Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jaka żyłka do spiningu?????


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy, a możecie polecić żyłkę do lekkiego spiningu na klenia, okonia? coś w rozmiarze 0,14. Chodzi mi o coś dobrego typu P-Line , Owner itp. Tylko nie wiem który model dokładnie, poratujcie mnie swoją opinią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie czy ktoś łowi żyłką tubertini UC-7.Chciałem kupić bo poprzednia ma sezon i widzę że nie ma jej obecnie w sprzedaży.Może ktoś wie gdzie ją można kupić u nas w kraju.Ewentualnie jaka żyłka jest porównywalna co do jakości.Dawniej łapałem kilka lat shimano biomaster z zieloną naklejką i była w miarę do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którą z firmy Gamakatsu najlepiej wybrać na spinning:

- GAMAKATSU Super G-Line (podobno dość sztywna)

- GAMAKATSU Super G-Line FLEX (wytrzymałości takie same jak Super G-line ale bardziej miękka)

Ogólnie jak to jest która jest lepsza na spinning?? sztywniejsza czy bardziej miękka?? Na co to ma wpływ?? na plątanie, prowadzenie przynęty, czyłość, wyrzuty????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś dobrego, to nic z tego co wymieniłeś - TRABUCCO spinning perch 0,16;Trabucco T-Force spinning perch 0,16

Ostatnio kupiłem ta zyłke do lekkiego spina na jazie tylko 0,14 i jestem bardzo zadowolony,fajnie schodzi ze szpuli,nie skreca sie przy łowieniu obrotówkami.

A i niejest przesadnie rozciagliwa,moge polecić z czystym sumieniem,a cena tez niepowala na kolana bo około 15zł za 150m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Wracając do żyłki. Ja ostatnio używam York Exclusive Line Gold: 0.18 i 0.20

Sprawują się dobrze. Koszt 9zł.

Fajna żyłka, używałem 0,16 i 0,22 i bardzo dobrze sie spisywały.

Ja jeszcze na krótkie wędkowanie (miesiąc, dwa) używam Tarantuli firmy Balsax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Właśnie słyszałem wiele pozytywnego o HM80, można więcej opinii prosić tych co używali? Poprzedni sezon ostro wymęczyłem Trabucco T-force spinning no i powiem wszystko fajnie pieknie, extra żyłka na spinning tylko ma 1 sporą wade a mianowicie słabą wytrzymałość na różnego rodzaju syf w wodzie itp. Puki łowiłęm u siebie na jeziorkach z czystą wodą np. Zalew Dziećkowice czy jeszcze kilka innych tajnych miejsc to rewelacja. Wystarczyły 2 wypady po 2h nad Wisłe w Jankowicach i kanał Dwory w Oświęcimiu no i wytrzymałość żyłki (tej co była w wodzie) spadła drastycznie! Do łowienia w standardowych wodach jest to świetna żyłka ale rzucanie nią do szamba jakim niewątpliwie jest Wisła (nigdy stamtąd bym nie zabrał ryby choć uwielbiam jeść ryby, wiadomo z rozsądkiem) po kilku wypadach skończy sie wymianą żyłki albo usunięciem początkowych ~50m.

Tak więc prosze o opinie o HM80. Żyłka ~10zł droższa od Trabucco a więc wymagam więcej. Jeśli żyłka ma chociaż zbliżone właściwości i parametry jak Trabucco tylko jest wytrzymała na ten syf to biore od razu. Bo chciałbym pogonić troche na Wiśle czy Dworach za np. boleniem a nie mam funduszy na zmienianie żyłek jak rękawiczki i tak wiele wydatków przede mną na ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam HM80 od marca zeszłego roku. Mam dobre zdanie o tej żyłce, używam jej do lekkiego spinigu, mam żyłke 0,14 mm, łowie na Sanie ktory raczej ma lepszą wodę niż Wisla to nie mam wiekszego odniesienia co do jej zachowania w brudnej wodzie.

Trabucco też używam ale średnicy 0.22 i też mam o niej pozytywne zdanie.

Podsumowujac polecam HM80 :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niestety ale złe zdanie o żyłce hm80. Wytrzymałość na węźle jest koszmarnie słaba. Podczas mocowania agrafki do żyłki często pękała żyłka(wiąże na mokro). Za tą cenę oczekiwałem też mniejszej "pamięci", ale niestety żyłka jest pamiętliwa. Użytkowałem żyłkę o średnicy 0,18 z nowego wypustu produkowanego bodajże przez MOMOI. Jednym słowem nigdy więcej dużo lepiej wspominam Maxima Spinn&Cast.

W tym roku zamierzam wyprobować żyłki P-Line. Ale z tego co widzę znikły z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość AdamKaczor

Mam zamiar zrezygnować z plecionki bo w moim jeziorku poprostu brak sandacza i chce nawinąć żyłke 0.25 lub0.28 jakson krokodile.Łowie wklejanka 5/25 metodą opadu co koledzy po fachu sądzą proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stosuję żyłki HM-80, Team Dragon SPINN czy też Stroft-a. Zyłki Jaxona są stosunkowo tanie i też tyle samo warte. Zwróć uwagę jak podają wytrzymałość- waga holowanych ryb :neutral: Raczej odradzam i polecam troszeczkę dołożyć i kupić coś nieco lepszego. W końcu żyłka to jeden z najważniejszych elementów zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.25 dragon maxima trout & jig jak dla mnie najlepsza do spiningu w dodatku czerwona , co ułatwia obserwacje brań :) polecam !!
A czy przy metodzie bocznego troka też się nada??kolor nie będzie odstraszał rybek lub nie będą bardziej zainteresowane żyłką niż paprochem??:)??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.