Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódki wędkarskie -pytania i odp.


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Również rozważałem ten model ale trochę mnie martwił lekko zaokrąglony pokład. Pomyślałem, że przy dłuższym wędkowaniu na stojąco może to być pewnym utrudnieniem i konieczne może być jego wypoziomowanie.

Ja w tej łódce nie czułem jakichś niedogodności z podłogą prze spiningu. Za to można się śmiało i wygodnie położyć. Testowałem to podczas jednej z nocnych wypraw na karpiki :wink:

Dodatkowo mogę powiedzieć , że pływam na niej wraz silnikiem Minn Kota endura 30 i to całkiem przyzwoicie.

Nie namawiam , sam musisz podjąć decyzję , a tyle tych łodzi jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam. Chciałbym pokazać Wam moją łódkę, której jestem posiadaczem wraz z kumplem od niedawna.Łódka ma dł. 3.9 m, szer. 1.5. Waga 100kg.Pływam z czterokonnym silnikiem. Łowię na dużej nizinnej rzece, w każdych warunkach, silny wiatr, deszcz, duża fala. Jednym słowem, łódka idealna.Bardzo stabilna, 3 osoby spokojnie mogą spiningować na stojąco na dużej fali.Silnik spełnia swoje zadanie, idealny do trolinngu.Pozdrawiam Ps. Na ostatnim zdjęciu widać przeprawę przez jaz, kiedy stan wody był w miarę niski, teraz bywa o wiele gorzej, ale łódka spisuje się znakomicie :)

Łajba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero przeczytałem. Posiadam Necko 380 od wiosny i bardzo sobie chwalę. Pod silnikiem chodzi bardzo dobrze ale ja używam elektryka 40Lbs. Necko ma wyższy kil a ta druga bardziej płaskodenna więc nie wiem czy nadaje się tak idealnie na rzekę - niezbyt się na tym znam. Necko 380 łowiliśmy na siedząco w 4 osoby, było całkiem znośnie ale komfortowo maksymalnie we dwóch. Spinningujemy z kolegą we dwóch na stojąco (kolega 120kg) i jest świetnie. W ten weekend pływałem po Wiórach (świętokrzyskie) fala do 40cm i bardzo duży wiatr. Łodzią bujało momentami mocno ale zupełnie bezpiecznie.

Aha no i podstawowa różnica między nimi na plus dla Necko to szer. 150cm - każde 5cm to dużo.

Do kolegi Tomek_S - na tej skorupce spokojnie spinningowaliście we trzech przy dużej fali? Szacunek albo ryzykanci z Was ... choć wszystko zależy co rozumiesz pod hasłem duża fala bo my w ten weekend nie chcieliśmy ryzykować. Łódź dośc mocno się przechylała jak dla pozycji stojącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi czmiel_t :) Wczoraj byłem z kumplami na rybach i uwierz mi proszę, że łódka ani razu nie dała mi powodu do obaw. Ma wysokie burty, woda była w łódce, ale tylko deszczowa ... Na ostaniej fotce widać jaz, fotka była zrobiona latem, wczoraj na rzece po której pływamy, był stan alarmowy ... Aż huczało od wpadającej wody, mimo to przepłynęliśmy bez problemu ... ( strach był, nie powiem ... ;) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
.Ludka 2,70 dl,1,25szerokosc,45wysokosc.
Pływałem czymś podobnym po Odrze :lol: na letniej [spokojnej] wodzie ,na całe szczęście nie wędkowałem tylko lokalizacja miejscówek na echo , w dwie osoby to strach w oczach. :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zima.czas pszemyslen i decyzji.Na wiosne napewno bede plywal po wisle.Zwiekszenie lodzi to niejest taki problem,niechcialbym kupowac wiekszego silnika,,,ciezar,spalanie no i koszty juz wieksze.Mysle sobie ze taki 2,6 spalinowy to wystarcza na wisłe nawet do wiekszej lodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. A co myslicie o takiej lodzi , niby nowość -materiał polietylen ale bardziej chodzi mi o plywalność na rzece ( Odra) z spalinowym 6 KM. Bardzo prosze o porady. Jestem w kropce miedzy tym a pontonem od Zodiaca. Pozdrawiam. /www.sorba.pl/Katalog-lato/Lodzie/Lodz-polietylenowa-NOE-duza-350.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.PINIU pszegladałem stronę z łodziami ,,sorba ,,dosc dobry wybor co do łodzi.miałem jakiś czas temu ten sam dylemat,,,co kupić?jakiej wielkości ? jakiej mocy.jezeli masz dobry transport to skłaniałbym sie do kupna łodzi.łodz jest stabilniejsza niż ponton.Ja troche poczytałm ,popytałem i kupiłem łodz 3,10x145 i silnik 5,czekam teraz na wiosne ,co bede mogł zwodować i sprawdzić co kupiłem.szkoda tylko ze w tym temacie mało forumowiczów sie wypowiada,wtedy łatwiej jest podjąć decyzje.jak coś kupisz daj znać.miłego pływania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajac222. Witam. Wiesz ja mam juz jedną łódkę płaskodenna o dł. 2.6 która plywam po jeziorach wszystko jest ok (fajna bo lekka i wchodzi mi do busa). Na elektryku min kota 36 lbs smiga ale na rzece próbowałem - elektryk jest za cienki a suzuki 6 km. topi mi łódkę. (za duzego ma buta) Musze teraz wymienic na cos co połączy mi dwie wody (jezioro i rzeka). a i niebedzie za ciezkie bo z reguły na ryby sam smigam. dumam jeszcze nad pontonem zodiaka ale jest 2 razy droższy od tej łódki. U mnie chłopaki znad wody pozmieniali łódki na pontony i są bardzo zadowoleni . Ale dla mnie to dalej ponton o którego trzeba bardziej dbać a z tym bywa różnie . Kupić coś za pare tyś, a potem sie rozczarowac to troszke lipa. Kupiłbym ta łódkę jakby był film jak pływa , chyba zadzwonie do szefa sklepu aby zamieścił taki film( Chwalą się ze smiga dobrze -niby do strazy poz. duzo sprzedaja) . Może jeszcze ktoś doradzi coś na temat tego u-bota. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz drugi !!!!! Moderatorze TOMIK !! Jeśli rajcuje Cie kasowanie postów to sobie kasuj tylko napisz za co ...!! Chłopaki mam problem.. Dotyczy on zakupu łodzi.. a dokładnie

jedną z tych dwóch !!! Którą byście wybrali ? Mam silnik Wietierok 8

koni także myślę że to chociaż trochę popływa.. Tutaj łodzie :Pierwsza łódź wiosłowa wędkarska o nazwie Scout 360 cm długości, tutaj link:

http://allegro.pl/lodz-wioslowa-wedkarska-scout-360-wiosla-i1476561595.html

i druga łódź wiosłowa Alfa 360cm długości która jest w tym linku http://allegro.pl/alfa-360-promocja-i1469293441.html Są to

łodzie jak widać praktycznie z identycznym środkiem. Zastanawia mnie tylko ty wysokośc burty w łodzi Scout. Wygląda trochę dziwnie, nie uważacie ? Cena wyjdzie

podobna i jednej i drugiej.. tą Scout widziałem dzisiaj na żywo i

prezentuje się naprawdę dobrze ale coś mnie też skłania do tej Alfy..

sam nie wiem :/ Pomocyy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to mi tez alfa sie lepiej podoba zwlaszcza w kolorze zielonym. :grin: . to cos na wzór corsivy 363 która mial mój kuzyn. Pływalem na takiej z mercurym 6 km na odrze (Słubice) we dwoje dawała rade. ja osobiscie co do tych 2 to kierowałbym sie wagą łódki bo na rybach tej corsiwy to się natargałem- niezawsze da się podjachac blisko wody. alfa jest jednak o 15 kg lzejsza , a to duzo . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś dokładnie tą łódź ALFA 360 ? Czy Corsive 363? Dowiedziałem się ciekawej rzeczy o której wam powiem :) Łódź Cosrsiva 363 została zaprojektowana przez samego Artura Grugela szefa firmy Corsiva Yachting. Łódź sprzedawała się znakomicie.. Można ją nabyć nawet na terenie niemiec skąd były importowane z Polski. Po czym 7 konkurujących firm z okolic Chojnic skopiowało projekt i stworzyli forme do odlewu tej właśnie łodzi tylko że pod inną nazwą... Facet powiedział że słowo Corsiva powoduje u niego uśmiech na twarzy a zarazem smutek i żal.. Oryginalna forma została odsprzedana zaprzyjaźnionemu projektantowi i jest jeszcze możliwość zamówienia oryginalnej corsivy 363 pomimo że jej produkcja już przeszła do historii. Jakby ktoś chciał to dam namiar na gościa. Cena około 2800zł gdzie nowa corsiva kosztowała u producenta 3600zł. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wizycie na haczyku zakupiłem Lambdę od krugera cena i parametry OK na wodzie spisuje się znakomicie i z tego co się orientuję cena jest atrakcyjna jej parametry to 390 x140 ,100 kg wagi jak podaje producent wpisz w wyszukiwarce kruger chojnice tam na stronie będzie lambda ,kolega z forum pitpower też taką ma ja posiłkowałem się jego wiedzą na temat tej łódeczki i nie żałuję wydanej kasy pływam po jeziorze na spalinie 3,5 Km śmiga że aż hej.Zimą można cosik utargować u sprzedawcy więc... z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co myslicie o takiej lodzi , niby nowość -materiał polietylen ale bardziej chodzi mi o plywalność na rzece ( Odra) z spalinowym 6 KM. Bardzo prosze o porady. Jestem w kropce miedzy tym a pontonem od Zodiaca. Tutaj jest adres w celu oglądnięcia łodzi !!!! Łódź NOE duża http://www.sorba.pl/Katalog-lato/Lodzie/Lodz-polietylenowa-NOE-duza-350.html

Sorki inaczej niepotrafię wkleić :oops: Pozdrawiam.

Link poprawiony i opisany wg regulaminu; madi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenyn. Poczekaj chwile. Dzisiaj dzwonilem do szefa sklepu z prosba o filmik pogladowy na temat pływalnośći tej łodzi. :shock: Popatrzymy jak smiga z spaliniakiem i bedzie wiadomo czy brać. Gość jest nawet w stanie dac łódke na próbę - jakby cos to w ciagu 3 dni mozna niby zwrócić . Ale po co to wozic. Ja tam czekam na film. Dam znac :lol: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taką łódkę? ŁÓDŹ DELFIN 390 http://allegro.pl/show_item.php?item=1476348459 Opisujemy wstawiane linki,madi

Poważnie zastanawiam się nad jej kupnem, lecz żeby ją obejrzeć mam do przejechania 500km. Będę pływał przeważnie sam na elektryku po rynnowych jeziorach gdzie fala czasami jest duża. Nie jest to ideał dla samotnego spinningisty lecz latem będę zabierał żonę i dwóch synów. Ławeczki z przodu będą w tym celu lepsze niż z tyłu. O spalinie nie na razie nie myślę bo nie wolno, może dziobowy elektryk MinnKota PowerDrive (w przyszłości). Co o niej sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.