Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

może nie na temat ale skoro jesteś ze wsi to dlaczego w profilu masz Kraków?? pytam bo robisz ostrą wiochę swoimi beznadziejnymi wypowiedziami, podejściem do wędkarstwa i raczej nikt w Krakowie świń (na ubój) nie trzyma w domu. Jestem pewien że tym szczupakiem nikomu nie zaimponowałeś i myślę że większość forumowiczów ma o niebo lepsze wyniki od Ciebie(co potwierdza reszta Twoich fotografii z trofeami) tyle że ich ryby nie lądują w lodówce. Ps:lubisz rybyi jak mówisz pełne bogactwo w twoich włościach!?! więc kup kiedyś dorsza,karmazyna lub inna morską rybkę i może przestaniesz zabijać niedobitki polskich drapieżników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Tondrom, w stosunku do tego typa nie mam siły na konstruktywną odpowiedz.

Jego wystepki są godne pogardy i spoko, ale to nie oznacza, że macie tu ludzi szkalować i obraźać, bo osobiscie jakby do mnie takie teksty poszły i miałbym okazję spotkać osobe która to wypisała to w ryj dostaje minimum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom, w moim okręgu za takie występki jak szczupaka28 już nie jeden wyłapał, więc to chyba w inną strone działa.

Wiem o co chodzi, ale ostatnich kilka postów jest totalnie nie na miejscu, jesteśmy szanującym się forum wędkarskim, jednym z największych i taki temat napewno nie przysporzy nam nowych aktywnych użytkowników, zważywszy na to jak się obchodzicie z ludzmi którzy jednak te ryby do domu zabierają... może wróćmy do tematu ? Zatem...

W Angli generalnie jest niepisana umowa, że ryby skad przyszły tam odchodzą czyli spowrotem do wody, ja się tego trzymam, znam polaków, którzy jednak wolą oszczedzic pare funtów i zamiast iść do rybnego jadą nad rzekę, nie mniej jednak, w takich przypadkach, jeżeli masz licencję i złapią Cię z martwą rybą w plecaku, odrazu wzywana jest policja i mandat jedyne 1000 funtów :) jak wiadomo za taka kase mozna kupic duzo ryby w sklepie, wiec wiekszosc ludzi sie trzyma zasady C&R :) U nas powinni walnac kary 3-5 tysiaków za takie coś to by sie ludzie zastanawiali 2 razy zanim by cos w łep walneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tondrom, w moim okręgu za takie występki jak szczupaka28 już nie jeden wyłapał, więc to chyba w inną strone działa.

Wiem o co chodzi, ale ostatnich kilka postów jest totalnie nie na miejscu, jesteśmy szanującym się forum wędkarskim, jednym z największych i taki temat napewno nie przysporzy nam nowych aktywnych użytkowników, zważywszy na to jak się obchodzicie z ludzmi którzy jednak te ryby do domu zabierają... może wróćmy do tematu ? Zatem...

W Angli generalnie jest niepisana umowa, że ryby skad przyszły tam odchodzą czyli spowrotem do wody, ja się tego trzymam, znam polaków, którzy jednak wolą oszczedzic pare funtów i zamiast iść do rybnego jadą nad rzekę, nie mniej jednak, w takich przypadkach, jeżeli masz licencję i złapią Cię z martwą rybą w plecaku, odrazu wzywana jest policja i mandat jedyne 1000 funtów :) jak wiadomo za taka kase mozna kupic duzo ryby w sklepie, wiec wiekszosc ludzi sie trzyma zasady C&R :) U nas powinni walnac kary 3-5 tysiaków za takie coś to by sie ludzie zastanawiali 2 razy zanim by cos w łep walneli.

I wędkarze na wyspach cieszą się z możliwości połowienia konkretnych okazów więc niech mi już nikt nie wmawia że C&R nic dobrego nie wnosi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobio Gobio, dokładnie te piękne okazy łososiowatych, coś pięknego.

Okazy łososiowatych to dopiero zobaczysz jak się wybiore nad tą rzeke z krótszą wedką :D wtedy bedzie dopiero co ogladac :D Jedna łata powyzej 50 mi poszła :D a jeszcze jedna wyszła do blaszki ale niestety nie polubiła czerwonego koloru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, daj to zdjecie z kilkoma szczupakami i ocenimy popatrzymy.
Jeśli moderator wyrazi zgodę to dam , bo jak dałem to zostały usunięte bo niewłaściwie je trzymałem , więc jeśli moderator wyrazi zgodę .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheheh wracajac do tematu lubie ryby w kazdej postaci ( karas w smietanie mmm.... rybka w occie mmm..... ) dlatego chetnie je zabieram do domku i zjadammm oporowo ALE rozumiem i szanuje tych co lowia i wypuszczaja spowrotem do wody zgadzam sie ze sa w pl miejsca gdzie ciezko z ryba ja mam to szczescie ze o kiju do domu nie wracam i niewymiarowych ryb oraz płotek wzdregi leszczy krapi tez nie zabieram poprostu ich nie lubie :mrgreen: takze ja zabieram chetnie ryby do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja a raczej przepychanka rozgorzała na dobre. Uważam że mentalność polskich wędkarzy do zabierania (nawet kolekcjonowania w zamrażalniku) ryb wynika niestety z biedy jaka u Nas panowała i nadal da się ją odczuć.Poza tym Nasz naród wywodzi się z ludów zbieracko- łowieckich. Łowiectwo dzisiaj jest traktowane jako hobby a zbierać każdy może w supermarkecie.Polacy lubią sobie zachomikować rzeczy które się im nigdy do niczego nie przydadzą ot tak z chęci posiadania lub obawy że kiedyś tego zabraknie.To samo tyczy się zabierania masowo ryb.O ile rozumiem wędkarza który od czasu do czasu weźmie sobie własnoręcznie złowioną rybkę na kolację, nie wspomnę już o zwieńczeniu kilkudniowego wypadu w męskim gronie na ryby- grillem na którym leżą złowione przez nas samych okazy ( pewnie user'zy z kółkiem i krzyżykiem skierowanym dól przy nicku też to czują ) to napychanie sobie zamrażalników filetami jest chore. Choćby z tego prozaicznego powodu iż taka rybka nie smakuje tak samo jak prosto z wody powinniśmy zabierać tylko tyle ile jesteśmy w stanie zjeść nie nabawiając się problemów gastrycznych. Dlatego podpisuję się obiema rękoma pod deklaracją zdrowego rozsądku. Nie zabierajmy wszystkiego co da nam woda bo za kilka lat w tej wodzie nie znajdziemy nic, ani frajdy z łowienia ani produktów na smaczną kolację. Dodam że pisząc okazy miałem na myśli ryby które są atrakcyjne kulinarnie a nie wielkie mamuśki (których zresztą nie jest dane mi łowić), oraz chciałem przeprosić wszystkich których uraziłem nazywając (zresztą odrobinę wbrew sobie) rybę produktem - to tak gwoli ścisłości i by nie wywołać kolejnego wrzenia.Życzę połamania kija a tym którzy lubią zjeść rybkę - smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pisząc okazy miałem na myśli ryby które są atrakcyjne kulinarnie a nie wielkie mamuśki (których zresztą nie jest dane mi łowić), oraz chciałem przeprosić wszystkich których uraziłem nazywając (zresztą odrobinę wbrew sobie) rybę produktem - to tak gwoli ścisłości i by nie wywołać kolejnego wrzenia.Życzę połamania kija a tym którzy lubią zjeść rybkę - smacznego.
Dzięki Gobio Gobio i wzajemnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a w szczególności kolega szczupak28, to jest pierwsze i ostatnie ostrzeżenie - Nie robić mi tu syfu w temacie bo moderatorzy mają lepsze rzeczy do roboty niż sprzątanie po Was tego bajzlu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28 nie zapomnij o pstrągu. A po za tym to DAWID widział te zdjęcia więc pewnie drugi raz wymiotować nie ma zamiaru a góra niech się opowie za co zostały usunięte i czy można je pokazać by raz na zawsze zamknąć ten temat bo jak widzisz to przeważnie ty wzbudzasz te niezdrowe odczucia chodź odczucia jak najbardziej słuszne , pierw pokazujesz zdjęcia odrażające które szybko zostały usunięte a nastepnie po jakimś czasie stwierdzasz że bierzesz wszystko na patelnie no i od razu osoba która widziała zdjęcia ma obrazek cóż to za ryby są!!! dlatego wzbudzasz nie chęć! a to czy szczupaki ktoś robi w masełku czy w margarynie MR to jego sprawa! ale nie TY nie TY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.