Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Potwierdzam to w 100%, że na dzbanowskim i cmentarnym wystarczy sama karta wędkarska, nie trzeba mieć opłaconych składek PZW, ponieważ te zbiorniki są własnością skarbu państwa ,chociaż zasady wędkowania obowiązują normalnie wg. regulaminu amatorskiego połowu ryb. Byłem wielokrotnie kontrolowany na tych zbiornikach i zawsze pokazywałem tylko kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk,

Trzeba sprawdzić dokładnie użytkownika tych terenów.

Jeżeli wody należą do Skarbu Państwa to muszą być pod zarządem trwałym zapewne RZGW - Wrocław, chyba że są w użytkowaniu wieczystym np.: żwirowni Pilce.

Z tego co wiem Dyrektorzy RZGW wydają odpowiednie zarządzenia określające „Zasady sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb na wodach, co do których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektora RZGW, do czasu wyłonienia w konkursie ofert użytkowników obwodów rybackich” tam też zawarty jest cennik zezwoleń (o wiele droższy niż wody pod zarządem PZW).

Jeżeli tereny są w użytkowaniu wieczystym np.: Żwirowni - to sytuacja może wyglądać tak jak opisał to Pilczyk, pod warunkiem że żwirownia nie wprowadziła tam zakazu.

Zgodnie z Art. 7. ust 2. Ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym

"Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej ,,kartą wędkarską" lub ,,kartą łowiectwa podwodnego", a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, No prawda jest taka, że np. na dzbanowskiej żwirowni są tablice, które informują o zakazie wstępu na tren kopalni, mimo to wędkarze zapuszczają się do linii brzegowej i łowią. Kiedyś podczas kontroli braci z kamieńca oraz kontroli społecznej straży rybackiej zapytałem się wprost jakie muszę mieć dokumenty aby łowić na żwirowni dzbanowskiej. Za każdym razem odpowiadali, że muszę mieć tylko kartę wędkarską, że składki ich nie obchodzą, no ale warunki połowu ryb nie ulegają zmianie, czyli wszystko wg. regulaminu amatorskiego połowu ryb. No i jeszcze raz powtaezam, tak na prawdę nie mozna łowić na żwirowni Dzbanowskiej ponieważ kopoalnia umieściła tablice z zakazem wstępu. dziwne tylko, że na swoich stronach internetowych chwalą się o przyjaznym nastawieniu do środowiska, a co im przeszkadza, że na nieczynnej żwirowni dzbanowskiej czy na cmentarnym ludzie sobie łowią? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, ja patrzę na to z innej strony - tablice tablicami ale kopalnia nigdy nie robiła kroków żeby komuś w łowieniu bezpośrednio przeszkadzać, przepędzać itp. Więc to tylko taka teoria. Za to zgodzę się z tobą , chyba pisałeś kiedyś, że usypywanie tych wałów to jakaś porażka. Pewnie jest tak zrobione żeby było taniej (kiedyś tez słyszałem o tym że to przyszłe wały..lub tak zwane 'magazyny ziemi' na wały) i nie wiem czy tak na prawdę wszyscy przegadali ten temat. Bo się zrobiło tylko paskudnie, krzywo itp.. A z tego co się mówiło to pieniedzy na ten nowy zbiornik dalej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w porojekcie zagospodarowania przestrzennnego gminy sa plany zbiornika retencyjnego, pewnie dlatego zaklad gorniczy przeznaczył południowy brzeg pod zwałowisko, szkoda bo atrakcyjność tego łowiska spadła z uwagi na brak dostępu i utrudniony dojazd :/

slyszalem ze były zarybienia na pilcach karpiem ktos cos slyszal ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, zgadzam się z Tobą, że kopalnia nie robi problemów wędkarrzom w sensie, że ich przegania ze swojego terenu. Te tablice są dla krycia ich własnego tyłka gdyby zdarzył się jakiś nieszczęśliwy wypadek wędkarzowi czy turyście na terenie kopalnii.

Fakt faktem, że usypując te wały utrudnili dostep do wody.

ronaldo22, może i masz rację z przeznaczeniem tego miejsca na zbiornik retencyjny, chociaż kiedyś słyszałem, że zbiornika nie będzie, ponieważ jakiś ornitolog z Wrocławia odkrył stanowiska lęgowa ptaków na wyspie, powycinali drzewa, zostawili niewielkie kikuty drzew. Także nie wiem gdzie leży prawda.

Szkoda, że taki piękny zbiornik jest mało dostepny dla wędkarzy i nie wiem co się stało, że od 3 lat może czterech łowię coraz mniej ryb, a może to tylko ja mam mizerne efekty tam, czy podzielacie moją opinię? :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilczyk, jeśli chodzi o Dzbanowski to jesteś jednym z najlepszych 'barometrów' ;-) połowów.

Kiedyś było tam dużo wody z płukania (to te piaski od strony kopalni). Słyszałem opinie że to mogło mieć znaczenie na rybę i tarło ale tutaj przydałyby się fachowe opinie ludzi którzy się tym zajmują.

Jeszcze 4 lata temu widziałem tam porzucone mniejsze siatki kłusoli, takie rozwieszane na styropianie.

Odnośnie zarybiania ... patrząc na wasze posty z Korytowa to chyba powinno się zarybiać w tajemnicy a po pół roku upublicznianć sprawozdanie i fotorelację :-) (a to że tajemnica długo się nie uchowa to inna rzecz ale może więcej ryby do mrozu przetrwa..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, dzięki za uznanie :), zniechęcił mnie ten zbiornik Dzbanowski, ale od czasu do czasu popróbuję , oczywiście w przyszłym roku. Może kopalnia wybija prądem, albo faktycznie kłusownictwo na szeroką skalę. Masz rację, że może ktoś odezwie się i wytłumaczy nam problem z rybami na Dzbanowskim, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to w 100%, że na dzbanowskim i cmentarnym wystarczy sama karta wędkarska

Dzwoniłem dzisiaj do PSR i potwierdzili, że można tam łowić bez opłaconej składki. Wymagana jest biała karta. Cmentarny, pomimo tego że płynie przez niego Nysa nie jest brany pod uwagę jako jej część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że na Cmentarnym może czaić się niezła ryba

Jak jest woda, to na pewno jest ryba. Ta masa zatopionych drzew musi kryć niezłe okazy. Problem tylko z ich wyjęciem. Ja jutro podjadę ze spinem, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.