Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wobler129

Grrr... ostatnio byłem i nawet zapomniałem spytać - a nie mogłem od nich oczu oderwać :shock: Przed sezonem również muszę kupić ze dwa Gusmanki :grin: Wiem także, że nawet jego boleniówki można tam dostać, ale trzeba trafić okres, w którym mają dostawę - jak już jest dostawa to schodzą jak gorące bułeczki :grin: I ceny nie są dość duże - na Allegro są dużo droższe ;)

Wlasnie otworzyles mi oczy Wobler129... Dariusz Mlczko to przeciez perfekt sulchow...

Dokładnie - klub chyba nazywa się "Kleń" - daaawno temu jeden z lepszych klubów, a teraz już się aż tak nie liczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

:oops: Oto moje kolejna 2 woblerki które udało mi sie zrobić w ostanim tygodni.

Ukleja która ma 65 mm długości i waży 6g. Przygotowana z myślą o połowach Bolenia.

1c656d3e36b383ca.jpg

Oraz mały woblerek o długości 32 mm , który pomalowałem zwyczajnymi kredkami Bambino. Waga jego wacha się w granicach 3-4g. Z testów nad wodą wynikło że pracuje na głębokosci 0,2-0,5 m.

18048607df61826e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko ostatnio zacząłem robić żuczki (0,5 mm do 20 mm). Będą to wierne imitacje prawdziwych żyjątek z nad Odry:D Woblery będą bez steru po prostu zero pracy ma on tylko spływać z nurtem i teraz pytanko będę montował w nich pojedynczy haczyk z oczkiem i czy grot haka ma iść do góry czy na dół ? I w sumie nasuwa sie drugie pytanie jak kleń pobiera pokarm uderza od :???: dołu czy od góry??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
(0,5 mm do 20 mm)

Jak Ty chcesz zrobić żuczka 0,5mm :shock: Mniejszych jak 1cm raczej nie opłaca się robić - ja w pudełeczku mam wobki od 1,3cm i tak prawie w ogóle nimi nie łowię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Mikefish wobki przepiękne :smile: Do okoni mam słabość :razz: Na pewno wobki zagoszczą w paszczy nie jednej ryby :mrgreen:

mój najmniejszy jak na razie ma 0,8mm :lol:

Nie da się zrobić wobka 0,8mm :wink::lol:

Chodzi Ci o cm :wink: Nie przydadzą Ci się aż tak małe - klenik i jazik spokojnie łykną 1,5cm wobka - więc po co się trudzić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler129 powiem tak , ten woblerek pracuje maksymalnie na głebokości 0,15 m. Charakteryzuje się on bardzo słabą pracą, porpostu wpada w takie wibracje których amplituda wynosi może 0,5 cm. Właście to w planach mam jeszcze do tego woblerka dodać ster,ale jeszcze nie jestem pewien czy to zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Charakteryzuje się on bardzo słabą pracą, porpostu wpada w takie wibracje których amplituda wynosi może 0,5 cm.

Ciekawi mnie bardzo taka praca w takim wobku - nie widziałem, żeby wobek bez steru posiadał taką pracę - minimalne drganie. Jak dla mnie wydaje się to niemożliwe - ale mogę się mylić :wink:

Wobler129 powiem tak , ten woblerek pracuje maksymalnie na głebokości 0,15 m.

No - w tonących woblerach nie ma podobnych ograniczeń - myślę, że bez problemu da się go poprowadzić na 0,5m :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też nigdy nie myślałem że wobler bez steru może tak pracować, ale w zeszłe wakacje wystrugałem taki woblerek na próbe i mnie pozytywnie zaskoczył. Pracował podobnie do tego. Ale jakoś nie jestem przekonany do tych woblerów bez steru i dziś wieczoren wkleje do niego ster, aha i ten woblerek jest pływający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler moje wody są (jeżeli chodzi o klenia) pod ogromna presją "spławikowców" i "wątrubkarzy" a ten woblerek ma być wierną imitacja biedronki-nie widziałem jeszcze w życiu większej biedronki jak 1cm:D A może nie mówiłbyś czego nie da rady zrobić tylko w która stronę grot haczyka??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobler moje wody są (jeżeli chodzi o klenia) pod ogromna presją "spławikowców" i "wątrubkarzy" a ten woblerek ma być wierną imitacja biedronki-nie widziałem jeszcze w życiu większej biedronki jak 1cm:D A może nie mówiłbyś czego nie da rady zrobić tylko w która stronę grot haczyka??:D

Ja bym dał ku górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

arek_glogow jeśli biedronka ma tylko spływać to nie maluj góry - zrób kawałek drewienka i pomaluj dół na czarno i będzie imitowała biedronkę - przecież ryba nie zobaczy jak wygląda góra biedronki :mrgreen: Ile jest robactwa tych rozmiarów z czarnym brzuszkiem? DUUUŻO :wink: Więc nie będę do końca przekonany, czy kleń uderzy w przynętę z myślą o biedronce - zresztą zobacz mistrz-strugaczy. Myślisz, że nie schodzą w rozmiarach żuków poniżej 2cm bo nie umieją takich wykonać? Doświadczenie po prostu przekonało ich, że nie warto się męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Mam pytanie co do ich pracy, czy smużą po powierzchni czy też nurkuja pod wode. Aha, jeszcze jedno są to woblerki pływajace czy tonące.

Te akurat bardzo mocno pracują na powierzchni - są pływające. Robiłem także schodzące do 20cm :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.