Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

A jak myslisz? spójrz na twarz tego pseudowędkarza i odpowiedź masz jak na dłoni. Czy on się śmieje po rekordzie? Widzisz radość na jego mordzie? Ja widzę typa, który ma problem, bo nie ma tak dużego bagażnika, a pół wsi już czeka na kotlety z suma no i oczywiście psy i koty.

PS. Ryba niestety zabrana. Takich mamy pseudowędkarzy, jaki pseudozwiąek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, bardzo łatwo skrzywdzić człowieka. Dziś Ty sądzisz jutro możesz być sądzony :roll:

Jeżeli ryba została zabrana to przykre, ale nigdy nie nazwę gościa który idzie na ryby z 35 cm karpiem na haku "pseudowędkarzem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g
A jak myslisz? spójrz na twarz tego pseudowędkarza i odpowiedź masz jak na dłoni. Czy on się śmieje po rekordzie? Widzisz radość na jego mordzie? Ja widzę typa, który ma problem, bo nie ma tak dużego bagażnika, a pół wsi już czeka na kotlety z suma no i oczywiście psy i koty.

PS. Ryba niestety zabrana. Takich mamy pseudowędkarzy, jaki pseudozwiąek.

Czemu takie odrazu ostre slowa... kazdy ma prawo do robienia tego co mu sie podoba! Jak zabierasz szczupaka czy sandacza ledwo powyzej wymiaru to jest bardziej etyczne dzialanie (niekiedy taka ryba dopiero zostala wpuszczona do wody i ma tam kilka lat i zamiast jej dac szanse na rozrod to sie ja zabiera...)?? A skad wiesz co sie puzniej stalo z ta ryba co Ty Kaszpirowski jestes??

Bez przesady bracia wedkarze... Przykro ze taka ryba trafia na stol do kuchni ale kazdy z nas powinien zajac sie swoim zachowaniem a nie patrzyc na kogos innego i od niego rzadac tego czego sami nie wypelniamy.

Greg37 troche powagi i prosze odpowiedz na pytanie to jakie ryby w/g Ciebie mamy zabierac do spozycia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosze odpowiedz na pytanie to jakie ryby w/g Ciebie mamy zabierac do spozycia??

Chetnie tu odpowiem: rozsadnej wielkosci- zostawmy okazy i sztuki niewymiarowe- vide idea widelek. Wiem ze musi wymagac duzo samozaparcia wypuszczenie 102 kilo miecha, ale myslmy tez o innych.

Sum dozywa ponoc do 80 lat, ten mogl miec 50+. Moze dalo sie go wypuscic :?:

Jesli wzial to postapil zgodnie z prawem, ale czy slusznie i etycznie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myslisz? spójrz na twarz tego pseudowędkarza i odpowiedź masz jak na dłoni. Czy on się śmieje po rekordzie? Widzisz radość na jego mordzie? Ja widzę typa, który ma problem, bo nie ma tak dużego bagażnika, a pół wsi już czeka na kotlety z suma no i oczywiście psy i koty.

PS. Ryba niestety zabrana. Takich mamy pseudowędkarzy, jaki pseudozwiąek.

Czemu takie odrazu ostre slowa... kazdy ma prawo do robienia tego co mu sie podoba! Jak zabierasz szczupaka czy sandacza ledwo powyzej wymiaru to jest bardziej etyczne dzialanie (niekiedy taka ryba dopiero zostala wpuszczona do wody i ma tam kilka lat i zamiast jej dac szanse na rozrod to sie ja zabiera...)?? A skad wiesz co sie puzniej stalo z ta ryba co Ty Kaszpirowski jestes??

Bez przesady bracia wedkarze... Przykro ze taka ryba trafia na stol do kuchni ale kazdy z nas powinien zajac sie swoim zachowaniem a nie patrzyc na kogos innego i od niego rzadac tego czego sami nie wypelniamy.

Greg37 troche powagi i prosze odpowiedz na pytanie to jakie ryby w/g Ciebie mamy zabierac do spozycia??

Święte słowa Kolego, święte słowa. Skoro każdy ma prawo robienia, co mu się podoba, to ja robię to: nazywam tego gościa MIĘSARZEM. Kapujesz?

Resztę Twoich wypocin pozostawiam bez komentarza, bo co Ty możesz wiedzieć o moich połowach i wypuszczaniu .

Unises, ładnie to ująłęś: o łaciatym. Problem w tym, że sum jest bardziej łaciaty z wiekem, a tacy mięsarze jak ten opisany powyżej .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, bardzo łatwo skrzywdzić człowieka. Dziś Ty sądzisz jutro możesz być sądzony :roll:

Jeżeli ryba została zabrana to przykre, ale nigdy nie nazwę gościa który idzie na ryby z 35 cm karpiem na haku "pseudowędkarzem"

Tomaszu,

wpisz na Youtube słowo "Ebro" i zobaczysz o co mi chodzi. Na tych filmach nie ma smutnych panów chowających suma do bagaznika. Są prawdziwi uśmiechnięci wędkarze, wydający setki euro, za możliwość wyciągnięcia suma na 35cm karpia i wypuszczenia go dla następnych pokoleń. To, że jakiś pseudowędkarz z Polski zakłada 35, nie robi z niego etycznego wędkarza, skoro rekordową zdobycz zabiera. Nieprawdaż? A może Ty też masz świnie do wyżywienia, skoro go tak bronisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, bardzo łatwo skrzywdzić człowieka. Dziś Ty sądzisz jutro możesz być sądzony :roll:

greg37 zapamiętaj sobie te słowa. Człowieku nie masz pojęcia czy tą rybę wypuszczono czy nie, a piszesz takie rzeczy. Normalnie zgroza, słyszałeś kiedyś żeby ludzi z wyglądu nie oceniać lub coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, bardzo łatwo skrzywdzić człowieka. Dziś Ty sądzisz jutro możesz być sądzony :roll:

greg37 zapamiętaj sobie te słowa. Człowieku nie masz pojęcia czy tą rybę wypuszczono czy nie, a piszesz takie rzeczy. Normalnie zgroza, słyszałeś kiedyś żeby ludzi z wyglądu nie oceniać lub coś podobnego?

Szanowny panie Lordzie!

Z racji swojego wieku powinieneś trzymać japę na kłódkę, bo nieładnie się wtrącać, kiedy starsi rozmawiają. Rozwiewam jednak Twoje wątpliwości i informuję, że wiem, co się stało z tym rekordowym sumem. Zapewniam Cię, że już nie pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37, Co do rekordowego łaciatego; to być może jest już dawno uwędzony, w końcu to Polska :neutral: , a więc nie można tego wykluczyć. Rozumiem , że mając tą pewność, pozwalasz sobie by to triumfalnie obwieścić światu, przy okazji bluzgając na tych którzy mają jeszcze co do tego wątpliwości. :mrgreen:

Z racji swojego wieku powinieneś trzymać japę na kłódkę, bo nieładnie się wtrącać, kiedy starsi rozmawiają
natomiast co do takich pouczeń, to sobie je daruj, na tym forum nie pozwolimy na dyskryminację wiekową itp.. a co do starszych to znam bardzo wielu sędziwych idiotuw* którzy wraz z czasem wcale nie zmądrzeli.

Nie rozumiem tylko w jakim celu zamieszczasz film na którym Panowie, paradoksalnie z pokolenia Konrada a jeśli już nieco starsi to niewiele, łowią i wypuszczają sumy, zapewne ciężko było Ci znaleźć jakiś film, na którym sędziwy Polski mędrzec wypuszcza dużą rybę na wolność.

Ps. Wybaczcie OT

* musiałem tak napisać to słowo :idea: , bo poprawnie napisane przechwytuje mechanizm/słownik słów obraźliwych forum, i zamienia na [....]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz 100% informacje że zabrana to w takim razie sorry

A jak myslisz? spójrz na twarz tego pseudowędkarza i odpowiedź masz jak na dłoni. Czy on się śmieje po rekordzie? Widzisz radość na jego mordzie?

Ale przeczytawszy to, jakoś nie wydawało mi się, że wiesz co się stało z rybą

A do tematu, to myślałem, że takie żywce to tylko na Ebro się stosuje a tu proszę ;) Selektywna przynęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek_g

greg37 czemu wszystkich traktujesz z gory i sadzisz ze tylko Ty masz racje jednoczesnie stwieradzjac fakty o ktorych nie masz zielonego pojecia... zgodnie z Twoja teoria kazdy kto ma powazna mine na zdjeciu z ryba zabiera ja do domu i je. To jest nie powazne by tak na tego wedkarza wjezdzac. Mam pelen podziw do lowcy tego przeogromnego suma z racji stosowanej przynety i tego jak bardzo jest w stanie poswiecic swoj czas by odsiedziec nad woda.

Dla mnie ten koles jest mistrzem jesli nawet zabral tego suma do domu(chodz nie popieram takiego rozwoju sprawy)...

Odcinam sie juz od tematu. Pozdrawiam braci wedkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego tak jeździcie po gregu ? CO takiego zrobił ? niech ktoś mi wytłumaczy ?

Że nazwał rzecz po imieniu ? za to ? innego określenia nie ma - to niech ktoś powie czy to jest mądre etyczne ,etc walić w łeb stu kilowemu sumowi ? - Nie trzeba wiedzieć czy został zabrany czy też nie - przecież to widać - widać że to trup a po jaką cholerę się go katrupi ? żeby zeżreć -- do wigilii starczy !!

A może panowie płacicie za kartę żeby te ryby łowić i żreć ? - jeśli tak to owszem żryjcie sobie wasza sprawa - ale później nie dziwota że ryb coraz to mniej """zwłaszcza tych dużych"""

Greg pisząc to miał rację a wy go za to napiętnujecie ? to kto tu jest mięsiarzem ?

Pamiętajcie że o opinii forum świadczy jego społeczność - i czy będzie wam fajnie jak przeczytacie gdzieś na innym forum że CYTUJĘ " Forum haczyk.pl" to beznadziejne forum - ciekawe co miał gość na myśli pisząc tego posta !

A może kazał komuś się tu nie wcinać w rozmowę ? ?

Jeżeli ktoś ma w opisie Lord Konrad i w podpisie "BAtman" to też nie brał bym gościa na poważnie i - to wcale nie jest w żadnym stopniu dyskryminacja wiekowa " czy tam jakaś inna " którą sobie wymyślicie

Może podając linka co się robi z rybami złowionymi na Ebro ? "szanują"

Miedzy wędkarzami tam łowiącymi jest cichy regulamin który mówi że ryby się wypuszcza - dlatego jest ich dużo i dużych - Natomiast na rz. PO w ośrodkach wędkarskich jest jasne - zabijesz rybę " nigdy tu już nie wrócisz" - Tam też mają ryby

Polska - zaj... wszystko co się rusza i w wodzie pływa . A teraz pytam ile takich setek pada w ciągu powiedzmy 10 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przynajmniej cała ta strona z wątkami powinna być przeniesiona do tego tematu

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1836&start=1020

Tam jest odpowiedniejsze miejsce do dyskusji dla propagatorów C&R, mięsiarzy, oraz wszystkich innych opcji pośrednich, a już na pewno wszelkiej maści 'nieskalanych' socjopatów z kompleksem wyższości.

Zapraszam wszystkich :wink: zainteresowanych już nie tyle rekordowym łaciatym co jego domniemanym losem. Tam na spokojne (z minimalną dawką kultury) bez OT będziecie się mogli po naparzać do woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum padł na komercyjnym zbiorniku, zastanawia mnie tylko czy w strefie zrzutu ciepłej wody bo jeżeli tak to ryba musiała być wypuszczona. Tam obowiązuje "niekilanie"

Jeżeli goście zabrali suma to cóż szkoda, lepiej taki okaz przysłuży się w wodzie chociażby eliminując karpie :razz: Między innymi dlatego jestem za wprowadzeniem widełek na wymiar ochronny.

Pouczenie, drogi Kolego, że starszych trzeba szanować. Rybę również.

Szanować panie kolego to trzeba wszystkich bez wyjątku na wiek i płeć.

Rozumiem Twoje oburzenie ale nie tym tonem i nie w ten sposób. 4 krzyżyk zobowiązuje już chyba do dojrzałych i wyważonych wypowiedzi :?::roll:

Czy możesz napisać skąd wiesz że sum został zabrany :?: i na ile jest to sprawdzona wiedza :?: I w którym miejscu zbiornika ryba została złowiona :?:

I proszę nie traktuj mojej wypowiedzi jako osobistego ataku bo to nie było celem mojej wypowiedzi. To nasze hobby powinno nas jednoczyć i prowadzić do przyjemności z obcowania z naturą gdzie odnajdujemy spokój i odpoczynek. Agresji mam dosyć w pracy, mediach i życiu codziennym. Po co robić "polskie piekiełko" w wędkarstwie :?::roll:

Wracając do tematu to zastanawia mnie wiek tego suma, skoro jest to zbiornik gdzie jest ciepła woda to musiał być młodszy od swoich pobratymców żyjących w naturalnych warunkach. Tam gdzie jest ciepła woda rybska żerują cały rok więc szybciej rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur spójrz na fotki - skórę ma powycieraną - wygląda prawie jak oskórowany - jest matowy - musieli go ciągnąć po glebie - a to znaczy tylko jedno nawet gdyby był wypuszczony - nie miał prawa przeżyć, myślę że oni dobrze o tym wiedzą w końcu nie dla picu zakłada takiego żywca - czyli chciał nie chciał musiał dostać w łepetyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Warunki wędkowania:

* na odcinku tzw. ,,zrzutu ciepłej wody” wędkowanie dozwolone jest za specjalnym 1 dniowym zezwoleniem bez prawa zabierania ryb (po złowieniu ryby muszą być niezwłocznie wypuszczone z powrotem do wody),

źródło: Okręg PZW Katowice

* wyróżnienie kolorem, moje.

I dlatego zastanawia mnie gdzie sum konkretnie został złowiony :?::roll:

luix powiem Ci że nawet gdybyś przegapił ślady na skórze to jest jeszcze coś takiego jak sesja zdjęciowa z której wynika że sum był ponad półtorej godziny poza wodą :neutral:

Podobno dzień łowienia dużo tam kosztuje więc mięcho na kotlety musi być :neutral:

edit:

W związku z wyjaśnieniem czy ryba żyje nadal czy też mieszka w zamrażarce wycofuję wyżej zadane pytanie odnośnie dalszych losów suma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - nie wiadomo w którym miejscu został złowiony - mogło to być wszędzie - fotki zrobione w nocy także nawet ktoś kto dobrze zna rybnik nie wiele by nam powiedział..

Fakt jest jeden mamy trupa i killera - a dla mnie to już inna kategoria niż wędkarz, wędkarstwo.

Jak się w tym kraju nic nie zmieni to następnego oby nie trupa będziemy mieć w przyszłym stuleciu bynajmniej na rybniku..

post-6209-14544972209482_thumb.jpg

post-6209-14544972210084_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg37

"Są prawdziwi uśmiechnięci wędkarze..."

Sorka to co ja jestem pseudowędkarzem bo się nie uśmiecham do zdjęć z rekordową bądź też z dużą rybą:D ahha dobre .... fakt faktem nie powinien zabrać tego suma.... w ogóle takie stare mięso... od tego są wymiary górne... (nie wiem czy to już przeszło do regulaminu czy nie :P) w sumie to mnie nie obchodzi bo nie zabieram ryb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.