Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach ? Kwiecień 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 227
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!!!

Z okazji świąt ja również pozwolę sobie raz powrócić aktywnie do tematu. Z racji panującej w ostatnim czasie pogody w większej części europy w końcu miałem okazje po raz pierwszy okazję spędzić święta wielkanocne z moja żona oraz czteroletnim synem!!!! Pierwszy raz puścili mnie z pracy w Niemczech do domu. Święta zleciały jak bajka - dawno takich nie miałem. Ale do rzeczy. W domu byc a z kleniami się nie przywitać?! Dziś od rana razem z kumplem spacerowaliśmy po jednej z okolicznych rzek w poszukiwaniu kleni.

dsc0067ovj.jpg

Pierwszy największy - 37 cm.

dsc0049mm.jpg

dsc0075yj.jpg

oraz 31 cm

dsc0080g.JPG

W godzinach popołudniowych ponownie zmieniliśmy miejscówkę, stojąc na moście, po papierosku i już było wszystko wiadomo! W kilkunastu następnych rzutach miałem na brzegu jeszcze 12 sztuk na chrabąszcza z czego tylko połowa była ledwo miarowa.

Około godziny 16j dostałem telefon i dowiedziałem się że jutro wieczorem muszę być juz przeszło 1100 km dalej !!!! KONIEC BAJKI :angry::( :blush:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Winko piekne rybi,zazdroszcze Ci i jestem pełen podziwu że udaje Ci sie przechytrzyć rybki na smużaki,ja już chccccceeeeeee wioooosneeeee! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co mnie najbardziej boli ?..... w zeszlym roku w kwietniu mialem na Wiśle około 30 sztuk leszczy... a w tym chyba nie dam rady usiąśc jak patrzalłem na pogode długoterminową...a karte opłacic trzeba , a to sezon krótki a to tarło jednej ryby a to okres ochronny i na czysto z wedkowania bedzie jakies 3 miesiące....no dalej gdzie jest wiosnaaaaaaaaaaa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję udanych łowów. Winko jak zwykle na swoich wodach czaruje klenie.

Mimo niesprzyjającej pogody próbuję także połowić. Ostatnie dwa wypady i po jednym braniu. Niestety pech mnie dopadł i klenie się ostatnio spinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Jak zwykle w ostatnim czasie byłem wczoraj na kanale ciepłym.Machałem spinem od od 15.30 do 19ej.Wynik to 37 pasiaków,4 szt po 19-20cm,reszta od 10 do 17cm,trafił się jeden 26,5cm.Był też przyłów w postaci krąpia.Raz coś bardzo walecznego mi zeszło.Dołączam 2 fotki.Niestety jazie i klenie w ogóle o spinie nie chcą słyszeć,ale znajdę na nie sposób(interesuje mnie tylko spin).

Pozdrawiam

97a6dc48b6ff035fm.jpg

Ten największy.

19291e2af0150d31m.jpg

Przyłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moje wyjścia na klenie kończą się jednym braniem. Żeby jeszcze udało się zakończyć holem,

to byłby sukces. Pogoda jaka jest wszyscy wiedzą i każda,

nawet niewielka ryba bardziej cieszy niż ryba z sezonu letniego.

We Wrocławiu padnie kilkaset drzew w ramach modernizacji węzła wodnego.

Pozostałe chyba pójdą na ząb "firmy", która od wielu lat ma się dobrze i z roku na rok populacja rośnie.

ba395f6d66452629med.jpg

Bystrzyca ma swój klimat i warto czasami w jej otoczeniu pobyć.

dfdc575795fcd3cbmed.jpg

48a30b3907606228med.jpg

Jak wcześniej wspomniałem i tym razem skończyło się na jednym braniu. Klenik w granicach 35cm.

f87696a7a3027dddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen gratuluję,ja klenia na oczy widziałem jakieś 3 tyg temu,złowił go młody chłopak na ciepłym.Metoda spławik,kuku na haku,miał 52 cm.Niestety na kanale odkąd wróciła zima jest słabiej,może do soboty się polepszy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły roztopy woda wyższa, strasznie zimna. Pstrągi maksymalnie niemrawe. Śmiać mi się chciało jak płynęły za przynętą i w zwolnionym tempie otwierały paszcze. Brania tak delikatne, że po kilku sekundach walki ryby się wypinały, spadło mi chyba 7 ryb jedna dwukrotnie, najpierw z jiga, później z woblera. Jakieś króciaki się zapięły, odchaczałem w wodzie.

kropv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z niewiadomych mnie przyczyn ( to znaczy wiadomych oglądnąłem film wędkarski z kwietnia tamtego roku jak było fajnie i ciepło :roll: ) postanowiłem pojechać z kumplem na splawik .... :shock: Na szczęście na pobliskie jeziorko bo kumpel by mnie zabił chyba . Pomimo ,że jeziorko głęboko w lesie to dojazd do 75% drogi był przejezdny bo po drodze są domy ale na miejscu masakra i tak wróciliśmy nie mocząc wędki .Ale jedno spostrzeżenie mnie zaświtało ( wiem ostatnio mało inteligenty jestem) za niecały miesiąc zaczyna się sezon szczupakowy a tutaj takie zimno czy szczupaki do tego czasu zdążą się wytrzeć. Dopisze jeszcze tylko ,że to miejsce odkryłem w tamtym roku właśnie w maju rozpoczynając sezon szczupakowy ale osobiście widziałem tam ogromnego karasia złocistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid to już klasyka wędkarstwa.

Michcio dawno się nie pokazywał a rybki łowił.

Dzisiaj sprawdzałem jak się spisze czteroczęściowy travel 5/18g.

Potrzebna była jakaś ryba. Po dwóch godzinach machania poczułem trącenie.

Chwila wyciszenia, zmiana wobka i po drugim rzucie opór i zacięcie.

Ryba idzie w nurt a wędka gnie się po największą przelotkę.

Antix terkocze, ale wszystko jest wyregulowane jak trzeba.

Kilka kopnięć i powoli zacząłem pompowanie. Po ok. 2 minutach ryba jest na brzegu.

Kleń wyglądał na ok. 45cm.

Dalej u mnie wyprawa, to efekt jednego brania. Nie narzekam, bo może być gorzej :smile:

565cb87a34b04f4bmed.jpg

c594528b7dde4ca1med.jpg d92e1241c0f88ccam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaceen piękny kleń. Ja dzisiaj byłem na lodzie, nie sądziłem że jeszcze w kwietniu siąde z podlodówką :) siadło pare okoników i jeden mały szczupaczek, łowiłem na blaszke bo nie chciało mi się jechać po ochotki. Co do tarła szczupaka, wydaje mi się, że w maju szczupaki nie będą jeszcze wytarte, tak więc dużo samic z ikrą trafi do zamrażalników :/ szczupak musi mieć wodę przynajmniej 7-8stopni, a do takiej temperatury potrzeba przynajmniej 2 tygodni ciepła bez pokrywy lodowej, a u mnie jeszcze 20centymetrów lodu... MOŻE na płytszych zbiornikach i w cieplejszych częściach kraju uda się szczupłym wytrzeć w kwietniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michcio dawno się nie pokazywał a rybki łowił.

Jaceen, miło się ogląda i czyta Twoje relacje. Ja zacząłem pracę w lutym i nie ma mnie po 6 dni w tygodniu. Jak mam wolną chwilę to wyskakuję, całe szczęście z efektami :)

Pozdrowienia koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.