Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Anomalia pogodowe a wędkarstwo


Filippos

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak reagują na taką zmianę pór roku ryby i nie chodzi mi tu o żerowanie, a raczej o całościowy wpływ na ich życie, rozród, zdrowie i rozwój.

W zasadzie to o anomaliach jeszcze nie możemy mówić ,przynajmniej ja [dolnośląskie] u mnie takie zimy to normalka ,zeszłoroczna to była anormalna nie wiem jak jest na północy polski .Jaki ma wpływ lekka zima na ryby ,powiem że tylko pozytywny ,woda nie ochłodziła się na maxa czyli coś ok.4 stopni więc ryba jak to przed zimą jest już zgrupowana i przy sprzyjających warunkach co kilka dni żeruje ,nie niejest to letnie żerowanie ,ale minimalne .

Ryby teraz bardziej odpoczywają ,bo trwa proces budowy ikry ,kto jesienią łowi i oprawia ryby pewnie zauważył tą nie wykształconą ikre .Jeśli śledzicie sezony jaka zima i jakie lato to łatwo zrozumieć co po długiej zimie się dzieje spużniona wiosna, spużnione lato ,spużnione tarło, ryba nie zdąża z odbudowaniem swego budulca,Dlatego twierdze że taki listopad i grudzieni sprzyja rybom ,bo mają czas nadrobić wszystkie te spóżnieńa .A tymi anomaliami w przyrodzie ,drzewka ,kwiatki itp nie przejmował bym się tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

nie jestem specjalista... ale na moja glowe to nie za dobrze ze mamy takie zimy... popatrzcie na to w ten sposób: delikatna zima-> mało śniegu-> niższa woda na wiosnę-> mniej naturalnych tarlisk, którymi były zawsze obszary zalane wysoką wodą-> ryby trą się w mniej spokojnych i wyciszonych miejscach-> ikra ma mniejsze szanse na przetrwanie ponieważ staje się łatwym łupem innych ryb-> mniejsza ilość narybku-> czyli mniej ryb...... o to moja koncepcja... czy słuszna?, nie wiem... po prostu rozmyślam.. ale proszę o komentarz mojej koncepcji bardziej obeznanych w ichtiologii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że klimat nie będzie się zmieniał w takim szybkim tempie na jaki się zanosi... jestem ciekaw jak będą wyglądać rzeki w mojej okolicy w tą wiosnę..w tamtą było już owiele mniej wody niż zawsze no ale... mam nadzieję że ryby znajdą odpowiednie warunki do tarła. Chociaż przy takiej pogodzie i temperaturze to już większość ryb chyba zaczyna myśleć o tarle ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.