocji. Jednak i tym razem magiczne 50cm w tym sezonie nie zostało przekroczone.

2f2903a2128e3cb1med.jpg

Jeszcze na koniec dnia zostawiłem jedno z lepszych miejsc.

ccb0f8fc2f35ca5cmed.jpg

I tu mogło się marzenie spełnić. Kleń po kilku sekundach przymurował. Po chwili ruszył,

"kopnął" parę razy i po prostu wypiął się z haka.

Wszystko jeszcze przed nami, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kleń 48cm mało mi wędki do wody nie wciągnął :mrgreen: tylko zdążyłem złapać za dolnik :razz:

Graty @jaccen jak zwykle łowisz kluchy i zdjęcia fajowe! interesuje mnie co to za kijaszek na fotce? nie wygląda to na teleskopik :wink: U mnie ryba dopiero wchodzi w rzekę ,w niedzielę byłem na zwiadach w dole rzeki to widziałem ławice ryb idące pod prąd , kumpel z wioski już łapał płoteczki , ja w poniedziałek byłem na spławik , ale u mnie jeszcze nic ,chodź widziałem okonki. W sobotę nastawiam się na klenia z DS wypróbuję tą wklejankę o której Ci pisałem , zobaczę czy zda egzamin , ale i tak myślę o jakimś pikerze , bo odezwał mi się kontuzjowany kiedyś nadgarstek i po prostu przy długiej wędce boli mnie ręka :sad: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj po raz drugi w tym sezonie na rybkach.Jak zwykle odległościówka,grunt ok. 4,5m.Ledwie zdążyłem złowić 6szt. płoci takich 25 do 27cm.,a w łowisko weszły karpie.Okazało się że w ubiegłym tygodniu do mojego zalewu wpuszczono właśnie te ryby.

zdjcie0375gp.jpg

ploaded with ImageShack.us

Złowiłem 12szt. tych karpików 31 do 37cm. i zwinąłem się bo tylko traciłem haczyki.Na brzegu Policja i P.S.R. bo niektórzy ładowali by te rybki do worków.

Sory za złą jakość fotki.Siatka jest zbyt gęsta,może zacznę fotografować moje rybki w podbieraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol.MattZ.Rybki,które zaprezentowałem wyżej złowiłem na zbiorniku Poraj 25km od Częstochowy.W tym roku byłem na rybkach tylko dwa razy i tylko na Poraju.Łowiłem na białe robaki kolorowane na czerwono.Maczałem je w dipie ochotkowym MEGA BAITS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mi udało sie w końcu rozpocząć sezon. Spining,rzeka,i mikrowoby w ruch i ....

I jazia nie uswiadczysz, za to boleniom to sie coś porypało... zbieraja smuzaki wolno prowadzone po powierzchni, wczoraj 2 brania 2 bolki na brzegu 40~cm i 50+cm,dziś 2 brania jeden 60+ na brzegu, i jeden duuuuzo wiekszy i poszedł z moim najlowniejszym smużakiem..

Foto nie wkleje ..( regulamin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem zajrzeć na Widawe, spacerek od mostu w kierunku Odry bardziej w celu sprawdzenia stanu wody, i jako że to pierwszy raz nad Widawą, samej rzeczki. Z rybkami kontaktu nie miałem ale...

20130424094716.jpg

Dobry znak, że stan wody wraca do normy zły, że cały śmietnik z lasu spływa do rzeki :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak pisałem wczoraj wybrałem się o 16 na jezioro wdzydzkie i łowiłem z łódki obok wyspy blisko tataraku , efekty bardzo mizerne kilka płotek 10-17cm i nic więcej przez 3 godziny , ale nie zrezygnowałem bo gdy tylko przyjechałem sprawdziłem mój staw w którym nie łowiłem już z 3 lata z powodu rzęsy. Jest jej latem tyle że nie ma jak zarzucić zestawu , ale dzisiaj rzęsy nie było dużo i los uśmiechnął się do mnie zarzuciłem 2 zestawy 1 z czerwonym robakiem a drugi z kulką chleba i nie trzeba było długo czekać bo po jakichś 2 minutach pierwsze branie i lin 36 cm ;) (walczył jak cholera) po kilku minutach kolejne branie , karaś 16cm później sporadycznie brały. Około godziny 20 zaczęły brać karasie tak że gdy zarzuciło się wędkę to po kilku sekundach było branie ^^ i w ten oto sposób złapałem dokładnie 83 sztuki karasi xD 12-25cm :cool: widać muszę ogarnąć ten staw i się nim zainteresować bardziej :] pozdrawiam może niebawem wrzucę jakieś fotki stawów i rybek tylko muszę kabel do aparatu skombinować =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie było czasu, żeby napisać, więc zbiorcza relacja poniżej:

- sobota, Bajkał w Kamieńcu Wrocławskim. Zaczęło się od 3 jazgarzy, później było lepiej, ale bez rewelacji. Największa płotka w okolicach 25cm.

- niedziela, również Bajkał. Poprzedniego dnia odbyły się tam zawody, być może dlatego ryba nie brała. Udało mi się złapać tylko jedną rybę, jazia 38cm:

dsc0305oh.jpg

-dziś, Odra we Wrocławiu. Brań niewiele, kilka ryb na brzegu, w tym płoć 35cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za kijaszek na fotce? nie wygląda to na teleskopik

Jest to picker BLUE WIND INITI 3m/40g, akcja szczytowa. Firma chyba już nie istnieje. Teleskop (picker) jest bardzo czuły i nie wszędzie się nadaje.

Również myślę o czymś nowym, bo leciwy initi ułamałem jadąc rowerem.

Znalazłem coś takiego.

http://aukro.start.bg/cormoran-profiline-picker-3-00-m-5-30-gr-nowosc-i3125665296.html

Mnie interesuje 2,4m ( decyduje długość transp. nie więcej jak 125cm). Jast jeszcze 2,7m.

Ryby dopisują, gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś rano byłem nad Narwią koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Spinning. Woda wysoka = zero kontaktu z rybkami w tym miejscu. Narew opada powoli. Oj trzeba poczekać jeszcze około dwóch tygodni żeby rzeka wróciła do koryta jak należy bo porozlewała się po okolicznych łąkach. Długi weekend za pasem więc popróbuję w innym miejscu.

Pozdrawiam i połamania kija.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znów szukałem jasków przeszedłem ze 3km rzeki i dupa ani śladu ryby..

W drodze powrotnej dostrzegłem oczko na wodzie i pewny pieknego jazia posłałem tam mikro woba własnej produkcji(oliwkowo-srebrny) piekna smuga szła przez pół rzeki nagle cyk i siedzi..

I znowu boleń... :cry: 65cm

foty brak-regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem odpuścić spining na moich ulubionych łowiskach ... jesli cos sie zapina to szczupły i do tego pełen ikry ... szkoda kaleczyc ...

Majówka bedzie na nieznanych wodach to pomacamy i spina i białej z DS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ja musiałem odpuścić spining na moich ulubionych łowiskach ... jesli cos sie zapina to szczupły i do tego pełen ikry ... szkoda kaleczyc ...

Majówka bedzie na nieznanych wodach to pomacamy i spina i białej z DS :)

I tego się obawiam, ze z powodu tego ze lód zszedł w niektórych rejonach 2 tyg temu pocżatek maja przypadnie na koniec tarła szczupaków, szczególnie na północy i ludzie będą beretować pełne ikry samice ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj poszedłem spróbować metody jaceena na klenie (DS). Wyciągnąłem 3 szt. takie do 30 cm. Dzisiaj jeszcze raz wpadłem na godzinkę. Nie było brań, dopiero na sam koniec zapiął się taki 50+ :). Doholowałem go do brzegu i przy wyciąganiu się spiął. Niestety nie wziąłem podbieraka :(. Od dzisiaj podbierak to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.