Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Byłem w zeszłym roku na 12 - staw bez dopływu, z tego co pamietam bardzo niski stan wody, a od strony rzeki strasznie zamulony (praktycznie kałuża). Widziałem wówczas śniętego karasia ok. 35cm (piekny byczek), były tam tez wbite widełki na wędkę więc pewnie ktoś coś poławiał. Byłem wówczas ze spinem, rzuciłem parę razy ale sam zaczep, pełno gałęzi przy brzegu.

A staw 11 jest połączony z 13b, ale jaka jego głębokość nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, 12 teraz to dość płytki staw, miejscami kałużasty tak jak pisze Jareksm2, przynajmniej podobne wnioski wyciągnąłem z wypadu ze spinem w tym roku. Wygląda że Nysa zrobiła sobie skrót przy którejś tam powodzi i naniosła kupę materiału, przeszla na wprost tak jak wynika z mapy. Dokładniejszego rekonansu już nie robiłem, może jakieś ciekawsze miejsca jeszcze są ale trzeba rzucać trochę dalej centralnie żeby sprawdzić. Ogólnie na minus :neutral:

To nie ten sam staw jak lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie bylem na wiosnę na 11 i faktycznie jest płytko,widać piach naniesiony przez rzekę, brała sama drobnica praktycznie za każdym rzutem na koszyk Odwiedziłem ten staw z sentymentu, dawno dawno temu brały piękne szczupaki.

Natomiast 12(tzw.pompy) słynęła z pięknych karpi i widać było tyczki(markery?) w wodzie czyli nadal muszą tam pływać :)

Świerze wieści to dzisiaj udało mi sie po pracy podjechać na godzinkę z żywcówka na 7, efektem jeden szczupły niewymiarowy.

2 koledzy od rana na spina 3 szczupłe 56, 50, 48 i kilka mniejszych chodzili po większości stawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! wczorajszy wypad z kolegą z forum Nalewatorem jak najbardziej udany. Pogoda dopisała i brania tez. Ja 3 szczupaczki najwiekszy 45 cm i 2 okonie najwiekszy 33 cm. Kolega Nalewator porządna obcina gumy i szczupaczek i jeszcze kilka pukniec. Wypad bardzo fajny i do nastepnego spotkania nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem, na Pilcach tylko jedno auto widziałem, wieje tak mocno, że nie było nawet szans złapania żywca na bata ( myślałem, że go połamie ) na spina żadnego bicia. po 2 godzinach zwinąłem się nie było sensu. Czekam na poprawe pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... ja również wędkuje na pilcach-głównie na nich. Podobnie sytuacja wygląda u mnie. Od dwóch tygodni cisza. Moim ulubionym stawem jest tzw. cmentarz i 14 (ostatni po lasem) Po obiadku wybieram sięz żywcówką także sie pochwale o ewentualnych wynikach ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka petro_dls,

Byłem wczoraj na jednynce ze znajomymi (bardziej dla relaksu niż dla wedkowania). Tylu ludzi jeszcze nie widziałem, po prostu CHINY :mrgreen: Efektów nie miałem, żywcówki nie rozkładałem z czystego lenistwa, a na pickierka ZERO.

Spotkałem ekipę spiningistów w tym jednego totalnie przemoczonego :mrgreen: , chyba mała kąpiel. Ich łupem padł szczupły 50+

Tak z czystej ciekawości kol.petro_dls, poławiasz coś na 14 ????? Bo ja nigdy nie miałem tam szczęścia, a z róznych źródeł dochodzą mnie sprzeczne info o rybostanie. Jedni mówią że lipa i do tego brak przepływu daje swoje, inni zaś odwrotnie - zachwycają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedziele połazić ze spinem. Efekty prawie żadne 1 niewielki szczupaczek może miał z 20cm zaatakował gumę przy wyciąganiu z wody na stawie nr 14. Byłem też na 13a i 13c i zero. Ludzi tyle co było to nigdy nie widziałem praktycznie co chwila spiningisci zamieniali się miejscami ,w co lepszych stali z żywcem i nawet spotkałem jednego muszkarza. Efektów nikt nie miał. Jak jechałem na łowisko koło 3c mijałem gościa co niósł szczupłego na oko 65cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :smile: mam pytanko takiej treści: mój wujek nie opłacił w tym roku karty z powodów finansowych (chociaż 200zl na rok powinno sie znaleść :razz: ) i tak mu opowiadałem o plicach a dokłądnie o stawie DZBANOWSKIM czy on mógły tam łowic nikt go z tamtąd nie pogoni???????? a może znacie jeszcze jakieś stawy na których można łowić bez karty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.