Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje za szczupłego. Ładny. Wiem o którym stawie myślisz. Jeżeli myślisz o tym stawie gdzie jest woda w kolorze szmaragdowym to o karpiu zapomnij. Staw zarośnięty, karpia nie wyciągniesz i przynęty nie położysz na dnie. Proponuję wybrać akwen o dnie raczej spokojnym, bez zaczepów. Wtedy łowisz spokojnie wiedząc że przynęta nie wisi w toni na jakiejś trawie. Co do wysiedzenia karpia. Tutaj już zależy wszystko od tego czy będzie żerował. Spotkałem kiedyś karpiarzy którzy siedzieli 5 dni. Nęcili na bieżąco grubą zanętą (tak jak pisałem w ostatnim poście). W pierwszym dniu trafili na brania i wyciągnęli przez noc 6 szt. 4-11 kg. Przez kolejne dni totalna lipa i w ostatnim dniu mieli jeden odjazd. Jeżeli mogę Ci zaproponować to próbuj na proteinę o zapachu (halibuta,krewetki,małży). Tym też nęć. Ja wybieram się na zasiadką pod koniec sierpnia, teraz mam gości z z zagranicy i wiadomo... o rybach nie ma mowy, ale jak się uda to może wyskoczę na jedną noc w piątek na wywózkę na suma, również na Pilce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Na Mazurach ( tak na prawdę to było już Podlasie, Augustów itp..) przy jeziorku który byłem to mase wzdręgi i płoci. Wszystko tak do 20cm. Brało regularnie.

Później się okazało ze jeziora dość przeławiane sieciami .To gospodarstwu rybackie, kilka jezior, płaciło się za wędkowanie osobno.

Żadnych okazów nie wyciągałem :-( ale widoki przepiękne :-).

Niestety poczułem co to znaczy prywatny dostęp do jeziora i zacząłem inaczej patrzeć na nasze wolne tereny. Prywatne brzegi , prywatne pomosty , miejscówek dzikich prawie zero.

Szanujmy PILCE :-)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Aregmax. Trzeba doceniać dziką naturę Pilc. A okazy tam przecież pływają, więc zawsze jest szansa powalczyć z potworkiem. Ja zaczynam przygodę z karpiarstwem.... Zobaczymy co z tego wyniknie. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło żwirowni odbijasz nie w prawo jak na "trójki" tylko jedziesz prosto, później jest kawałek asfaltu, później w prawo i taką polną drogą. Do końca nie jechałem i nie wiem dokąd można dojechać, ale droga jest po łące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o którym cyplu mowisz ? o plazy ? bo na tym cyplu nikogo nie ma ;) bylem dzisiaj do 13 i kicha 3 plotki malutkie pare wzdreg i 2 leszczyki wielkosci mojej dloni. Na spining kicha ani pstryka. Na plazy byli jacys kolesie co im pontot spier... z brzegu i koles w plaw za nim plynal i w zatoczc jeden ale takie efekty mieli jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom666, dzięki za wyłapanie błędów, część numerów została dopisana z postów forumowiczów i się wkradły.

Teraz po po poprawce podejrzana jest '15" - to chyba będzie nr 11, jeśli ktoś wie to dajcie znać. Niestety tam stoi pusty słup z jednej strony i brak numeru.

A ten na samej górze to może 15 właśnie.

PS - widziałem dziś nową tabliczkę "własność straży pożarnej.." przy 13, ktoś coś wie o co kaman?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wybrałem sie dzisiaj na małe rozpoznanie terenu.Na stawie nr 1 na plaży,3 kempingi i kilka namiotów,muzyka na full,więc kicha totalna.Pojechałem asfaltem na druga strone i tam nie było kompletnie nikogo.Na cyplu piekna miejscówka była pusta ale mocno wiało w twarz.Pojechałem na 7 i 8 a tam juz było więcej ludzi.Potem chciałem dojechac do bardziej odległych stawów ale koles co siedział na 3 odradził mi abym pchał sie dalej bo na bank sie zawieszę.Odpusciłem i zostałem na 3c.Efekt,2 płocie,,ok 15 cm,3 wzdręgi i 1 okoń,oczywiscie mikro.Szukałem miejsca na nocke ale w końci nie wiem gdzie sie ustawic,mysle ze bedzie to jednak 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nocki na pilcach to wszyscy jednym glosem mowia ze.... w nocy NIC NIE BIERZE !!! kompletnie zadnych bran. Brania zaczynaja sie godzine po wschodzie slonca i pod wieczor. To nie ty stales takim chyba terenowym na 1 z drugiej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z tą nocą to bym się nie do końca zgodził. Zależy o jakiej rybie mowa to raz a dwa pora roku. W maju w nocy chłopaczek z Barda ciągnął karasie po 3 kg, leszcze po 4 kg i ładne karpie. Ja osobiście kilka razy w czerwcu sandacze, wszystko w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.