Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Alexis.. woblerki, świetne.. Ten drugi po prostu stworzony do połowu głowacicy..

A tak na marginesie, ostatnio dość sporo Panowie i Panie łowiłem małymi woblerkami uwiązanymi na bocznym troczku i z nowiuśkiego Siek'a non stop wypinały mi się rybki.. zmiana kółka łącznikowego i kotwiczki i po problemie..

Mój znajomy stwierdził że nie jest to wina kija, bo łowię przecież na delikatne żyłki, stwierdził stanowczo że producenci coraz częściej źle dobierają rozmiar kotwiczek do woblerów, bo są albo za małe, albo o zbyt szerokim łuku kolankowym..

Więc, popatrzcie na swoje najskuteczniejsze wobki, które nieraz gubią rybę i zmieńcie kotwiczki.. bo zdarzyć się może tak że stracimy rybę życia..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cf9b69197385a0a3m.jpg

Mam pewne pytanko odnośnie tego wabika:

Mam tego woblera od dość dawna ale jest on jakiś wadliwy, chodzi mi o to że ucieka bardzo w bok i tak jak gdyby próbuje się ustawić równolegle do brzegu. Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie o co chodzi. Zastanawiam sie czy da sie to jakoś skorygować?? Pod względem woblerarstwa jestem nowicjuszem i mało o nich wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Damianxtx ja rozumiem - każdy kto produkuje wobki to rozumie. Musisz przegiąć oczko, w którym mocujesz agrafkę. Nie do końca wiem w którą stronę "schodzi" więc spróbuj najpierw w jedną - jak będzie ok to zostaw, a jak będzie gorzej to przegnij w drugą. Tylko z umiarem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście oczko jest trochę wygięte, rzadko używam takich przynęt ale teraz przeglądając sprzęt i zastanawiąjc sie czego brakuje znalazłem tego wabika. Pomyślałem że można jakoś usunąć tą wadę, będąc nad wodą jak będę spinigował spróbuje go sobie ustawić.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

bboobb dokładnie - tylko musisz sobie wyobrazić, że jesteś woblerem :lol: Bo nieraz Twoje prawo nie będzie woblera... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udalo mi się skończyć nastepną serię wobków. :lol: Wszystkie 3-3,5 cm.

e3fe726a5f013cbam.jpg

Teraz na warsztacie mam, jak to kiedyś określił Roman Gawlas spiningowa biżuterię, czyli 2-2,5 cm maleństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

A to i ja pokażę swoje nowości:

Tutaj wobek na okonia - 6cm ukleja łamana, ładna, płytka praca. Nowy lakier i cały efekt do niczego - pocieszam się tym, że dobrze pracuje i pięknie się błyszczy :) :

ab32bd245817d63c.jpg

Ten 5cm z myślą o okoniu :) Posiada tylko pracę ogonową:

e2364320ff6a6528.jpg

I ten z myślą o bolku - niestety kształt za płaski i tylko lusterkuje - powinno być ok. Około 8g. przy 6cm długości :

cfdde3784f6b7db8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

rav91 ten wobek ma ołów w dolnej i środkowej części tuż koło pyska - kiedyś miałem podobną, tylko 8cm ukleje - pracowała lepiej jak wobki ze sterami :shock: I schodziła do 50cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Planuję coś takiego i tu pytanko do extra doświadczonych w takich wobkach. Jak rozmieścić obciążenie? Na rysunku na pewno jest źle więc czekam na rady - wobek 3-częściowy na 2-łączach

FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, aż tak doswiadczony to nie jestem :oops: ale jak bym robił takiego wobka to bym zostawił te obciążenie co jest i jeszcze dodał jakies 1/4 albo 1/3 tego w drugiej części :cool: ale poczekaj co ci inni powiedz, ja tez chetnie skorzystam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.