Skocz do zawartości
tokarex pontony

Anomalia pogodowe a wędkarstwo


Filippos

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym otworzyć dyskusję na temat, który mnie zastanawia. Jak waszym zdaniem wpływają na życie ryb anomalia pogodowe z jakimi coraz częściej mamy do czynienia? Teraz na przykład mamy najcieplejszą jesień od kilkuset lat. Sadownicy płaczą bo drzewka owocowe puszczają pąki :shock: , a mamy przecież, jakby nie patrzeć grudzień. Zastanawiam się jak reagują na taką zmianę pór roku ryby i nie chodzi mi tu o żerowanie, a raczej o całościowy wpływ na ich życie, rozród, zdrowie i rozwój. Ichtiolodzy i fachowe uwagi mile widziane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

faktem jest że :

pogoda zmienna ,skacze temperatura ,w grudniu 15 stopni ,to rybą sie powaliło w łebkach i nie wiedzą czy rzreć czy spać czy to już czas na tarło :roll: mysle a raczej jestem pewien że to żle wpływa na nasz ukochany sport :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie można wysnówac tak szybkich wniosków o anomaliach. Inna sprawa co rozumiemy przez anomalia? W jakiej skali czasowej? Wiadomo przecież że w historii za króla takiego były ostre zimy a za takiego ciepłe lata itp itd. Oznacza to że klimat zmienia się również w cyklach 100 i 1000-c letnich i nie bardzo umiemy powiedzieć co z tym dalej. Zważcie też że "pomiary klimatu" są prowadzone od niedawna (od max 4000 lat jeśli wliczyć starożytnych Chińczyków czy kogo tam jeszcze) - tak więc o prawdziwych anomaliach na razie nie możemy mówić. Badania pęcheżyków powietrza w lodowcach i składu skał czy rozmaitej maści modele komputerowe mogę (i pewnie są) z natury obarczone różnymi błędami i ich wyniki mogą być conajmniej niedokładne

Tak więc proponuję cieszyć się dobrymi warunkami, a zima jeszcze nadejdzie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Szczecinie dzisiaj rano mieliśmy szron na samochodach i nie tylko, znaczy się przygruntowy przymrozek już był :mrgreen: może sandacz (większy - o ile takie jeszcze u mnie są) się ruszy, tylko ktoś by musiał teraz tą żarówkę wyłączyć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w związku z tym, że mamy jak mamy (trawa się zielieni, krzewy owocowe zaczynają puszczać liście ... itd) przyszły rok może być bardzo ubogi w zbiory co pociąga za sobą odpowiednio wyższe ceny :???:

Sezon wędkarski będzie strasznie pofyrtany i istnieje duża szansa, że wszystkie dotychczasowe "dobre warunki wędkarskie" będa daremne.

Zwróćcie uwagę na fakt, że od 2-3 lat praktycznie nie ma wiatrów z północy. Przeważają głównie południowe i zachodnie, czyli ... ciepłe :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon wędkarski będzie strasznie pofyrtany i istnieje duża szansa, że wszystkie dotychczasowe "dobre warunki wędkarskie" będa daremne.
Np. sandacze mają już bardzo dużo ikry. Może temu tak słabo żerują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby skąd wiesz? Heeeeeeee

Dedukcja drogi Watsonie :cool::lol:

Na szczęście u mnie jest całkowity zakaz połowu na żywca i spinning od stycznia do końca maja, więc raczej nikt nie wpadnie na pomysł żeby go łowić- czego nie mogę powiedzieć o wodach PZW gdzie szczupak świetnie bierze w kwietniu a sandacz w maju :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to świetnie będa brały w kwietniu i maju

potwierdzam i dodam że sandałki bardzo dobrze brały na zastawy czysto szczupakowe tzn.

stalka plus karaś, oczywiście mam tu ma myśli miesiąc maj :smile:

dodam, że ryba napakowana ikrą nie ma wartości smakowych

a ja ze swojej strony dodam że w okresie tarła brzany to jej mięsko oraz ikra jest trująca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Heh... Może tak tylko mówicie, żeby ten kto to przeczyta wypóścił tą rybkę :lol: Dobry sposób - ciekawe czy coś by to dało, jakby napisać, nagłośnić gdzieś, że szczupak złowiony w kwietniu itp. jest trujący :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A zk ą ty o tym wiesz

żart - to co napisałem - " Heh... Może tak tylko mówicie, żeby ten kto to przeczyta wypóścił tą rybkę :lol: Dobry sposób - ciekawe czy coś by to dało, jakby napisać, nagłośnić gdzieś, że szczupak złowiony w kwietniu itp. jest trujący :lol: " a nie to co napisał Andi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.