Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

P uwierz mi, że nie masz racji i znasz do końca prawdy - tutaj o niej nie napiszę.

A nie widziałem, żeby ktoś wyraźnie zastrzegł - nie zezwalam na podrabianie Javallona, ani nie widziałem, żeby sam producent takie coś napisał... :roll:

Natomiast Woblerze probowales nie tylko nasladowac ksztalt ale i akcje woblera ktory byl na filmiku (a to chyba wiecej niz Aseel :evil: )

Oj oj... ja nie robiłem konkurencji koledze, któremu słusznie pieniążki się należą - lepiej skończmy temat bo na prawdę nieliczni znają prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pozwolicie Panowie, że przerwę tą dyskusję... :???: Temat nie został odblokowany, aby móc się dalej kłócić kto ma racje, kto nie :mad:

Tak więc przechodząc do sedna postu: Maćku podpowiedz mi jak zamontowałeś hak z jiga do stelażu? Przeciągałeś drut przez oczko haka? bo boję się, że przy większej rybie "zgubię" haczyk :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Maćku podpowiedz mi jak zamontowałeś hak z jiga do stelażu? Przeciągałeś drut przez oczko haka? bo boję się, że przy większej rybie "zgubię" haczyk :neutral:

Dokładnie jak piszesz - drut przeszedł przez oczko haka :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widziałem, żeby ktoś wyraźnie zastrzegł - nie zezwalam na podrabianie Javallona, ani nie widziałem, żeby sam producent takie coś napisał.

Dlaczego tak się uwziąłeś na te zastrzeżenia? Tego wcale nie musi być, ale skoro jesteś uparty, to zobacz dokładnie - zupełnie na dole - http://www.imakatsu.co.jp/products/pro_a018e.html - "Copyright ©IMAKATSU Corp.All Rights Reserved". Mam nadzieję, że teraz posypiesz głowę popiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
A jeżeli mam za gruby drut i nie chce przejść przez to oczko to można jakoś "zawiązać" na kolanku ten drut?

Chyba tak, ale musisz parę razy obwiązać go do okoła - około 2-3 razy ;) Najlepiej by bylo związać go tuż za oczkiem - oczko blokowałoby wtedy wyciągnięcie haka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie mocowania haczyka na drucianym stelażu - ja po prostu kupiłem haczyki z zagiętym ku górze pod kątem prostym oczkiem. Drut przeciągam przez oczko i dodatkowo jeszcze raz obwiązuję haczyk w miejscu zgięcia.

W temacie praw autorskich, patentow, itp: po co ciągnąć ten spór. Javallon jest z gumy lub tworzywa gumopodobnego. Wobler129 zrobił go z drewna...a to duża różnica. To tak jakby Matka Natura miała pretensje do Rapali o to że ich przynęty przypominają kształt ryby :lol::lol:

Ehhh...niech pogoda sie już wyklaruje, bo ta przeciagająca sie abstynencja wędkarska źle działa na samopoczucie Kolegów Wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Ok teraz całą resztę wypowiedzi z tamtym tematem będę ignorował :mrgreen:

A co do wobków to robię kolejne boleniówki :wink: Foto z wczoraj - dziś mają już wlany ołów i wklejony stelaż. Pod wieczór zeszlifuję nadmiar kleju i do podkładu :wink:

b5c534bc1f2be086.jpg

c67a244327549f65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler nie trzeba pisac ze firma nie zyczy sobie robienia podrobek ale blizej by ci to wyjasnil Lesio :lol:

Poza tym ja nigdzie nie napisalem ze podrabiasz javalona tylko woblerek z tematu "woblery na wzor javalonu" do ktorego Roman wkleil linka - wiec prosze nie piszcie juz o innych materialach (guma - drzewo) bo trzeba bylo przeczytac ze zrozumieniem

Ja nie lubie tylko jak ktos udaje ze jest swiety a co innego robi :???:

Sam Woblerze zaczales atak na kolege a udajesz ze ty nigdy nic podobnego nie zrobiles :twisted:

To juz jest moj ostatni wpis tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu jest wzór godny naśladowania może nie jest to wobek, ale przy zmianie uzbrojenia, czemu nie jako przynęta powierzchniowa, czego wam i sobie życzę abyśmy potrafili tak wykonywać swoje przynęty

http://www.namuche.pl/galeria.php?mode=show&id=79

O jasny gwint!!!!Meeeeeegggggggaaaaa.

Swoją drogą ja kombinuje coś innego - na giełdach można dostać - rzadko bo rzadko - różne insekty (chrząszcze, pszółki, osy, ćmy) służące za odobę mocowaną do kwiatów.

Ozdobki te wyglądają bardzo realistycznie.

Gadałem nawet ostatnio z moją kwiaciarką - niestety na giełdzie na ktorą ona jeździ od pewnego czasu są tylko motyle.

Ale kazałem jej za każdym razem "węszyć", więc może kiedyś i ja wkleję foto mega osy czy chrabaszcza majowego.

Aktualnie pracuje nad nową gama kolorystyczną do sowich wobków. Wolno to niestety idzie, bo tak jak już wcześniej pisałem, jestem zwolennikiem i praktykuje metodą pojedyńczych egzemplarzy z racji ich lepszej jakości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady gość ma talent, ale obecnie zamówiłem sobie jego książkę, w której opisuje sposoby wykonania poszczególnych elementów pyzatym sam twierdzi, że są lepsi od niego i on dopiero się uczy :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica jak żywica: żeby była rzadka należy ją zanużyć w jakimś nacyzniu do gorącej wody na minutę i wtedy jest dobrej konsystencji (sam kiedys glowkowalem jak zrobic zeby byla rzadka-robie wobki z balsy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakladac specjalnie nowego tematu dla jednego pytania wiec zapytam tutaj poniewaz ten temat jest oblegany i w calosci dotyczy wobkow...

Pytanie dotyczy woblerow owadopodobnych typu zuki, chrabaszcze itp. a mianowicie czy ktokolwiek wie czy mozna kupic (a jezeli tak to gdzie) takie przynet produkowane przez Panów; Jarosława Gusmana i Dariusza Mleczko??? Bede wdzieczny za kazde info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

dawm84 w Sulechowie są setki - już nie chcę mówić tysiące tych wobków :) Oczywiście mowa tutaj o sklepie Perfekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie otworzyles mi oczy Wobler129... Dariusz Mlczko to przeciez perfekt sulchow... ze tez wczesniej na to nie wpadlem :roll: ...bede musial sie tam w najblizszym czasie wybrac po wobki...

A wiesz moze w jakiej cenie sa te woblerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.