Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

E tam nieprawda. Oczywiście, że C&R ma szanse powodzenia, i ja też jestem za C&R, szczególnie dzikich łososiowatych i lipieni. Po prostu moda na C&R przyjdzie i do nas ale na to trzeba czasu i że to tak drastycznie powiem, odejścia starszego pokolenia i starych przyzwyczajeń. Powiedzcie ile lat ma C&R w Polsce 5 max. 10? Nie da się na siłe wszystiego wprowadzić, szczególnie gdy po PRLu zostało nam dziurawe prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych jest to zdobycie pożywienia

Dla mnie to już nie jest wędkarstwo.

dla drugich hobby połączone ze zjedzeniem świeżej rybki

Wszystko jest dla ludzi ,ale ,żeby robić to z umiarem i nie brać wszystkiego co tylko pływa do siaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość FALUBAZ_ZG
cytowanie mnie i odpowiedzi na moj temat są troche nie fair.

Przestan sie mazac, chlopaki nie placza.

Poza tym fair bylo obrazac innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid pomyśl logicznie i z życiem ty łowisz i wypuszczasz i co masz z tego??? a twój kolega i inni wędkarze złowią tą rybę co wypusciłeś i zabiorą i smieją się z ciebie jak wypuszczasz bo oni zabierają i mają po takich jak ty wędkarzach " żniwo" ...... Tak jest i popatrzmy trzeżwo sobie w oczy jak jest naprawdę .

A mnie takich ludzi jest żal. Na szczęście coraz więcej jest takich co się śmieją, że ktoś weźmie 40 cm pstrąga i prawie nic z tego nie będzie miał tylko cieżki do pozbycia się zapach ryb na rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wypuszcza to i dzięki niemu tez z tym się musisz zgodzić

Nie mogę się zgodzić z logiką, że wypuszczanie ryb poprawia rybostan, bo logiki tu nie ma. Pisałem już wiele razy i nie lubię się powtarzać, ale jeszcze raz:

Jeśli wypuścisz złowioną rybę, ryb będzie co najwyżej tyle samo ile było i ani grama więcej.

Więcej będzie dopiero gdy spełnisz wszystkie poniższe warunki:

- mądrze zarybisz

- przypilnujesz przed kłusownictwem

- zadbasz o miejsca do naturalnego tarła

- zadbasz o odpowiednią czystość wody

- przypilnujesz przed przyduchą, wydrami, kormoranami i innymi naturalnymi klęskami, które potrafią wyrządzić straszne szkody w krótkim czasie

Przy spełnieniu wszystkich tych warunków regulamin amatorskiego połowu ryb nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla rybostanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ryba raz okłuta jest już bardziej ostrożna i już gorzej jest ją złapać a co za tym idzie ma większe szanse na przeżycie :P

Tu akurat nie byłbym taki pewien. Rekord Polski karpia ma już za sobą kilka holi (rekordzista twierdzi, że złowił go po raz drugi). Dawid też często pisze o kilkakrotnie łowionych potokowcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, to wy wszyscy zatwardziali wielbiciele krwi, łusek i wszystkiego co mało jest związane z wędkarstwem jesteście śmieszni i żałośni , nie będę juz zabierał głosu w tym temacie bo nigdy nie znajdziemy wspólnego języka.

Dzieciaku sam jesteś żałosny. Dorośnij. Będzie mi Ciebie brakowało a raczej tego folkloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ryba raz okłuta jest już bardziej ostrożna i już gorzej jest ją złapać a co za tym idzie ma większe szanse na przeżycie :P
Grzela mylisz się jak jest ryba głodna to weżmie może nie w ten dzień ale na drugi pomimo że była ukłuta .To tak jak ty byś zjadł bigos swojski albo kiełbaskę swojską prosto z wędzarki..i potem miałbyś boleści brzuszka i powiedziałbyś sobie w myslach "nigdy więcej" a przez 2 dni nic byś nie miał do jedzenia a w trzeci dzień sąsiad woła Ci na to samo jedzonko... a głód masz niesamowity :cry::mrgreen: wybrał byś głód i boleści brzucha czy ryzyko bigosu i kiełbaski :lol: Tak samo jest z rybą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ryba raz okłuta jest już bardziej ostrożna i już gorzej jest ją złapać a co za tym idzie ma większe szanse na przeżycie :P
Grzela mylisz się jak jest ryba głodna to weżmie może nie w ten dzień ale na drugi pomimo że była ukłuta .To tak jak ty byś zjadł bigos swojski albo kiełbaskę swojską prosto z wędzarki..i potem miałbyś boleści brzuszka i powiedziałbyś sobie w myslach "nigdy więcej" a przez 2 dni nic byś nie miał do jedzenia a w trzeci dzień sąsiad woła Ci na to samo jedzonko... a głód masz niesamowity :cry::mrgreen: wybrał byś głód i boleści brzucha czy ryzyko bigosu i kiełbaski :lol: Tak samo jest z rybą...

Ryba ma pewnie jeszcze prostsze mechanizmy kojarzenia. Zbyt wielkiej inteligencji i wolnej woli bym jej nie przypisywał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ryba raz okłuta jest już bardziej ostrożna i już gorzej jest ją złapać a co za tym idzie ma większe szanse na przeżycie :P

Tu akurat nie byłbym taki pewien. Rekord Polski karpia ma już za sobą kilka holi (rekordzista twierdzi, że złowił go po raz drugi). Dawid też często pisze o kilkakrotnie łowionych potokowcach.

hehe ok to teraz już straciłem wszystkie atuty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wskaż mi gdzie najeżdżam na normalnych, przyzwoitych ludzi bo już zaczynają mnie drażnić liczne pomówienia i pieprzenie bez sensu.

prosz...

Jeśli idzie z nastawieniem że zabierze wszystko co złowi nawet zgodnie z prawem to jest mięsiarzem.

To wszystko co mogłeś znaleźć? mam nadzieję że żartujesz? Oczywiście znasz tych wszystkich normalnych i przyzwoitych mięsiarzy? Zapowiada się pozew zbiorowy :lol:

Wypowiedzi porcelana i Dawida pomine, bo odbiegaja od pewnego poziomu

Rozumiem że Ty ustalasz poziom wypowiedzi na tym forum?

Dawidku, Pagori ci bardzo dobrze napisal. Powieniennes rozejrzec sie za jakims lokum do bzykanka. Widac za dlugo juz z nabita bronia chodzisz. Spusc z krzyza to sie lepiej pocujesz. Poza tym predzej tobie zylka w mozgu z nerwow peknie niz my sie zadlawimy wspomniana oscia.

Jak dla mnie dość nisko postawiona poprzeczka.

Jak wypuszcza to i dzięki niemu tez z tym się musisz zgodzić

Nie mogę się zgodzić z logiką, że wypuszczanie ryb poprawia rybostan, bo logiki tu nie ma.

To się nie zgadzaj bo przecież Ty wiesz lepiej. Brak słów. Zaraz się okaże że wypuszczanie ryb tak na prawdę zmniejsza ich populację.

a ja powiem tak że nawet jak się patrzy na takie programy jak Takka ryba to też tam biorą rybki i przyrządzają żeby schrupać a ja sobie nie mogę zabrać jednej sztuki w miesiącu żeby sobie zjeść coś pysznego :?:

Następny głos rozsądku się znalazł :roll: Poczytaj trochę temat zanim zaczniesz pisać kolejne głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, a co mnie to obchodzi o czym ty myślałeś w moim wieku ?

Nie no nie wytrzymam,za taki tekst w rozmowie w realu osobiście bym w gębę dała

to wy wszyscy zatwardziali wielbiciele krwi, łusek i wszystkiego co mało jest związane z wędkarstwem jesteście śmieszni i żałośni

Widac, żeś młody, nieokrzesany i zwyczajnie bezczelny DZIECIAK.

nie będę juz zabierał głosu w tym temacie

Trzymam za słowo.

Podobno raz dane a złamane świadczy o tym, że ktoś jest kompletnie niehonorowy. Więc zobaczymy.

zadławcie się ością z ostatniej Polskiej ryby.

Z karpia np.? :D Bo ja w zasadzie to zabieram sobie tylko karpie - a one polskie nie są, więc próżna Twoja nadzieja na moją szybką śmierć (bo rozumiem, że poprzez zadławienie, jak stoi w słowniku medycznym, rozumiesz uduszenie ością na śmierć?)

Brawo.

twoje podejście do ryb jest naprawdę trochę dziwne

Fanatyczne rzekłabym.

Tyle, że Dawid twierdzi, że ryby w rzekach pływają dzięki niemu także nie wiem czy się z nim jednak zgadzasz.

Jedyny na świecie sprawiedliwy?

Powiedziałem że nie będę odpowiadał na żadne pisane przez was posty więc cytowanie mnie i odpowiedzi na moj temat są troche nie fair.

Chyba żartujesz :mrgreen: Nawarzyłeś piwa to teraz je pij.

Rozumiem że Ty ustalasz poziom wypowiedzi na tym forum?

Polecam poczytanie w Wikipedii tego co znajduje się pod hasłem netykieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden dzień przerwy w czytaniu tematu, a tu ze 4 nowe strony do ogarnięcia,, dzięki koledzy bo pośmiałem się trochę :)Dawid nie przejmuj się, jak ktoś kiedyś śpiewał: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid musisz się z tym pogodzić w Polsce ludzie od zawsze zabierali ryby i będą zabierać a paru fanatyków C&R nic tu nie zmieni a twoje podejście do ryb jest naprawdę trochę dziwne i nie dziw się, że większość ludzi inaczej traktuje wędkarstwo niż ty. Dla jednych jest to zdobycie pożywienia, dla drugich hobby połączone ze zjedzeniem świeżej rybki a dla takich ty walka o to, aby każda złowiona ryba wróciła z powrotem do wody - odpuść sobie trochę bo w naszym kraju nie wiele da się zrobić. Moda na C&R przyszła do nas z bogatszych krajów w których ludzi stać na kupno np. wędzonej ryby a u nas? Sam sobie odpowiedz na to pytanie i zrozum dla czego u nas C&R nigdy nie będzie miało powodzenia...
Bardzo dobrze i na temat powiedziane ode mnie MEGA SZACUNEK za te słowa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się pastwicie nad Dawidem, troszkę to niesmaczne.

A propos wypuszczania złowionych ryb i kupowania ich później w sklepie. Myślicie, że sandacze i szczupaki znajdujące się w sklepach, to na drzewach rosły?

Przyjrzyjcie się kiedyś jak rybacy podnoszą siatki... sami tego nie zjedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne strony i niezła żenada - nagonka na kolesia który jako jedyny chce coś zmienić i wierzy w to co robi . Sami kur.. nowocześni wędkarze którzy cisną beczkę z dziadków zabierających uklejki nagle twierdzą że nic się nie zmieni i wciskają taki kit młodszym(ba , ! nawet starają się narzucić o czym powinni myśleć). I oczywiście że z takim podejściem nic się nie zmieni , ktoś napisal że trzeba zacząć od wierzchołka góry jakim jest PZW, NIE! tym wierzchołkiem góry jest każdy z Nas i jeśli ma się coś zmienić to niech każdy zacznie reformy od siebie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wytrzymam... Tutaj sprawdzi sie cyctat:

"Jeśli chcesz coś zmienić to zacznij od siebie" Chcesz, żeby ryb było więcej? To zabieraj ale z głową a nie z nastawieniem wszystko co ma wymiar biore..

Zauważyłem też, że dużo osób pisze, ze biorą wszystkie ryby jakie mają wymiar i jest to zgodne z przepisami.. Albo piszecie bez zastanowienia albo nie znacie przepisów.. Jest coś takiego jak dobowy limit zabranych ryb!!! A nie 10 szczupaków ma wymiar to zabieram bo "przepisowo".. I proszę nie mówić, że jak ja nie wezme to kto inny weźmie i to niema znaczenia (odpowiedź kumpla na pytanie czemu bierze rybe i daje np. kotu jak będzie zamało na kolacje..) ... Jak kazdy tak będzie myślał to fakt faktem każdy zabierze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie wytrzymam... Tutaj sprawdzi sie cyctat:

"Jeśli chcesz coś zmienić to zacznij od siebie" Chcesz, żeby ryb było więcej? To zabieraj ale z głową a nie z nastawieniem wszystko co ma wymiar biore..

Zauważyłem też, że dużo osób pisze, ze biorą wszystkie ryby jakie mają wymiar i jest to zgodne z przepisami.. Albo piszecie bez zastanowienia albo nie znacie przepisów.. Jest coś takiego jak dobowy limit zabranych ryb!!! A nie 10 szczupaków ma wymiar to zabieram bo "przepisowo".. I proszę nie mówić, że jak ja nie wezme to kto inny weźmie i to niema znaczenia (odpowiedź kumpla na pytanie czemu bierze rybe i daje np. kotu jak będzie zamało na kolacje..) ... Jak kazdy tak będzie myślał to fakt faktem każdy zabierze..

Kolego piszesz bez sensu totalnie... nie można zabrac 10 szczupaków które mają wymiar zgodnie z przepisami ponieważ każdy okręg ma narzucone swoje limity ilościowe i wątpie żeby gdziekolwiek wynosiły one 10 sztuk...

Dawida postawa jest jak najbardziej wporzadku, dba o swoje rzeki , i łowi piekne ryby, udziela sie społecznie. Jedyną wg mnie nieprawidlowością jest próba narzucenia swoich pogladów , po kilku postach zaczał to robic troszkę za agresywnie. Czytałem ten temat od samego poczatku, i przyznam szczerze, że niewiele już wnosimy do niego nowego, po co te przepychanki i niemiłe słowa ... Jesteśmy tutaj bo łaczy nas wszystkich ta sama pasja, nie pozwólmy żeby różnica zdań w jednej kwesti zepsuła relacje które się tutaj budują... Troche serdecznosci i zrozumienia koledzy oraz koleżanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.