Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne Strona Główna Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne
Forum wędkarskie portalu wędkarskiego haczyk.pl - wędkarstwo, łowiska, sprzęt oraz metody i sposoby połowu.

FAQFAQ - PIERWSZA POMOC!!  regulaminREGULAMIN  SzukajSZUKAJ  FAQGaleria
 <b>Społeczność</b>Społeczność  GrupyGrupy  FAQPortal  FAQGrand Prix 2014  FAQSklep
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
promocja   Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobra książka wędkarska-tu podajemy swoje typy ale też i pyt
Autor Wiadomość
jarzyna 

Wysłany: 30-11-06, 12:40   Dobra książka wędkarska-tu podajemy swoje typy ale też i pyt

Czy ma ktoś namiary skąd można pobrać książke związaną z wędkarstwem spławikowym :?: :?: :?:
Chdzi mi oto żeby z jakieś strony można pobrac i sa memu wydrukować.
Z góry dziekuje.

Tomaszek 
play hardball

Wysłany: 30-11-06, 20:44   

Pamiętaj tylko jarzyna że ktoś tę książkę napisał i takie publiczne udostępnienie musi być legalne. W przeciwnym razie będzie to pogwałcenie praw autorskich.

bogdan39 

Wysłany: 07-12-06, 20:52   

Jarzyna jesli meczy cię chroniczny brak kasy , spróbuj znależć cos w bibliotece miejskiej,szkolnej. :wink:

jarzyna 

Wysłany: 13-12-06, 10:29   

dzięki wam wielkie

Dariq

Wysłany: 04-05-07, 22:57   Książki o spinningu

Interesują mnie książki poświęcone wędkowaniu, w szczególności metodą spinningową. Nie chcę jednak kupować w ciemno aby nie dostać jakiegoś chłamu którego informacje na niewiele się zdadzą.
Chciałbym żebyście przedstawili tu propozycje książek które mogą być podstawą wiedzy dla początkującego wędkarza

Pozdrawiam Dariq

cezar80

Wysłany: 05-05-07, 11:32   

popytaj starszych o widomości wedkarskie z lat 70 i80 ewentualnie wedkarz polski lata 85-90 a będziesz wiedział 90% na temat spiningu

artech 

Ulubiona metoda połowu: spinning
Wysłany: 06-05-07, 15:14   

Polecam książkę Jacka S. Jóźwiaka "Sztuka łowienia ryb w rzece" do kupienia też przez internet np tu: http://wedkowanie.org/ Z tej strony także można zaczerpnąć wiele dobrego nie jest to typowy portal wędkarski a raczej pokaźna ogólnie dostępna biblioteka wędkarska.

lin 
użytkownik nieaktywny

Wysłany: 07-05-07, 10:24   Jakie najlepsze książki wędkarskie??

Mam do was pytanie, jakie są najlepsze książki wędkarskie o spławiku i gruncie, zawierające tajniki przyrządzania zanęt, zestawów, specyfikacji ryb, ich upodobań, zapachy, itp. Wszystkie ogólne porady do tych metod??Znalazłem książki:
http://www.sklepws.pl/pro...roducts_id=1174
oraz
http://www.sklepws.pl/pro...roducts_id=1175
z tego co wynika książki te odpowiedzą na moje pytania ale boje się, że informacje w nich zawarte mogą być przestarzałe... :P w końcu 1997 rok to juz 10 lat temu!!Dużo się pozmieniało od tamtego czasu i nie jestem pewien aby zakupić te książki...Czy wg. was są one jeszcze dobre?A może polecacie inne tytuły, z tajnikami spławika i gruntu???

Dziki 

Wysłany: 15-05-07, 19:42   

Dariq napisał/a:
Interesują mnie książki poświęcone wędkowaniu, w szczególności metodą spinningową

Polecono mi 'Wędkarstwo spinningowe' Jacka Kolendowicza i "Sekrety mistrzów spinningu" Darka Duszy. Jeszcze nie czytałem choć mam, ale wiem z wiarygodnego zródła, że warto się zapoznać,

Robal 
Uczestnik Grand Prix haczyk.pl
Nocny kowboj

Wysłany: 02-06-07, 12:34   

Witam
Ja kupiłem książkę w Empiku Stanisława Stupkiewicza i Jacka Leśniowolskiego pt. "Wędkarz skuteczny". Ksiązka ma 300 stron, jest w twardej oprawie. Na początku Autorzy odpowiadają na pytania typu dlaczego łowimy. następnie opisują wszystkie wędkarskie ryby, zamieszczając ilustracje. Można tam znależć miejsca, czas oraz jak złowić dany gatunek. Póżniej Autorzy bardzo szczegółowo opisują części sprzetu. Potem Autorzy opisują takie metody jak: klasyczna metoda spławikowa, przystawka, angielska metoda odległościowa, spinning (opisują przynęty), łowienie podlodowe, łowienie w morzu, paternoster, żywcówka, drewienko, na dotyk, metoda włosowa. Pózniej opisują przeróżne przynęty i zanęty i sposoby ich podawania, skład, sporządzenie. Są tam również różne rysunki węzłów.
Polecam tą książkę, ponieważ szczegółowo opisuje wędkarstwo.
Pozdrawiam,
Robal

jaross 
nie ma jak łata:)

Wysłany: 02-06-07, 13:02   

Robal napisał/a:
Polecam tą książkę, ponieważ szczegółowo opisuje wędkarstwo.
i ja sie przykładam bo z ta ksiazka stawiałem pierwsze wedkarskie kroki :cool: a ksiazke dostałem jako jedna z wielu do nauki :cool: i jest bardzo dobra.polecam :wink:

Pi 

Wysłany: 02-06-07, 13:19   

Książki które podałeś w linkach nie są zdeaktualizowane, są idealną propozycją zarówno dla początkującego wędkarza gruntowego jak i zaawansowanych.

cysiu 
kocha wędkarstwo :)

Wysłany: 02-06-07, 13:25   

Ja również polecam tą książkę. Jest bardzo dobra.

patryk_pl 

Wysłany: 20-08-08, 19:53   ksiazki

jakie byscie polecili...? dotyczace spiningu nad rzeka najlepiej. lowie nad rzeka Pisa. jest to mala rzeczka nizinna ale wmiare gleboka...

Spinning - Andrzej Skarzyński - Krajowa Agencja Wydawnicza- Katowice 1989 rok - Wydanie I

Jacka Kolendrowicza "Wędkarstwo Spinningowe

Jacka S. Jóźwiaka "Sztuka łowienia ryb w rzece"

upatrzylem sobie cos takiego ale ciekawi mnie czy da rade jeszcze gdzies to kupic...
prosze o propozycje naparwde godnych przeczytania materialow

artech 

Ulubiona metoda połowu: spinning
Wysłany: 20-08-08, 20:35   

patryk_pl, dwa ostatnie tytuły na pewno są godne polecenia.
http://www.allegro.pl/ite...pinningowe.html
http://www.allegro.pl/ite...ak_nowa%5D.html

Info
Odpowiedz do tematu