Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak zacząć ? Proszę o kilka porad


kroljulian

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kiedyś wędkę w lidlu, taki zestawik za 100 zł

jeżdże z nią nad takie małe jeziorko i zarzucam tak pół godziny-godzinę, ale nigdy jeszcze nic nie złowiłem. Nie mam doświadczenia, nie ma mnie kto nauczyć więc jest ciężko :) na haczyk zakładam zawsze żelka w kształcie robala - słyszałem, że tak można

nie chodzi mi o jakieś wielki ryby, o jakieś wyławianie ich żeby później zjeść. Chciałbym tylko od czas do czasu coś z tej wody wyciągnąć. Ale kompletnie nie wiem jak zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wujek Google zawsze coś poradzi, ale skoro kolega zupełnie zielony to dodam coś od siebie, generalnie pytanie brzmi czy tą wędkę masz ze spławikiem czy jak? gumowe robaki na spławik raczej słabo zdają egzamin, najbardziej wszechstronną przynętą na spławik jest chyba zwykła rosówka, po prostu weź szpadel do ręki wykop kilka "glizd" i nadziej na haka :D jeśli coś w tym jeziorku pływa to może się doczekasz jakiegoś karasia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by się zbytnio nie rozdrabniać dodam jeszcze tylko, żebyś obserwował wodę czyli gdzie ryba krąży, gdzie bombluje, postaraj się obadać mniej więcej jaka jest głębokość w miejscach w których zarzucasz i dostosuj grunt najlepiej tak żeby haczyk unosił się nieco nad dnem, co tu jeszcze mogę dodać żeby nie komplikować zbytnio, hmm chyba tyle z ważniejszych rzeczy najwyżej ktoś coś dopowie, także podsumowując zaprzestań sztuczności na haku tylko nadziewaj robale (ewentualnie jakieś ziarno np kukurydzę zwykłą z puszki słodką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ten zestaw Lidlowy był niezbyt odpowiednio skonfigurowany do połowu mniejszych ryb a od takich powinno się zacząć żeby się nie zniechęcić i czegoś nauczyć pomyśl o zmianie żyłki na dużo cieńszą zmień haczyk na mniejszy i prawdopodobnie to samo ze spławikiem potem kup sobie białe robaki ewentualnie czerwone lub kukurydzę przeczytaj jak ryby spokojnego żeru pobierają pokarm idź nad staw zarzuć wędkę i czekaj na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek :wink: by uniknąć przykrych niespodzianek proponuje wędkować na wodach komercyjnych lub opłacić haracz PZW.

Ostrzegam - wędkarstwo wciąga bez końca. To choroba, na którą nie ma lekarstwa :wink: Jak załapiesz bakcyla - to przepadłeś :mrgreen:

Połamania kija kolego - na rybie, nie na kolanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędkarstwo to temat rzeka , jeszcze wciąż dochodzą jakieś nowości. Sam do tej pory nie opanowałem odległościówki, chyba mam największy problem z wygruntowaniem zestawu.

Najlepiej jest się uczyć bezpośrednio od kogoś , kto zweryfikuje poprawność naszych działań.

No , ale przez neta to można tylko film zobaczyć i popytać.

Chciałbym zaproponować Ci obejrzenie starej serii programu '' Z wędką nad wodę'' gdzie chłopak ( Piotr) poznaje od podstaw wszystkie metody wędkarskie.

Nie ma co patrzeć na propagandę marek wędek lub innych rzeczy , a jedynie na podstawowe zasady łowienia.

Niestety kilka pierwszych odcinków nie działa , wieć będziesz musiał sobie poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.