Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
" my mamy idee" a my tez mamy idee, że bierzemy rybkę czasem i co zła idea??

niektórzy wierzą ślepo w moc "kamienia" i też są szczęśliwi a mimo to nie krytykują tych co w ów"kamień" nie wierzą

Zamiast pisać takie gnioty może byś wskazał konkretne posty w tym temacie krytykujące zabieranie czasem rybki. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Z tego co ja zauważyłem to krytyka dotyczy typowych mięsiarzy i tych zabierających zawsze wszystko. Więc zastanawiam się dlaczego tak wielu czasem biorących krytykuje C&R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ortodoksyjni no-kilowcy wydygają bo nie znieśli by widoku martwej wymiarowej ryby którą zgodnie z prawem ktoś sobie zabierze na kolację. A może nie potraficie filetować ryby, a na widok krwi mdlejecie ?? albo nie chce wam się tego robić i brudzić rączek ?? Pewnie wasze kobiety zabijają za was karpie na wigilie, wędkarze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakaś T Shirt-owa akcja?

Takie akcje są passe.
raczej ortodoksyjni no-kilowcy wydygają bo nie znieśli by widoku martwej wymiarowej ryby

Niedługo zaczną bezkrwawe połowy ślimaków na wędkę, w ramach UE to też są przecież ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" my mamy idee" a my tez mamy idee, że bierzemy rybkę czasem i co zła idea??
gosciu a czy ktos wytyka komus ze jest miesiarzem bo weznie czasami rybe?ta rozmowa znowu zaczyna sie obracać.Kolega szczupak28, przyznał sie ze bierze kazda rybe do domu,jest dla mnie miesiarzem do kwadratu i jak chcecie to mnie zlinczujcie
Tak.......i nie boję się tego napisać , bo piszę prawdę a nie tak jak inni co innego piszą a co innego wyprawiaja nad woda.W tym dziale każdy ma prawo wyrazić zdanie ja go wyraziłem a Tobie Pet87 jak się to nie podoba to się nie wypowiadaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ortodoksyjni no-kilowcy wydygają bo nie znieśli by widoku martwej wymiarowej ryby którą zgodnie z prawem ktoś sobie zabierze na kolację. A może nie potraficie filetować ryby, a na widok krwi mdlejecie ?? albo nie chce wam się tego robić i brudzić rączek ?? Pewnie wasze kobiety zabijają za was karpie na wigilie, wędkarze :mrgreen:

Uwierz mi że nie miałbym najmniejszego problemu Ciebie wy filetować a co dopiero ryby. Tyle tylko że tu nie o to chodzi. Tłumaczy wam się jak dzieciom że nikt wam nie zabrania zabierać ryby z wody ale albo wam niski iloraz inteligencji nie pozwala tego zrozumieć albo tych rybek po prostu w realu zabieracie trochę więcej. Możecie śmiać się z no kilowców do bólu, to tylko dobrze o was świadczy. Cały cywilizowany świat idzie w kierunku C&R więc prędzej czy później będą was wytykać palcami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ortodoksyjni no-kilowcy wydygają bo nie znieśli by widoku martwej wymiarowej ryby którą zgodnie z prawem ktoś sobie zabierze na kolację. A może nie potraficie filetować ryby, a na widok krwi mdlejecie ?? albo nie chce wam się tego robić i brudzić rączek ?? Pewnie wasze kobiety zabijają za was karpie na wigilie, wędkarze :mrgreen:

Cały cywilizowany świat idzie w kierunku C&R więc prędzej czy później będą was wytykać palcami :lol:

Chyba nie mówisz Sand poważnie :mrgreen: , bardziej bym powiedział na odwrót.Nie wiem gdzie ty łowisz ale bynajmniej tam gdzie ja nie ma czegoś takiego jak C&R i na to się zapowiada że będzie.Jak na razie z tego co słyszałem od kolegów to nikt tego nie stosuje , no chyba że "dziadki emerytalne" :mrgreen: Jeszcze nie spotkałem kogoś by wypuszczał złowione ryby , a wędkuje już mase czasu i bardzo często.Macko dobrze napisał dużo prawdy w tym jest .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że w dyskusji padły mocne słowa, podzieliliście sie na NAS i WAS, LEPSZYCH i GORSZYCH, a przecież wszyscy jesteśmy tutaj po to aby dzielić się ze sobą doświadczeniami znad wody, bo łączy nas ta sama pasja- Wędkarstwo. Moim skromnym zdaniem każdy ma swój rozum, jest regulamin amatorskiego połowu ryb, mamy określone limity dzienne, określone wymiary ochronne, i dopóki wędkarze nazywani przez innych kolegów "mięsiarzami" bo zabierają złowione przez siebie ryby z łowiska ich przestrzegają dla mnie jest okey, i nie mam z tym problemu. Ryb mamy mało, to fakt i nikt temu nie zaprzeczy, aby zmniejszyć eksploatacje wód z ryb należałoby zmniejszyć limity dzienne oraz zwiększyć wymiary ochronne poszczególnych gatunków ryb tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność przez kilka lat łowić ryby za granicą. Pod kątem wędkarskim były to najlepsze lata mojego życia. Między innymi tam z czasem nauczyłem się wypuszczać ryby. Co ciekawe większość wód w ogóle nie była zarybiana a ryb było na prawdę dużo. Skąd? A no stąd że nie było rybaków, kłusowników a wędkarze 95 % złowionych ryb wypuszczali. Innymi słowami jak się ryb nie zabiera z wody to w niej dalej pływają i się rozmnażają. Generalnie jest to logiczne i zrozumiałe nawet dla dziecka. Dlatego zastanawiam się czemu niektórzy użytkownicy forum wypisują wierutne bzdury że wypuszczanie ryb nie ma żadnego pływu na ich pogłowie?

Jeśli nie możemy sobie dać rady z rybakami i kłusolami to zacznijmy od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zastanawiam się czemu niektórzy użytkownicy forum wypisują wierutne bzdury że wypuszczanie ryb nie ma żadnego pływu na ich pogłowie?

A no ma i nie ma. Jak powszechnie wiadomo za dużo ryb w zbiorniku grozi np. przyduchą więc ilość ryb zawsze pozostanie ograniczona. Może jej być tylko chwilowo mniej. Owo chwilowo to kilka a nawet kilkadziesiąt lat. Każde pogłowie kiedyś się odrodzi. A paradoksalnie tym będzie silniejsze im mniejsza ingerencja w zarybianie. Sam dałeś przykład krajów zachodnich.

Cały cywilizowany świat idzie w kierunku C&R więc prędzej czy później będą was wytykać palcami

Cały "cywilizowany " świat odławia tuńczyki na skalę zagrażającą wyginięciu gatunku... .

Innymi słowami jak się ryb nie zabiera z wody to w niej dalej pływają i się rozmnażają. Generalnie jest to logiczne i zrozumiałe nawet dla dziecka

A wiesz czemu w Chinach jest za dużo chińczyków? :mrgreen:

Nikt ich ostatnimi laty nie odławiał więc mają "przyduchę". Podobnie z rybami. Rotacja i eliminacja kontrolowana jest jak najbardziej wskazana - odwieczne prawa natury.

Możemy się tu wykrwawiać ideologicznymi bzdetami. Możemy sobie ubliżać kto ma mniejszy iloraz inteligencji. Lecz tak na prawdę nic to nie zmieni. Szanujmy siebie na wzajem i spotykajmy się jak najczęściej nad wodą. To coś zmieni. Przynajmniej każdy trochę bardziej odpocznie.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, Tobie to jedynie można życzyć smacznego zapełniaj dalej lodówke rybami szczupakami przecież tak ich wiele ,ale nie przekonuj tu ludzi że tak jest dobrze i że każdy tak robi. Juz wiemy że jesteś miesiarzem po co piszesz to tyle razy. W jakim ty świecie żyjesz że u ciebie nikt nie wypuszcza ryb i nie wierze że prócz tego przestrzegasz limity i wymiary przecież nikt nie wypuszcza to czemu ty.

wernicjusz co ty wogóle piszesz za dużo ryb to będzie przyducha :lol: więc wyłapujmy ryby to tego unikniemy :lol: hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak28, Tobie to jedynie można życzyć smacznego zapełniaj dalej lodówke rybami szczupakami przecież tak ich wiele ,ale nie przekonuj tu ludzi że tak jest dobrze i że każdy tak robi. Juz wiemy że jesteś miesiarzem po co piszesz to tyle razy. W jakim ty świecie żyjesz że u ciebie nikt nie wypuszcza ryb i nie wierze że prócz tego przestrzegasz limity i wymiary przecież nikt nie wypuszcza to czemu ty.

wernicjusz co ty wogóle piszesz za dużo ryb to będzie przyducha :lol: więc wyłapujmy ryby to tego unikniemy :lol: hahaha

Mogę być mięsiarzem za to ty jesteś SZEFEM POLSKIEJ LIGI OCHRONY PRZYRODY. I tak trzymaj a jak Cie boli że ja zabieram do domu ryby to nałóż na mnie mandat .Chętnie go przyjmę , nawet specjalnie dla ciebie dam Ci gratis 2 moje szczupaki byś mógł sobie popatrzeć chodż chwilkę na nie , bo takich raczej nie złowisz i stad twa zazdrość i atak na moja osobę.Od dłuższego czasu atakujesz moją osobę o to że zabieram ryby do domu , skoro jestes taki miłośnik przyrody od wypuszczania ryb to tego się trzymaj a nie czepiaj się osób które są innej orientacji jak ty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takich jak ty łowisz tych wiesz z twoich słynnych "sesyjek" to fakt pozazdrościć!!! o zapomniałem o tych pstrągach gigantach które poławiasz wklej znów jakąś zajebistą focie!!! A do twoich trofeów wędkarskich brakuje tylko jeszcze byś dostał w morde od kogoś uwierz że gdybym był świadkiem tych twoich procederów to.......ale przecież kto cię ma skontrolować kolega krakowa z ssr pseudonim "wampir" dla którego krew ryby to jak dla mnie woda?

Szkoda że te zdjęcia zniknęły służyły by w dyskredytacji Ciebie i twoich tekstów które tutaj wypisujesz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takich jak ty łowisz tych wiesz z twoich słynnych "sesyjek" to fakt pozazdrościć!!! o zapomniałem o tych pstrągach gigantach które poławiasz wklej znów jakąś zajebistą focie!!! A do twoich trofeów wędkarskich brakuje tylko jeszcze byś dostał w morde od kogoś uwierz że gdybym był świadkiem tych twoich procederów to.......ale przecież kto cię ma skontrolować kolega krakowa z ssr pseudonim "wampir" dla którego krew ryby to jak dla mnie woda?

Szkoda że te zdjęcia zniknęły służyły by w dyskredytacji Ciebie i twoich tekstów które tutaj wypisujesz!!!

Następny z serii LIGA OCHRONY PRZYRODY , ryby były wymiarowe a jak nie dowidzisz to mam dobrego okuliste. W mordę to sobie daj swojej a nie mi , takimi cytatami to raczej nie do mnie.Widzę że kolajną osobę zabolało że ktoś zabiera ryby do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie jest temat " JAZDA PO LUDZIACH CO ZABIERAJA RYBY DO DOMU" tylko "Łowisz, wypuszczasz czy zabierasz" znamy juz niektórych zdanie na ten temat. Ale ataki personalne , grożenie laniem po ryjku to juz przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam Ci gratis 2 moje szczupaki byś mógł sobie popatrzeć chodż chwilkę na nie , bo takich raczej nie złowisz i stad twa zazdrość i atak na moja osobę

:lol::lol:

Te niewymiarowe podrostki :lol::lol: Tak zazdrość aż mnie zżera :lol::lol::lol:

A tu coś dla ciebie tylko uważaj żebyś nie zemdlał bo pierwszy raz zobaczysz takie dziwne rzeczy.

wypuszczanie.jpg

zdjcia004h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich okazów szczupaka jak łowi szczupak28 mój 5 letni syn łowi co wyjazd na ryby kilka. I już wie mając 5 lat że należy je wypuszczać żeby za pare lat mógł łowić większe :mrgreen: Moim zdaniem troche wstyd :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że niektórzy chyba nie wiedzą w jakim temacie się wypowiadają. To nie jest temat "C&R ponad wszystko - tępić mięsiarzy "tylko "łowisz, wypuszczasz czy zabierasz". Widzę jednak, że niektórzy nie będę wymieniał kogo mam na myśli bo jeszcze potraktują to jako atak na swoją osobę. Każdy ma w tym temacie możliwość wolnej wypowiedzi. Niestety jak widać kolega @szczupak28 powiedział prawdę co robi ze złapanymi rybami i nagle odezwało się 20 zagorzałych no-kilowców. Jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem tematu no to może czas poświęcić trochę czasu na czytanie ze zrozumieniem a nie atakowania ludzi którzy przyznają się do zabierania rybek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny z serii LIGA OCHRONY PRZYRODY , ryby były wymiarowe a jak nie dowidzisz to mam dobrego okuliste. W mordę to sobie daj swojej a nie mi , takimi cytatami to raczej nie do mnie.Widzę że kolajną osobę zabolało że ktoś zabiera ryby do domu.

Kto widział twoje zdjęcie wie że u ciebie miarowy pstrąg ma 25cm a szczupak 35cm to po pierwsze a po drugie tak boli mnie! że te ryby które łowisz o ile zdarza ci się częściej łamać regulamin trafiają na patelnie a nie do wody! i bede jeździł po wszystkich takich jak Ty. Po prostu jesteś osobą niewiarygodną! Ty nikt inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm??? Co jak co ale koledze KOZII muszę przyznać rację- trafny jest ten jego ostatni post!!! Od siebie dodam tylko tyle że prędzej na słowo dam wiarę każdemu kto powie ,,Tak, mam smaka na rybkę więc biorę i pi.....ę!" Sorki koledzy ale nie raz już widziałem jak NIESTETY wygląda różnica między no-killem na forum a jak to wygląda nad wodą :oops::cry::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.