Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dzisiaj nocka na 1ce, przyjechaliśmy koło 19 i fartownie znaleźliśmy miejsce między "biwakowiczami". Z jednej strony umilało nam czas ciężkie techno a z drugiej nowe "dicho" :lol: Bardzo dużo brań ale niestety sama drobnica albo nietrafiliśmy z zanętą albo takie miejsce ale fakt faktem, że krasnopiórki wielkości połowy dłoni brały co rzut i nie przestraszyła ich nawet wielkość przynęt. Dodatkowo dwa leszczyki ok 25cm. Noc bardzo ciepła, na szczęście nie padało. Po Waszych postach byłem pełen obaw jeśli chodzi o Pilce, staw nr1 i niestety wszystko potwierdziło się w 100%. Z utęsknieniem czekam września, kiedy zniknie wszędobylski zapach grillka :lol:

A jak Wasze wyniki, ktoś łowił tej nocy na 1ce? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie urok Pilc. Panowie nie ma to jak na jesień w ciągu tygodnia. Zawsze jak przyjeżdżam to max spotkam dwie osoby. Cisza spokój i wszystkie stawy dla mnie. Taką dyskotekę na Pilcach przeżyłem nie raz, miała to być nocna , cicha i spokojna zasiadka, a skończyło się jak na stadionie pełnym kiboli. Potem tylko śmieci tyle, że tirem tego nie wywieziesz. Otrzymałem info od znajomego który był wczoraj na Kozielnie i... są dobre wieści. Ruszył się sandaczyk. Zaczynają łowić z wywózki, temperatura wody spadła. Jak dobrze pójdzie to za tydzień ląduję na zasiadce, kto wie... może dwie nocki... ? ! :) Pozdrawiam i do zobaczenia na Pilcach, na jesień na pewno nie odpuszczę, jak co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem z czwartku na piatek na 1 ,złapałem 14 leszcy 25-30 cm,i 1 okonia 30 cm który wział na sciaganą wzdrege która wczesniej wzięła,na brzegu wypluł ją.Poza tym kilka nie zacietych brań i 2 zerwane przypony przy zacieciu.ogólnie w nocy 0 brań,wszystko po południu i od rana.Noc była bardzo ciepła i cicha poza głosna ekipą na przeciwko(plaża)widocznie przepłoszyli ryby na moja stronę :grin: Po sasiedzku karpiarze tez cos wyciagali nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzbanowski to chyba wody Skarbu państwa, ale nie wiem na 100%. Nie są tez pod opieką PZW. Tak czy siak, karta obowiązuje ale tzw. biała czyli bez opłat. Art. 7 ust. 2 Ustawy o rybactwie śródlądowym:

Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający

do takiego połowu, zwany dalej „kartą wędkarską” lub „kartą łowiectwa podwodnego”,

a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa

– posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy udzielam 100% odpowiedzi jeśli chodzi o dokumenty wymagane na Dzbanowskiej, wymagana jest tylko karta wędkarska bez opłat członkowskich PZW, pytałem się wielokrotnie ile razy byłem tam kontrolowany oraz wysłałem maila do PZW Wałbrzych i potwierdzili to. Dzbanowska jest wodą skarbu państwa i normalnie obowiązuje tam regulamin amatorskiego połowu ryb. Wymagana jest tylko karta. Kontrole są bardzo często, w tym roku byłem jużtam 4 razy kontrolowany, 3 razy była to społeczna straż rybacka z Kamieńca i raz z Kłodzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy czy ktoś mógłby wytłumaczyć jak dojechać na cmentarny? W piątek postanowiłem się wybrać na nockę na cmentarny i tu zonk...nie mogłem w żaden sposób dojechać na miejsce. Korzystając z mapki z forum wywnioskowałem, że dostanę się tam od strony 1ki czyli wzdłuż kopalni i zamiast skręcać na jedynkę (plaża) dalej drogą i tu koniec, droga zawalona, próbowałem odbijać w prawo ale najpierw dojechałem do rzeki a później na drugą stronę jedynki. Na mapce wyglądało to tak prosto :wink: Czy próbował ktoś tam dojechać od strony Dzbanowa? Drugą kwestią jest to czy ktoś ostatnio łapał na cmentarnym, jak wyniki? Zbiornik wygląda zachęcająco, bliskość rzeki, na pewno po powodziach trochę ryb uciekło ale i sporo wpłyneło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.