Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sum-Wszystko o sumie !!


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

bylem wczoraj na wisle, dowiedziałem sie ciekawej rzeczy 80 % tegorocznych sumów pada na okonie, tłumaczyli mi ze okon to wróg suma bo wyjada jego ikre nie wiem ile w tym prawdy no ale bije u nas tylko w okonia , co o tym myslicie

a jesli chodzi o to czy zabrał do domu macias to raczej nie oszukujmy sie zdjęcia swiadcza o tym w stuprocentach przeciez w tle widac dom, no chyba ze ten zbiornik znajduje sie obok domu, szkoda ale z drugiej strony nie było by nic zlego ale dlaczego az dwa zostaly zabrane jeden by nie wystarczył????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

też bym jednego przynajmniej wypuścił tyle mięcha po co komu,no chyba że rodzina duża albo głodni sąsiedzi,tak czy tak gratulacje za złowione ładne sumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na wisle, dowiedziałem sie ciekawej rzeczy 80 % tegorocznych sumów pada na okonie, tłumaczyli mi ze okon to wróg suma bo wyjada jego ikre nie wiem ile w tym prawdy no ale bije u nas tylko w okonia , co o tym myslicie

a jak oni podają tego okonia ? :D tzn koreczek czy z grunciku ? żywy czy zdechlak ?

na jakie zestawy?

ja ostatnio próbowałem puszczać go na korek w głębokich główkach niestety żywczyk z niego marny( za szybko zdycha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podają go na spławiczku w miejscach na wisle takich gdzie woda kręci przy takich skarpach, wiesz do tej pory myslalem ze na zywca okon jest słaby bo ma ostrą płetwe, no ale łapie ogromne sumy, było gdzies w neci najiwekszy w tym sezonie 36 kilo a wczoraj 5 wytargali, ale dobre koleszki bo wypuszczają.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się, że nie tylko ja widzę, że zdjęcia kwalifikują się do usunięcia

pierwsze zostawiam, za ładne nie jest, ale na moje oko regulaminu nie łamie.

ale zdjęcie było zrobić nad wodą, bo napewno zaraz zostanie usuniete, czytaj regulamin wstawiania zdjęc

zgodnie z radą DAWID-a, kolego ravel, zapoznaj się z regulminem.

Mi też to nie jest w smak, bo nie jest łatwo zrobić fotkę przy nocnych połowach suma (nie zawsze się nosi aparat, zwłaszcza w nocy), łatwiej jest to uczynić nad ranem kolejnego dnia.

regulamin nie zabrania wstawiania zdjęć ryb marwych (jeżeli zamierzasz zabrać) o ile jeszcze wyglądają.... czego dowodem jest pozostawione zdjęcie ravel-a, a jeżeli wypuszczasz to musisz próbować nocnych fotek... ostatnio nawet komórki mają lampy błyskowe, więc pewnie nie jest to taki wielki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Wobler na podstawie kilku zdjęć nie wysuwaj tak ogólnych wniosków. :wink:

Dlatego napisałem:

Nie wiem czy ryby zostały zabrane do domu ale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że skoro ryba obok domu to i do patelni też ma niedaleko.

Chodziło mi o to, że te fotki nie świadczą, że wszystkie sumy są zabierane z wody. Jeden lub dwa dni pod rząd nie czynią ogółu. Ja przez wszystkie lata polowań do domu zabrałem 1 suma bo reszta była zbyt mała. Jak by mi się udało w końcu złowić ładnego to pewnie też bym go zabrał i nie czuł bym się z tym źle, bo przez wiele lat bez żalu wypuściłem ich kilkadziesiąt.

A jak ma być dobrze, skoro wszystko jest zabierane do domu
-

Do tego właśnie nawiązywałem.

Ale luz, bo nie chciałbym rozpoczynać jakiejkolwiek polemiki poza tematowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale luz, bo nie chciałbym rozpoczynać jakiejkolwiek polemiki poza tematowej.

więc waracamy do tematu ja dzis wale na nocke mam karaski od 3 cm do 15cm jedna gruntówka bedzie z małymi to moze i sandaczyk podejdzie a druga z tymi wiekszymi, jutro napisze czy coś zahaczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super i moim zdaniem jak ktoś chce brać rybę do domu to ją bierze ja od czasu do czasu wypuszczam a od czasu do czasu biorę i wnioskowanie ze nic nie bierze bo każdy bierze ryby jest głupotą bo to właśnie dziadkowie którzy łowią codziennie po kilka razy są winni wyławianiu sporej ilości ryb .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na nocke 12. 00 miałem wielkie branie, dwa razy szarpnął kabłąk wyleciał z jednej strony :shock::shock: chwila napietej zylki i luz agrafka padła, nie moge sobie tego darować ustawiłem hamulec na wytrzymalość plecionki a nie pomyslalem o agrafce i kolowrotku, w sumie to wiedzialem ze ten był slabszy bo zawsze biore dwa zestawy dobry sumowy, mocny na zywca i troche gorszy na pęk rosówek i akurat uderzył w tamten, kołowrotek do kosza moze to i lepiej kupie wreszcie dobry nowy

człowiek się uczy na błedach............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wędka FIRMY SHIMANO ALIVIO BX 12-550 SPOD

Nada się na połów dużych sumów
Nie, co prawda nie określiłeś wielkość ryb ,ale tą wędeczkę niby spod oglądałem ,bałbym się stawiać nawet na średniego suma.
człowiek się uczy na błedach...
Szkoda ze na swoich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Możesz Maniek powiedzieć jaką największą rybę złowiłeś na swojego surf jaxona
Na razie nie .
jak myślisz do ilu kg suma da sobie rade spokojnie ta wędka.
Miałem już 30-stke ,niestety plecionka marnej jakość przetarła się na kamieniach,niestety ja też uczę się na własnych błędach ,nie chciało mi się założyć cienkiej rurki izolacyjnej.Jestem przekonany że do połowu z brzegu nie ma lepszej wędki na suma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki poleciłbyś Maniek kręcioł na suma tak cena ok150 zł. I
Nie znam takiego do tej kwoty,musisz przynajmniej kwotę podwoić za 300 jest już minimum ,że nie rozsypie się na 20-30 kg rybie .
I co powiesz na Jaxon Roxan
Z wyglądu i owszem ale "bebechy"ma słabe ,ośka za cienka ,mierny hamulec ,tym co łowią "podrostki czy średniaczki ,to cicho bym polecił ,ale na dużego to wątpię czy wytrzyma jeden hol.To tylko rada ,szukali w Daiwach ale morskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.