Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lód i Leszcze


gustawik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wędkarzy!

Nieubłaganie zbliża się zima, sezon dla podlodowców nadchodzi!Sam w zasadzie za duzo nie lowilem w ten sposób, ale tak sobie pomyslalem czy aby nie spróbowac połowić troche leszczy spod lodu? Przeciez ta ryba żeruje cały rok. Tyle , że ja nie słyszalem nigdy żeby ktos odemnie z okolicy nastawial się na ten gatunek ryby zimą (zwsze jest to u "nich " okres wakacyjny). Dla mnie plusem tej pory roku jest dostepnośc kazdego miejsca na jeziorze. W porze, gdy nie ma lodu nie dysponuję łodzią przez co tegoroczne wakcyjne leszcze nie za bardzo wypalily? A co Wy o tym myslicie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

No jeśli nikt na Twoim jeziorze zimą leszczy jeszcze nie łowił, to masz problem . Chyba

największy , jeśli chodzi o leszcze zimą , musisz zlokalizować ich zimowisko . Jeśli Ci się

to uda to masz 80%sukcesu. Leszcz na zimowiska wybiera blaty , których głębokość , waha

się od kilku do kilkunastu metrów . Czym mniejsze jezioro tym łatwiej jest je zlokalizować , a najlepiej gdybyś mógł posłużyć się echosondą . Mam kilka takich jezior gdzie te miejsca są

ogólnie znane . Chociarz nie znaczy to , że leszcz całą zimę przestoi w miejscu . Można go

ściągnąć zanętą , sypiąc dzień , dwa , nie łowiąc w tym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

3 lata temu byłem na zawodach pod Olsztynem... musze powiedzieć że bardzo zaskoczyło mnie wtedy że spod lodu niektórzy zawodnicy łwoili tylko i wyłącznie duże leszcze... ja jestem z centru i tam na zbiornikach zaporowych nie jest łatwo złowić leszcza spod lodu... na jeziorach amzurskich tam gdzie sa spore ilości leszcza naprawde bierze on czasmi rewelacyjne spod lodu...

czytałem sporo artykułów o łowieniu leszczy i spodd lodu ale nie zawsze sie to sprawdza... leszcz zimą lubi sobie podjeść i bardzo skuteczne jest nęcenie go narmalnymi letnimi zanętami zero udziwnień ale podstawa to nęcienie również glina z ochotką (dobrze jest dodać tęż do gliny ochotki hakowaej jak kogoś stać na to bo to przyciągnie grubsze sztuki...)

jak łowić mam do ddyspozycji 3 sposoby:

- spławik

-mormyszke

- haczyk z obiążeniem...

bardzo polecam łowienie w sposób następujący: edka podlodowa łowimy z kiwokiem w zależnosci od głębokości łowiska zakładamy ciężarak ok 10 - 15 cm od haczyka... polecam taka metode ponieważ leszcz często lubi jak mu kładziemy na dznie przynęte....

zanęta: spod lodu na leszcza sprawdza mi sie ze sporzywczej zanęty gotowe zanety sensasa najlepiej leszczowe latem nie miałem na nich takich efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w miesiącach zimowych (nie tylko spod lodu) sprawdzają się zanęty o słodkim smaku, aromacie? Skunk, mam Dragona Aroma Leszcz Czekolada, sprawdzi się? Czy na głędokości 2-2,5m sypac na sucho do przerębla czy kulkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nec kulkami.Tak powinna byc dobra ta Aroma Leszcz.Moze słodki smak to nie jest strzał w dziesiątke bo ryby o tej porze wolą mięsko.Bardziej by sie sprawdziła jakaś ciemna płoc lub leszcz z bardziej nęcących niż karmiących.Z droższych mieszanek to polecił bym MVDE Super Match na mioch łowiskach bardzo dobrze ściąga ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz coś jeszcze do swoich mieszanek (pinki, ochotki, atraktory, płatki owsiane)? W moim łowisku jest trochę leszczy, ale łowię tylko same płotki. Chciałbym sie dobrac do nich na spławik. Kule przygotowujesz w domu? Jaką używasz przynętę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta to ochotki z pinka do zanety mozesz wrzucic tez troche pinek kule robie na lowisku ale zanete przygotowuje w domu na takiej odleglosci jak lowisz nie potrzebujesz mocno kleic zanety.A i jeszcze możesz najpierw wrzucic zanęte a dopiero potem joka z glinką i wtedy utwarzy sie dywan joka na zanęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.