Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Ciekaw jestem czy na Pilcach w zimie dużo wędkarzy łowi na lodzie? Nigdy nie łowiłem na lodzie, chociaż otarłem się o mróz przez dwa dni w marcu :) Z tego co zapowiadają w prognozie pogody to idzie zima i mrozy. Powiedzcie czy zbiornik w Topoli zamarza całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder2010, Na pilcach pewnie więcej śniegu niż lodu, to dopiero parę dni przymrozku. Specjalistą nie jestem ale wydaje mi się że wejście na lód nie byłoby zbyt powazne :wink:

A co do dojazdu to zależy jakie autko 4x4, audi quatro jest za niskie i powiesi sie na śniegu, a terenówką - dojedziesz bez problemu. Ale w tym specjalistą jest kol. nalewator. Dawał rade w ciężkim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staliśmy się posiadaczami małej łódki, czy możecie koledzy doradzić po których stawach najlepiej popływać żeby sobie połowić. Chodzi tu u spokojne łowienie a nie przeszkadzanie sobie nawzajem z brzegowcami. Mam tu na myśli miesiące wiosenno-letnie (maj, czerwiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to im większy staw tym lepiej. Mnie korciło popływanie na Cmentarnym , niestety bylem tam i nie ma jak za bardzo lodki zwodować. Jakby się uparł to można jakoś (łajba 3.10m) ale trzeba ja nieść kawałek do wody i raczej strome zejście,z przyczepy nie ma szans zwodować. Im łajba mniejsza tym lepiej . Podobnie na Dzbanowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My myśleliśmy o stawach nr 7 i 9. Niestety sporo się na nich pozmieniało od czasu gdy mieliśmy po 18 lat. Rybostan się zmienił. Czy możecie mam coś podpowiedzieć jeśli chodzi właśnie o te stawy. Jak z głębokością i co najważniejsze jak z rybkami. Nie chodzi tu o napchanie sobie zamrażarki tylko o połowienie i nałowienie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie sugerowałbym dzbanowski lub ewentualnie 3d bo będą również ok na weekendy. 7, 9 to raczej na dni robocze jeśli jest szansa że nie będzie osób na brzegu i nie trzeba się domyślać gdzie ktoś gruntówkę zarzucił i pływanie mocno centralnie.

Na dzbanowskim można się będzie trochę poprzemieszczać.

A z tym połapać i nałowić na Pilcach :-) to jak wiesz jest różnie, złotych stawów nie ma :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się dzisiaj na stawy 9 i 8 w celu sprawdzenia lodu.Okazuje sie że byli juz odważni którzy wywiercili kilka otworów na srodku akwenów,jednak nikt o efektach nie informował.na chwile obecną lód jest zbyt słaby aby sie wybierac na połowy.Podjechałem także na Topole ale tam od strony "garbatego"prawie nie ma lodu a woda idzie dośc mocno.Spotkałem "kamikadze"pod mostem który rzucał na białą rybe wsród kry lodowej :mrgreen: he he,efektów zero. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na 13b połowić z lodu, podobno duże płocie brały, ale niestety po wejściu na lód wj*bałem się do wody na 2 metry i tyle było z łowienia :/ Cały sprzęt mokry, teraz się wszystko suszy...

Omijajcie ten staw w zimie z daleka! :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

feeder2010, ja niestety nie jestem zwolennikiem połowów zimowych (może przez naciski mojej żonki :razz: ) więc nie mogę się niczym chwalić, ale z chęcią przyłączam się do Twojego postu i zachęcam do opisywania wrażeń połowów pod-lodowych. :mrgreen:

:mrgreen::mrgreen:

Pozdro dla Pilcomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam!!!!!!!!!!!! pomimo ze jest zima ale chciałbym sie juz dowiedziec chodzi mi o staw nr 1 :cool: chciałbym wiedziec gdzie jest głeboko gdzie płytko podobno jest tam spori lina czy to prawda?? kiedys byłem tam raz od stroby uliczki która prowadzi dojazd na inne stawy na przeciwko stawów 3b cos takiego po prawej trzciny po lewej wyspa nie duza zlowiłem tam szczupaka ale z gruntu nic a nic nie tyklo taki kolega którego tam poznałem mowił ze jest tam głeboko 4 metry ale czy to az tak duzo zeby ryba nie brała?? :neutral: woda czusciutka znowu kiedys byłem z drugiej strony bardziej od nysy i woda była zmecona czy tak zawsze jest na tym stawie ?? od strony nysy widziałęm własnie duzo okoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johny476, stawy pożwirowe Pilce nie są zasilane przez Nyse, tylko przez kilka małych dopływów:

-rzeczka chyba "Ożarówka" to główny dopływ - wpływa do stawu nr 8 dalej 7, 6, 4, 13 przez las i do Nysy;

-zasilenie stawu nr 9 przez jakiś strumień od strony pól i dalej do 8 (cieniutki strumień) a z 8 dalej jak wyżej,

-staw nr 3a z tego co pamiętam jest chyba zasilany od strony kopalni, dalej wpada do 3b, 3c, 3d, 4, 13 przez las i do Nysy,

Zastanawiam się gdzie zasilany jest staw nr 1 (nie kojarzę) bo z jedynki woda wpada teraz częściowo do 3c, a częściowo do 2, a z dwójki do 3d.

Staw nr 1 wg. mnie nie jest zasilany przez Nysę, a jej mętna woda może brać się z dopływu ze stawu kopalnianego na którym trwają prace. A te stawy są zasilane chyba przez wodę źródlaną przepływającą pod droga i dalej do dzbanowskiego itd.

tak to wygląda w skrócie :mrgreen::mrgreen: .

Acha zastrzegam, ze mogłem coś pogmatwać. :mrgreen:

Co do głębokości bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz troszkę historii stawów PILCE:

- ja doszukałam się wzmianki, że stawy powstały w latach 90 XX wieku źródło: Wikipedia, ale od miejscowego bardzo sędziwego wędkarza (mam nadzieję że jeszcze się z nim spotkam) z którym spędziłem kilka godzin na pogawędce usłyszałem, że w latach 1946 - 1947 kiedy się sprowadził i aktem nadania otrzymał gospodarstwo rolne w tych okolicach, staw nr 13 już istniał.

Więc jaka jest prawda???? Zachęcam co wrzucania ciekawostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2, ja łowiłem na pilcach w latach 70, jak długo istnieją stawy tego nie wiem. Pilce są dość płytkimi stawami, maksymalnie do 3 metrów głębokości, zresztą co rok są płytsze. Jeśli chodzi o zasilanie stawu 1 to raczej przez Nysę ale nie górą lecz dołem. Podobnie jest na stawie w Dzbanowie koło boiska, pomimo że ten staw znajduje się blisko kilometr od Nysy, jego poziom związany jest ściśle z rzeką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pamietam na stawie nr 1 wybijało źródełko, które zasilało go w częśći "N-W", prowadzila tam droga, wjazd na początku pilc od strony suczki i dojeżdżało się dokładnie w to miejsce w sam narożnik stawu. Ciężko powiedzieć jak to teraz wygląda,na pewno wybiorę się tam po zejściu lodów. Po powodzi w 97 ,nysa zrobiła 4 koryta, praktycznie niszcząc całkowicie wioseczkę Pilce , a staw nr 1 zmniejszył się gdyż rzeka naniosła znaczne ilości osadów na jego zachodniej stronie.

Moja pierwsza wyprawa wędkarska z kolegą była na ten staw, pamiętam rzuciliśmy ciasto z chleba, sam ciężarek i haczyk, nie mieliśmy nawet wędki.

bo 20 minutach uczepił się ok 30cm leszcz, po powrocie kolega dostał lanie bo rodzice się dowiedzieli, że pojechaliśmy bez pytania:) :lol:

Było mnóstwo ryby na tym stawie, okonie 35-40 cm to była norma na żywca, liny, karasie,dużo kiełbia,słyszałem opowieści o metrowych szczupakach i połamanych kijach bambusowych.

w ubiegłym roku ,byłem kilkukrotnie na dawnej "świniarni", łapałem głównie leszcze, czasem uczepił się okonek jako przyłów, ale to na feederka z zanętą typowo leszczową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie słyszałem o dużych szcupakach :grin: własnie kolega którego tam poznałem opowiadał mi ze kiedys przyjechali jacys goscie chyba łódka i wyciągali takie sztuki ze on tylko w telewizji takie widział tak przynajmniej mówł :smile: ja tez nie wiem czemu ale mam sentyment do tego stawu i w tym roku raczej tylko na niego bede sie wybierał na jesiotra :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.